NASLOVNICA POSODOBLJENO 17:24 CET

Smo Slovenci res tako gluhi na apel stroke o nuji cepljenja proti Covid-19!? Stanje je nadvse resno! Že novembra Lock down?

Na današnji tiskovni konferenci je dr. Milan Krek, direktor Nacionalnega inštituta za javno zdravje, med…

Smo Slovenci res tako gluhi na apel stroke o nuji cepljenja proti Covid-19!? Stanje je nadvse resno! Že novembra Lock down?

Na današnji tiskovni konferenci je dr. Milan Krek, direktor Nacionalnega inštituta za javno zdravje, med predstavitvijo epidemiološke slike pri nas doma in v Evropi, dejal naslednje: "Evropska epidemiološka slika se zelo slabša v vzhodnem delu EU in mednje sodi tudi Slovenija. 23 držav članic EU ima povečan 14 dnevni porast. Med njimi so tudi države, ki so pred časom še veljale za zelo zgledne. Med njimi sta Portugalska in Danska, kjer ponovno razmišljajo o uvedbi ukrepov. Med države, ki imajo zdaj velike težave, sodimo tudi mi.”

				Dr. Milan Krek			Dr. Milan Krek

Med države, ki se soočajo velikimi težavami pri obvladovanju epidemije, sodi tudi Slovenija. O tem dr. Milan Krek: "V državi je trenutno aktivnih več kot 28 tisoč primerov okužbe in vsak izmed nas se lahko zelo hitro okuži, saj prevladuje bistveno bolj kužna različica delta. Največji delež ljudi, ki smo jih anketirali, se je okužil v družini. Virus je izredno kužen, in če zboli družinski član ter se ne izolira, bodo zagotovo zboleli vsi, saj je kužnost tako visoka. Sledijo okužbe na delovnem mestu ter v vzgoji in izobraževanju," je opozoril Krek. Opozoril je, da nošenje mask priporočajo tako cepljenim kot necepljenim: "Če se bo situacija še slabšala, se bo testiralo tudi cepljene."

Epidemiološki podatki za včeraj, torej na dan vseh svetih:  Ob 2.634 PCR-testih je potrjenih 1.136 primerov okužbe z novim koronavirusom. Delež pozitivnih testov znaša 43,1 odstotka in je nižji kot dan pred tem, ko je znašal rekordnih 47,8 odstotka

Ob komentiranju zadnjih podatkov je Milan Krek spomnil na njegove napovedi pred letošnjim poletjem: "Že junija in julija sem opozarjal, kako pomembno je, da imamo visoko precepljenost, da ne bo smrti v jeseni. Popolnoma po nepotrebnem ljudje umirajo. Cepiva imamo dovolj. Ljudi lahko zaščitimo, da ne bi prišlo do hudih zapletov in nepotrebnih smrti. Umirajo pa ljudje v vseh starostnih skupinah!"

				Foto: Twitter Vlade RS			Foto: Twitter Vlade RS

Ker se po Krekovih besedah približujemo stanju, ki brez ostrih ukrepov več ne bo vzdržno, je nujno, da se organizatorji industrije zabave za nekaj časa odpovedo množičnim zabavam, četudi naj bi potekale v skladi s PTC standardi. Rakičanski Halloween, na katerem se je gnetlo nekaj tisoč ljudi, že sodi v to kategorijo.

Po podatkih sledilnika za covid-19, ki jih ta pridobi od NIJZ, se v bolnišnicah zdravi 634 bolnikov, kar 31 več kot dan pred tem, najmlajši ima 19 let. Od tega 158 oseb potrebuje intenzivno oskrbo, kar je 13 oseb več kot dan prej, najmlajši bolnik ima 21 let. Dan prej se je na intenzivnih oddelkih zdravilo 145 bolnikov. Včeraj je umrlo deset covidnih bolnikov.

Kako mi lahko nekdo zagotovi, da na petkovi in sobotni množični zabavi ob noči čarovnic pri gradu RIS Rakičan med tisočerimi ni bilo okuženih, s ponarejenimi PTC potrdili..ob tem pa je socialna razdalja sleherniku med njimi "španska vas." Kaj pa jutri, rakičanska žurka je bila pravi inkubator novih žarišč covida. Soboška bolnišnica je že morala zagotoviti dodatne covid postelje.

Cepil pa se ne bi nihče. Dokaz, današnji fotografiji ceepilnega mesta in tistega za testiranje. Pri prvem le dve osebi, zato pa je na odvzem brisa čakala množica ljudi.

				Čakajoči na PCR testiranje pred ZD Murska Sobota			 Množica čakajočih na PCR testiranje pred ZD Murska Sobota

				Cepilno mesto pri ZD Murska Sobota, dva čakajoča			Cepilno mesto pri ZD Murska Sobota, dva čakajoča

Res smo neodgovorni in rinemo v stanje, ki si ga ne želimo, v popolno zaporo države namreč. Stroka je tak predlog že poslala na Vlado.

Boris Cipot 

Galerija

Hvala, da berete prava

Neodvisno novinarstvo je odvisno od naročnikov. Brez lastnikov v politiki.

Postani naročnik
Več na to temo
Vse zgodbe →
EKSKLUZIVNO! Tina Gaber imela orgije na Snežičevi jahti! First goverment lady molči!
NASLOVNICA

EKSKLUZIVNO! Tina Gaber imela orgije na Snežičevi jahti! First goverment lady molči!

3. avgust 2023
Umetnik Dušan Smodej spolni predator?! Smodej vse obtožbe ostro zanika in trdi, da je žrtev izsiljevalke!
NASLOVNICA

Umetnik Dušan Smodej spolni predator?! Smodej vse obtožbe ostro zanika in trdi, da je žrtev izsiljevalke!

19. avgust 2022
[Video] Šokantno: Tako je Nenad Radić v Kočevju nalašč zbil medveda!
NASLOVNICA

[Video] Šokantno: Tako je Nenad Radić v Kočevju nalašč zbil medveda!

23. oktober 2021