Države Zahodnega Balkana (Srbija, Črna gora, Albanija, Kosovo, Severna Makedonija, Bosna in Hercegovina) bi se radi pridružile Evropski Uniji. Prav te države veljajo za balkanski sod smodnika, ki se lahko prižge v sekundi. Ker pa je to območje bogato z naravnimi viri, so del interesa velikih globalističnih igralcev, tudi Evropske Unije.
V teh dneh se je veliko govorilo o srečanju voditeljev EU z voditelji držav Zahodnega Balkana v Sloveniji. Tako so se srečanja udeležili voditelji držav Severne Makedonije, Albanije, Kosova, Bosne in Hercegovine, Srbije in Črne gore. Slovenija ima interes že zaradi zgodovinske vloge in gospodarske moči na Balkanu, da bi te države čim prej postale članice EU. Vendar bodo morale omenjene države najprej opustiti svoje sodelovanje predvsem z balkanskim kriminalnim omrežjem, ki velja v vseh teh državah za dobesedno vzporedno sivo ekonomijo. Že v Sloveniji imamo težave s tranzicijskim omrežjem, kjer si pripadniki vzporednega mehanizma globoke države zelo po svoje predstavljajo pravila in zakonodajo.
A je to v drugih državah Zahodnega Balkana še toliko hujši "Teksas", kjer z najvišjimi političnimi voditelji teh držav dobesedno vlada mafija. V našem mediju smo pisali že o veliko spornih poslih črnogorskega predsednika Mila Đukanovića, srbskega predsednika Aleksandra Vučića ali voditelja Republike Srbske Miodraga Dodika.
Makedonij se je znašla na črni listi Evropske unije, ker ima nesprejemljivo davčno politko in škoduje evropskemu trgu
Predstavimo vam samo primer držav, Severne Makedonije in Albanije. Medij Demokracija je poročal, da se je Makedonija znašla na črni listi Evropske Uniji zaradi nesprejemljivr davčnr politikr, ki škoduje evropskemu trgu.
Na tem seznamu so se znašle tudi Dominikanska republika, Panama, Kostarika, Hong Kong, Malezija, Katar in Uragvaj. Makedonija ima do konca leta 2022 čas, da spremeni svojo davčno politiko.
Preberi tudi: Akcija Dvojnik: V Severni Makedoniji odkrili 215 ponarejenih potnih listov! Med njimi tudi za balkanske kriminalce!
Črno-sivi seznam držav z dvomljivimi davčnimi sistemi se sestavi dvakrat letno. Pri tem Svet EU ocenjuje države glede na njihovo stopnjo davčne preglednosti, davčnih utaj in vprašljivih prenosov sredstev, pišejo na Demokraciji.
O Makedoniji se je veliko pisalo v preteklih letih, predvsem v povezavi z aferami, v katere sta se zapletala tako nekdanji premier Nikola Gruevski kot sedanji premier, socialist Zoran Zaev. Prav z Zaevom je še toliko hujše, saj je Makedonijo dobesedno prevzelo albansko-balkansko mafijsko omrežje, za katero pravila in zakoni ne veljajo. Tako smo na svetovnem spletu našli zapis dr. Bojana Dobovška o vplivu albanske mafije v Severni Makedoniji.
Spomnite se samo na razkritje Slovenca Larisa Gaiserja o sodnih aferah Zaeva. Enako je v času vladavine Zaeva eksplodirala afera s ponarjenimi potnimi listi. Ne pozabite, Zaev je eden pomembnejših zaveznikov predsednice SD Tanje Fajon na območju Balkana.
Albanija je Mehika Balkana in prva narko-država v Evropi
V članku na hrvaškem Jutranjem listu so povzeli pisanje Slobodne Dalmacije o Albaniji. Članica Nata in pridružitvena članica je za EU "Mehika" Balkana oz. prva narko država v Evropi, piše Jutranji.
Albanija velja za eno največjih proizvajalk kanabisa v svetu in eno od osrednjih držav za distribucijo vseh vrst prepovedanih drog po Evropi. Državo se direktno označuje, da se financira iz narko poslov. Prav to je največja težava Albanije, da se pridruži EU.
Ne glede, da so letos albanski organi pregona uničili 70 ton nasadov kanabisa v skupni vrednosti 700 milijonov dolarjev, so svojo trgovino z drogami preusmerili v kokain. Prav s preprodaja kokaina je dežela orlov dobila pečat narko-države, saj so albanske kriminalne tolpe v zadnjih letih postale glavni igralec v trgovini z "belim" v EU. Le ta pa po mnenju mnogih spadajo med deset najhujših kriminalnih združb v Evropi. Vzpostavili pa so tudi direktne linije prevoza kokaina iz Južne Amerike v nizozemska in belgijska pristanišča.
Po podatkih Europola se 40-odstotkov vseh kriminalnih skupin v Evropi se ukvarja s preprodajo kokaina. V Albaniji je ta posel dostopen predvsem mladim prebivalcem, saj jih večina druge rešitve in perspektive. Albanski voditelji so upali, da jim bo EU pogledala skozi prste, a so se krepko motili. Albanija ima eno najhujših težav, da se mora spopasti s kriminalom, ki ima kritje tako v albanskem sodstvu, policiji in v najvišjih političnih vrhovih albanske politike.
To je le nekaj dejstev, zakaj si Makedonija in Albanija še nekaj časa ne bosta zaslužili, da postaneta polnopravni članici EU. Dovolj je, da Balkan zastopata s svojimi "balkanskimi tranzicijskimi muhami" Slovenija in Hrvaška.
Luka Perš