Nogometna "klavnica" med trojico klubov (Real Madrid, Barcelona, Juventus) proti UEFA v primeru ustanovitve Superlige se nadaljuje. Sodišče v Madridu je v torek, 21.9.2021 sprejelo odločitev, da mora UEFA v petih dneh na svoji spletni strani objaviti sklep , da proti trojici klubov ne bodo uvedene nobene sankcije.
Spletni medij Siol je v torek povzel poročanje Slovenske tiskovne agencije, da je sodišče v Madridu postavilo ultimat evropski nogometni organizaciji UEFA, da v petih dneh umakne grožnje o sankcijah, ki jih je napovedala proti snovalcem nogometne superlige. Uefa mora to objaviti na svoji spletni strani, poroča nemška tiskovna agencija DPA, ki povzema časnik Marca, so zapisali na Siolu.
Maja se je sodnik Manuel Ruiz de Lara nato obrnil celo na Evropsko sodišče. To naj bi razpravljalo o monopolnem položaju Uefe in Fife pri organizaciji in vodenju klubskih tekmovanj, kar je po mnenju sodnika Ruiza de Lare v nasprotju z evropsko zakonodajo, pišejo še na Siolu.
Nogometni klub Juventus opozarja na monopolni položaj UEFA!
Ob odločitvi španskega sodišča so se oglasili tudi v nogometnem klubu Juventus. V svoji izjavi za javnost so med drugim zapisali:
"Naša dolžnost je, da nas skrbijo resne težave v nogometu. UEFA se smatra za zakonodajalca, izključnega izvajalca in edinega odgovornega za pravice evropskih tekmovanj, katerih je nenazadnje organizatorica. Takšen monopolen položaj je v nasprotju interesov, škoduje nogometu in njegovemu tekmovalnemu ravnotežju. Kot je bilo jasno pokazano, je finančen nadzor nezadosten in neustrezno vzpostavljen. Klubom, ki sodelujejo na evropskih tekmovanjih bi moralo biti zagotovljeno upravljanje z le temi."
Prav poteza trojice vztrajnih klubov za Superligo izkazuje bistveno težavo. UEFA, ki je v resnici zasebna organizacija nacionalnih nogometnih zvez, si lasti monopolni položaj v evropskih nogometnih tekmovanjih. V Evropski uniji velja zakon proste konkurence in enako bi se moralo upoštevati v tem primeru, če želi del evropskih nogometnih klubov organizirati lastno nogometno tekmovanje.
Dokumenti Football Leaksa razkrili, da je Čeferin že leta 2018 vedel, da se bo Superliga ustanovila v letu 2021!
Avtor tega članka je kot novinar Nova24tv razkril resnico, kar se sedaj z odločitvijo španskega sodišča tudi delno potrjuje. Devetnajsega aprila 2021 je dvajnasterica bogatih evropskih klubov ( Real Madrid, Barcelona, Athletico Madrid, FC Juventus, FC Inter Milan, AC Milan, Arsenal, FC Tottenham Hotspur, FC Liverpool, FC Chelsea, FC Manchester United in FC Mancherster City) napovedali ustanovitev t.i. novega zasebnega tekmovanja Superliga.
Razen trojice (Real Madrid, Barcelona in Juventus) po hudih medijskih pritiskih, uporu navijačev in hudih grožnjah in sankcijah predsednika UEFA, Slovenca Aleksandra Čeferina, so ostali odstopili od namere po ustanovitvi novega nogometnega tekmovanja.
Aleksandra Čeferina se je prikazavalo kot junaka, ki je rešil podobo evropskega nogometa. A nihče ni izpostavil, da je Čeferin v resnici odigral t.i. trojno umazano igro, kjer mu je uspelo na vrh UEFA pripeljati skupaj s svojo balkansko navezo sumljiv arabski kapital v podobi lastnikov klubov, PSG, Katarca Nasserja al Khelaifija in 23 milijard težkega lastnika kluba Manchester City, emiratskega šejka Mansour bin Zayed Al Nahyan. Lastnik PSG pa je po odstopu predsednika Juventusa Andrea Agnellija postal predsednik Združenja evropskih nogometnih klubov pri UEFA.
Tako so v hrvaškem Nacionalu razkrili del obširne dokumentacije iz afere Football Leaks. V teh dokumentih se je jasno videlo, da je bil sedanji predsednik UEFA Aleksander Čeferin o ustanovitvi Superlige obveščen že leta 2018. Še več, kot razkriva dokumentacija, je bila ustanovitev Superlige planirana prav letu 2021. Ideja o t.i. Superligi so stare že dlje časa, še od časov, ko je UEFA vodil dolgoletni predsednik organizacije Šved Lennart Johannson (1990-2007).
Trojna Čeferinova igra se je razkrila, ko med ustanovitelji Superlige ni bilo francoskega velikana PSG!
Vedeti morate, da sta bila predsednik Juventusa Agnelli in predsednik UEFA Aleksander Čeferin dlje časa nerazdlužljivi par. Čeferin pa je tudi boter Agnellijevi hčerki. Zato izgovori o tem, da se Čeferin s tem ni strinjal oz. ni vedel, odpadejo v sekundi.
Kako se je vedelo, da Čeferin igra dvojno oz. trojno igro? Tako, da k projektu ni pristopil francoski klub PSG. Prav dokumenti Football Leaksa so razkrili, da sta imela prav lastnika Manchester Citya in PSG največji motiv, da se ustanovi Superliga. Prav lastnik PSG je bil tisti, ki je prispeval kapital za gradnjo ljubljanske džamije.
Novinar Bojan Požar pa je eksluzivno razkril, kako so se v Ljubljani srečali Čeferin, Al-Khelaifi in ljubljanski župan Zoran Janković. Celotno arabsko igro je že od začetka peljal Čeferin, kar je razkril v svojem članku Andreas Selliaas z naslovom Kuvajtska zarota 2.0.
Poleg tega dodajte še balkanske kadre Čeferina, kot so bili nekdanji predsednik srbske zveze Slaviša Kokeza (močno povezan z delovanjem Kavačkega klana in Veljka Belivuka), Davor Šuker (nekdanji predsednik Hrvaške nogometne zveze s polno škandali) in Čeferinovo slugo na NZS v podobi predsednika Radenka Mijatovića je kombinacija balkanske mafije v navezi z arabskimi milijardami sumljivega izvora popolna.
Samo se spomnite na odkritje enega najboljših raziskovalnih novinarjev, Hrvata Domagoja Margetića, ko je razkril delovanje balkanske mafije, ki je preko Avstrijca Martina Schlaffa oprala milijarde evrov za svoje balkanske kriminalne prijatelje. Prav iz tega izvira sedanje prijateljstvo med Čeferinom in bogatimi arabskami lastniki evropskih nogometnih velikanov.
Zakaj Florentino Perez ni vrgel puške v koruzu v primeru ustanovitve Superlige?
Aleksander Čeferin je razglašal zmago nad ustanovitelji Superlige kot svoj lastni uspeh. A vsakdo z malce razuma je vedel, da najhujši nogometni kapitalisti ne bodo pustili, da jim bo več milijard evrov vreden projekt uničil Čeferin.
V prvo vrsto proti Čeferinu se je postavil predsednik Real Madria in eden najbogatejših Špancev Florentino Perez. Na spletu smo našli podatek, da je Perezovo premoženje vredno 1,9 milijarde ameriških dolarjev. Perez je v nogometnem svetu že večkrat dokazal, da je pripravljen za svoje cilje iti tudi "preko trupel." Če je potreboval 500 milijonov evrov kredita za nakup najboljših nogometašev, mu jih ni bilo problem dobiti. A Perez je imel pri ustanovitvi Superlige tudi svojo računico.
V glasilu Mladine, Global so v preteklosti predstavili članek enega izmed španskih medijev. V njem so natančno in zelo dobro zapisali, da so vsi ključni dejavniki, ki bi upravljali tekmovanje vredno med 25 do 50 milijard evrov letnega prometa, povezani prav s Perezom.
Perez je ob tem še izkoristil sedanjo covid krizo, kjer je pred vso svetovno javnostjo jokal, da je imel Real Madrid le v letu 2020 izgube za več kot 300 milijonov evrov. Ni pa povedal, da tako Real Madrid kot Barcelona že dlje časa delujeta na zgrešenem finančnem modelu, ki ju korak za korakom pelje v propad. Vendar sta oba španska velikana prevelika, da bi propadla. V primeru njunega propada bi se celotna svetovna nogometna panoga znašla v najhujši finančni krizi vseh časov.
V tem primeru ne gre za nič drugega, kot boj najbolj umazanih nogometnih kapitalistov in UEFA, kdo bo imel večji kolač od več milijardne evrov vredne evropske in svetovne nogometne pogače. Pri tem je izraz "nogometna romantika" le prodajanje pravljic za naivno rajo.
Ja, tudi umazani nogometni kapitalisti imajo pravico, da ustanovijo svoje nogometne tekmovanje in to brez sankcij UEFA ter nacionalnih nogometnih zvez! Prosti trg Evropske Unije, jebiga!
Luka Perš