Ali se hoče na članici SDS Petri Zakrajšek pred volitvami zakuhati državljanska vojna v SDS?!
V preteklih dneh so v mediju 24ur in Necenzurirano poročali o anonimkah, da se je direktor občinske uprave Grosuplje Dušan Hočevar nedostojno vedel do svojih nekdanjih…
V preteklih dneh so v mediju 24ur in Necenzurirano poročali o anonimkah, da se je direktor občinske uprave Grosuplje Dušan Hočevar nedostojno vedel do svojih nekdanjih uslužbenk in jih tudi spolno nadlegoval. Hočevar je vse to zanikal in povedal, da gre za maščevanje ene izmed užaljenih nekdanjih uslužbenk. Podobno so se v mediju Necenzurirano pričele pojavljati informacije o Uradu za preprečevanje denarja. Za vse opisane očitke so nam nekateri viri povedali, da za njimi stoji članica SDS in nekdanja direktorica Turizma Grosuplje, sedaj zaposlena na Uradu za preprečevanje denarja Petra Zakrajšek. Nasprotno, iz več različnih virov smo izvedeli, da je Zakrajškova v resnici bolj žrtev kot krtinja, kjer so nekateri hoteli na njen račun sprožiti nesoglasja in razdor v največji parlamentarni stranki pred volitvami.
Legendarni filmski producent, bog in batina filmskega studia Miramax Harvey Weinstein je zakuhal globalno afero s hollywoodskim pridihom #metoo. Več igralk v Hollywoodu je izpovedalo, da so bile žrtve spolnega nadlegovanja. V Sloveniji sta odmevala dva primera. Z enim se je soočila igralka Mia Skrbinac, ko je razkrila spolno nadlegovanje igralca Matjaža Tribušuna, v drugem primeru se je znašel znani profesor iz FF Igor Pribac.
Foto: Posnetek zaslona- Necenzurirano
Tokrat se je v osrčju zanimanja slovenske javnosti znašel vplivni član SDS iz Grosupljega, direktor grosupeljske občinske uprave Dušan Hočevar. Pojavilo bi se naj pričevanje dveh uslužbenk, da ju je Hočevar spolno nadlegoval. Hočevar pa naj bi za nekatere nekdanje sodelavke veljal za "navgražno" osebo. Pri tem bi se naj plazil po vrtovih svojih sodelavk. Hočevar je vse to zanikal.
"Ta anonimka v zvezi z spolnim nadlegovanjem res presega vse meje. Odločno zavračam vse, kar je tam zapisano, vse je izmišljeno. Anonimka je prvič prišla že v lanskem letu, bila je naslovljena tudi na gospoda Janeza Janšo. Zoper mene se ne vodi noben postopek v zvezi s spolnim nadlegovanjem in ni mi znano, da bi bila vložena kakršnakoli prijava. Seznanjen sem samo z anonimko iz lanskega leta, ta iz tega tedna je verjetno enaka," je pojasnil Hočevar za Necenzurirano.
Dušan Hočevar (prvi z leve), Petra Zakrajšek (druga z desne). Foto: Posnetek zaslona- Občina Grosuplje
Ali je res Hočevarju afero zakuhala Petra Zakrajšek?
Tako je avtor članka prejel telefonski klic, da za vsemi obtožbami stoji članica SDS Petra Zakrajšek. Le ta je bila v obdobju od prvega aprila 2019 do avgusta 2021 zaposlena kot direktorica Turizma Grosuplje.
Zakrajškovi naj bi bil Hočevar zelo simpatičen, a se je Hočevar po ločitvi odločil za drugo žensko, to pa naj bi Zakrajškovo razjezilo in bi naj prav ona bila avtorica anonimk.
Pojavili so se namigi, da je Zakrajškova v razmerju s policistom Sandijem Sheikho. Le ta je v daljšem telefonskem pogovoru zanikal vse informacije in povedal, da se z Zakrajškovo poznate že deset let, saj sta oba navdušena motorista. Sam pa je povedal, da je Petro Zakrajšek nazadnje videl pred petimi leti na enem izmed motociklističnih dogodkov. (Foto: Facebook)
Verjeli ali ne, pri tem naj bi ji pomagal policist Sandi Sheika, ki je del slovenske javnosti razburil s selfijem, ko se je slikal z enim izmed petkovih kolesarskih protestnikov. Zakrajškova in Sheika pa naj bi imela tudi razmerje. Prav Sheika in Zakrajškova bi naj anonimke spravila do medija Necenzurirano in kasneje še do spletnega medija 24ur.
Prišli smo v stik s Sheiko, ki nam je v daljšem telefonskem pogovoru pojasnil njegovo poznanstvo z Zakrajškovo. Sam se z njo pozna že vsaj deset let, saj sta oba navdušena motorista. Kot je povedal, sta se nazadnje videla pred petimi leti na motociklistični dirki v Brnu. Od takrat je sploh več ni videl in tudi ne ve, kaj počne in kje je zaposlena. Tudi naše navedbe, da ga je Zakrajškova pogosto čakala na parkirišču ali v prostorih njegove policijske postaje je zanikal, saj je vsak prihod posameznika zabeležen. Ob podpiranju stranke LMŠ je povedal, da se s predsednikom LMŠ Marjanom Šarcem že dlje časa poznata, saj oba prihajata iz istih krajev. Tudi ni nikoli ni kandidiral na listi LMŠ, saj aktivni policisti ne smejo biti člani političnih strank.
O Petri Zakrajšek je prišla še ena informacija. V času, ko je bila direktorica Turizma Grosuplje bi naj medijem v lasti družinskh članov družine Odlazek omogočila pogodbo za oglaševanje v višini 20 tisoč evrov. To naj bi bil tudi vzrok, da je grosupeljski župan Peter Verbič zahteval njen odhod z mesta direktorice.
Sami smo tudi preverili v Eraru, ali so mediji v lasti Odlazkovih res v času vodenja grosupeljskega turizma s strani Zakrajškove prejeli 20 tisoč evrov. Ugotovili smo, da so v dveh letih njenega vodenja prejeli manj kot 5000 evrov (Media24, Infonet, Salamon).
Zakrajškova naj bi bila tudi jezna, da na volitvah leta 2018 ni sodelovala v štabu Janeza Janše, kjer je bil tudi Hočevar in so jo premestili v štab sedanjega finančnega ministra Andreja Širclja.
A smo spet iz drugih virov izvedeli, da si je Šircelj pomoč Zakrajškove pri volilnih aktivnostih ob zadnjih parlamentarnih volitvah leta 2018 zaželel sam na osebno željo. Zakrajškova pa je delo opravila profesionalno.
Ali je Zakrajškova bila krtinja in izdajala informacije Urada za preprečevanje pranja denarja Odlazkovi raziskovalni trojki? Ne, to je bila obalna krtinja, zvesta obalnemu operativcu gospodarskih samodržcev iz Obale Darku Muženiču!
Spletni medij Necenzurirano je razkril, da se je septembra 2021 Petra Zakrajšek zaposlila kot sekretarka na Uradu za preprečevanje denarja pod vodstvom dr. Damjana Žuglja.
V letošnjem letu ob spremembah zakonskih pristojnosti urada so se spet v Necenzuriranem pričele objavljati informacije o tajnih sobah na uradu. Spet so nam nekateri viri povedali, da iz maščevanja do stranke podatke novinarjem Necenzuriranega daje prav Zakrajškova.
Raziskovalni novinar Bojan Požar je ekskluzivno razkril, da se bo nekdanji vodja urada za preprečevanje pranja denarja in NPU Darko Muženič zagovarjati pred evropskim javnim tožilstvom . (Foto: Facebook)
A spet so se pojavile nasprotne informacije, da Zakrajškova pri izdajanju informacij iz urada sploh ni nič kriva. V preteklosti je bil direktor Urada za preprečevanje pranje denarja Darko Muženič. V času Šarčeve vlade pa je bil tudi direktor NPU. Muženič si je v času svoje mandata kot vodja urada za preprečevanje denarja kadrovsko podredil celotni urad za prihodnjih deset let. Spremembe na uradu so prišle šele s prihodom Žuglja. Neodvisni opazovalci trdijo, da se je po njihovem mnenju zbrala ena boljših strokovnih ekip na uradu v zadnjem obdobju.
Predvsem sile vzporednega mehanizma izvajajo na urad pod vodstvom Žuglja sooče z neprestanimi inšpekcijskimi nadzori informacijske pooblaščenke Mojce Prelesnik. Spomnite se, kakšen halo so izvajali Necenzurirano, 24ur, da se ustanavlja novi gestapo za preganjanje političnih nasprotnikov.
Že takrat smo v našem mediju zapisali, da tisti, ki ni kriv nima ničesar skrivati. Že večkrat pa smo tudi predstavili teorijo podprto z dejstvi in dokazi, da je v Sloveniji od sredine 80.ih pa do zdaj na "lepe oči" izginilo 200 milijard evrov.
Kaj bi bilo lepšega za nasprotnike urada, da bi za krtinjo bila razglašena Petra Zakrajšek, članica SDS. Namigi o njeni vlogi krtinje so prišle tudi do zaposlenih v kabinetu predsednika vlade pred dobrim mescem dni, a so hitro ugotovili da
Zakrajškova ni kriva popolnoma nič.
Kdo je dejansko bil kriv za izdajanje notranjih strogih informacij znotraj Urada? Po naših informacijah bi naj bila ena izmed uslužbenk urada, ki prihaja z Obale. Enako kot Muženič. Nekdanji direktor NPU pa je tudi nejevoljen, saj je prav Žugljev urad pred kratkim vložil ovadbo na Evropski svet tožilcev. Vzrok pa netransparetno delovanje Muženiča z evropskimi sredstvi v višini 60 tisoč evrov. V enem izmed naših tekstov pa smo že omenili, da je Muženič eden ključnih operativcev obalnih samodržcev in Ljuba Volmuta.
A so brez medijskega pompa vodstvo urada sami našli krtinjo. To ni bila Petra Zakrajšek. Je pa bila ena izmed uslužbenk z Obale, ki jo je na Urad pripeljal Muženič. Sama je tudi dala odpoved in se zaposlila v enem izmed računovodskih servisov na Obali.
Zakaj Petra Zakrajšek ni zbrala poguma in sama odgovorila na naša vprašanja? Po naših poslanih vprašanjih Zakrajškovi na urad je mobilni telefon lastnika Prava pregorel!
V celotni zadevi je čudno predvsem le, zakaj se Zakrajškova ni sama odzvala na naša vprašanja, ki smo jih poslali na Urad za preprečevanje pranja denarja. Sprašujemo se tudi, zakaj so se po poslanih vprašanjih na Urad dobro uro za tem brnel avtorjev telefon ves čas. Ali pa morebiti Zakrajškova ni hotela zaradi slabih izkušenj iz preteklosti pogrevati stare zadeve.
Fantje in dekleta iz največje vladne stranke, svetujemo vam le to, da izpostavljene težave rešiti na štiri oči. V nasprotnem primeru bodo hitro sledlili scenariji, ki smo jih v zadnjem desetletju prej spremljali na levem kot na desnem političnem polu.
Lep prešernovski pozdrav vsem ljubiteljem filma Hard candy!
Luka Perš




