Podpri delovanje neodvisnega raziskovalnega medija prava.si
Predsednik vlade Janez Janša poslancem DZ v razpravi o mafijskem upravljanju z državo in korupciji
Imamo zelo veliko kriminalistov na glavo prebivalca, zelo veliko tožilcev na glavo prebivalca, mislim, da rekordno število sodnikov na glavo prebivalca, ampak, ko gre za velike korupcijske zadeve, kjer so vključeni vzporedni mehanizmi globoke držav
prava .
Slovenija

Torek, 14. December 2021 ob 16:22

Odpri galerijo

Predsednik vlade Janez Janša v DZ | Avtor Kabinet predsednika vlade

Predsednik vlade Janez Janša se je danes udeležil 28. redne seje Državnega zbora, kjer je potekala tudi razprava o odgovoru predsednika vlade na poslansko vprašanje dr. Mateja T. Vatovca v zvezi s korupcijo in mafijskim upravljanjem z državo. Predsednik vlade je na seji predstavil stališče glede omenjenega vprašanja.

				Janez Janša: Janez Janša: "Imamo zelo veliko kriminalistov na glavo prebivalca, zelo veliko tožilcev na glavo prebivalca, mislim, da rekordno število sodnikov na glavo prebivalca, ampak, ko gre za velike korupcijske zadeve, kjer so vključeni vzporedni mehanizmi globoke države, vsa ta množica ne dela nič."


Uvodoma je predsednik vlade dejal, da "ne bo kdo meni očital, da mi dajemo na dnevni red teme o mafijskem upravljanju z državo pa Udbo mafiji in vzporedne mehanizme, je potrebno povedati, da ste vi tisti, ki ste zahtevali to razpravo in da mi tukaj moramo hočeš nočeš sodelovati." "In če ste že dali to temo, na to temo se da veliko povedati precej več od tega, kar ste vi tukaj prebrali, ker o tem, kar ste vi tukaj prebrali je več laži in insinuacij kot stavkov. Nič od tega ne drži. V bistvu ste si te stvari več ali manj izmislili ali pa prikrojili zato, da se ne bi razpravljalo o dejanskih ozadjih, ki kriminalno delujejo v tej državi. O tem kar ste naštevali, je samo še to manjkalo, da bi bili mi krivi za kakšno nepodpisano diplomo vrhovnih sodnikov, itn., kjer po dolgih tednih spraševanja še ni preprostih odgovorov na to, kdo nam v neodvisni sodni veji oblasti kroji usodo," je dejal predsednik vlade in dodal, da bo v nadaljevanju z veseljem predstavil ne insinuacije, ampak zelo konkreten opis mafijskega upravljanja z državo, ki ima žal v Sloveniji globoke korenine in ki tudi še danes predstavlja enega od osrednjih problemov slovenskih ljudi, zaradi katerega so plače in pokojnine bistveno nižje kot bi lahko bile, ker se še vedno preveč pokrade."

V razpravi je predsednik vlade izpostavil, da je predzadnji razpravljavec dejal, da se od takrat, ko se je ta mafijska oblast povzpela v vlado, v Sloveniji pokradlo za 3 in pol milijarde denarja, gre za korupcijo. "Jaz tako hude samokritike še nisem slišal, kajti ta podatek je iz leta 2016. Raziskava raziskovalnega centra Evropskega parlamenta, ki jo je leta 2016 izvedel RAND Europe, ugotavlja, da je strošek korupcije na ravni Evropske unije nekje med 180 in 990 milijardami evrov. Ker je BDP Slovenije 0,35 BDP Evropske unije, lahko sklepamo, da je strošek korupcije v Sloveniji 3,5 milijarde evrov. To je izračunano iz ocene za Evropo in iz leta 2016. Kolikor vem, je bila takrat na oblasti levica, ali pa je bila vsaj v naskoku, pa tudi ostale stranke, ki so izglasovale tole razpravo. Se pravi, če je to to, potem hvala za samokritiko. Je precej redka sicer tukaj," je dejal predsednik vlade.

"Nekdo je govoril o TEŠ-u. Vest, da je podjetje, ki je investiralo, ki je gradilo TEŠ, priznalo korupcijo in na podlagi postopka, ki smo ga dokončali v tej vladi, plačalo 240 milijonov penalov, je izginila iz slovenskih medijev v enem dnevu. Podjetje, ki je gradilo TEŠ6, je priznalo 240-milijonsko korupcijo, vsaj toliko penalov je plačalo v različnih oblikah oziroma jih bo. Vsi vemo, da je bil to projekt ponosnih naslednikov. Dokazana korupcija. In ne to, kar se tukaj govori o nekih nabavah in respiratorjih in tako naprej in tisočih evrov. 240 milijonov evrov. In kje so sodni postopki? Sodi se par izvajalcem, verjetno na sodišču, ki je v isti stavbi kot Socialni demokrati v Velenju. Če poznate kakšen sedež kakšnega sodišča v Sloveniji, ki je na istem naslovu kot Slovenska demokratska stranka, potem mi ga pokažite. V Velenju ste pa kar sosedje. In dokazana je korupcija 240 milijonov evrov pri TEŠ6 – nobenega resnega sodnega epiloga. Niti postopka ni proti tistim, ki so zadevo peljali v ozadju. Nekaj izvajalcev se malo premetava po sodiščih, dokler jih ne bodo oprostili najbrž, ker preveč vedo," je izpostavil predsednik vlade.

Kadrovanje
Kar se tiče kadrovanja, je predsednik vlade spomnil na znameniti USB ključek generalnega sekretarja Socialnih demokratov po volitvah 2008 ali 2011, ko je mahal "tukaj so imena, s katerimi bomo zamenjali vse, ki niso naši", in ta ista stranke sedaj očita drugim politično kadrovanje. "Saj bi se človek zjokal,"je dejal premier in nadaljeval: "Ravnokar berem, da je lani, ko ste kulci predlagali J. P. Damjana za mandatarja, ta isti strokovnjak podpisal neko svetovalno raziskovalno pogodbo z Genom, lani. Jaz verjamem, da Komisija za preprečevanje korupcije ne bo odkrila nobene korupcije tako kot jo ni pri popoldanskem fušu predsednika Računskega sodišča za 20 tisoč evrov na mesec, ker gre pač za prvo razredne. Toliko o mafijski državi danes," je dejal predsednik vlade.

Spremembe Temeljne ustavne listine
V nadaljevanju je prebral dva člena iz dveh ustavnih zakonov, ki kaže na korenine tega dogajanja. "Poante ne boste razumeli, jo bom pa razložil," je dejal premier.

"25. junija 1991 je slovenska skupščina takrat sprejela ustavni zakon za izvedbo Temeljene listine o samostojnosti in neodvisnosti Republike Slovenije in v tem ustavnem zakonu v 11. členu je tudi drugi odstavek, kjer piše: »Republika Slovenija bo prevzela ustrezen delež tistih državnih dolgov SFRJ, katerih neposredni koristnik ni ugotovljiv.«, to so tako imenovani ne alocirani dolgovi SFRJ. To je bilo sprejeto 25. junija 1991. 27. julija 1994 pa je bila sprejeta sprememba tega ustavnega zakona, na seji, ki je bila sklicana isti dan. Vrata tega parlamenta so bila zaklenjena, nobenega poslanca niso spustili ven. Akt je bil objavljen še isti dan v Uradnem listu. V tej spremembi ustavnega zakona se je zapisalo, dodan je bil 22.b člen, ki je splošno znan, kjer piše: »Ljubljana banka d. d. Ljubljana in Kreditna banka Maribor, d. d. Maribor prepustita poslovanje in premoženje novima bankama ustanovljenima po določbah tega ustavnega zakona. To je tista znamenita odločba, zaradi katere danes davkoplačevalci plačujemo varčevalcem podružnic. V ta ustavni zakon pa se je zapisalo tudi nekaj, kar takrat sploh ni bilo komunicirano, na kar smo samo mi opozarjali, čeprav smo imeli samo 4 poslance takrat v Državnem zboru in enega ministra v vladi. Ta ustavni zakon je bil dan tudi 22.e člen, ki pravi: »Delež dolga iz drugega odstavka 11. člena tega ustavnega zakona bo prevzela Republika Slovenije v skladu z določbami novega sporazuma s tujimi komercialnimi bankami in novim bilateralnimi sporazumu s članicami Pariškega kluba.«. S tem ustavnim zakonom iz julija leta 1994 se je izbrisalo oziroma spremenilo drugi odstavek 11. člena, leta 1991 sem bil član Ustavne komisije in takratne skupščine, ki je to Ustavo sprejemala oziroma ta ustavni zakon sprejemala in mi smo takrat to napisali, zaradi tega, da slovenski davkoplačevalci ne bi bili prisiljeni plačati nesorazmeren delež ne alocirani jugoslovanskih dolgov. Slovencev nas je bilo 8 % v nekdanji SFRJ, po BDP smo predstavljali kakšnih 16 odstotkov in v teh okvirih smo bili pripravljeni prevzeti tudi ne alocirane dolgove, to je tiste dolgove, za katere se formalno še ni vedelo, v katerem delu Jugoslavije so bili porabljeni, čeprav v glavnem v Sloveniji niso bili. Sedaj oboje, oba člena, ki sta bila spremenjena oziroma dodana v zakon o izvajanju temeljne ustavne listine sta imela velike posledice za slovenske davkoplačevalce," je poudaril predsednik vlade in dodal, da gre v obeh primerih za mafijsko upravljanje z državo, ki si je takrat prisvojila najvišji zakonodajni organ na ta način, da ga je ugrabila.

"Poslanci so dobili gradivo na mizo, rečeno jim je bilo, da bo Slovenija bankrotirala, če se ne znebimo dolgov nekdanjih podružnic, to morate sprejeti in pod tem pritiskom se je glasovalo, še sedaj ne vem, kdo je glasoval za in kdo proti, ampak v nekaj urah je bil ustavni zakon spremenjen," je povedal premier in nadaljeval: "Sedaj pa motivi. Mi smo bili takrat v vladi in na vlado takrat je prišel predlog, da Slovenija podpiše sporazum s pariškim klubom oziroma upniki nekdanje Jugoslavije in da v tem sporazumu pristane, da bo plačala 44 % nelociranih jugoslovanskih dolgov. Mi smo bili takrat šibka koalicijska stranka s štirimi poslanci, ampak smo ustavili ta sporazum. In ker smo pač opozarjali na ustavni zakon, Drnovšek je takrat to umaknil. In kaj se je potem zgodilo? Zgodila se je Depala vas, odstranitev Slovenske demokratske stranke iz vlade in ugrabitev slovenskega parlamenta in sprememba tega zakona."

"Ko gre za podružnice nekdanje ljubljanske banke, je treba vedeti, da so podružnice nekdanje ljubljanske banke v Zagrebu, Sarajevu in Skopju imele še leta 1988 in večji del leta 89 status samostojnih bank. In Ljubljanska banka ni odgovarjala za vloge varčevalcev teh bank. Potem pa je prišlo konec leta 1989 do nekega sestanka partijskih vodstev Slovenije in Srbije v Beogradu, formalni dogodek je bil otvoritev podružnice studia Marketing v Mariboru z velikim pompom ob prisotnosti Milana Kučana in Slobodana Miloševića. In tam je bil sprejet dogovor, da je treba Jugoslavijo tako kapitalsko povezati, da se osamosvojitev ne bo splačala. Na podlagi tega je ljubljanska banka status samostojnih bank v teh treh republikah spremenila v podružnice in za beograjsko banko je to naredila s posledicami, ki so bile bistveno manjše od tega, ki smo jih utrpeli," je povedal predsednik vlade. "Vodstvo ljubljanske banke je takrat naročilo elaborat o smotrnosti tega koraka. Elaborat je pokazal, je bil negativen. Gospa, ki je podpisala ta elaborat, je potem po čudnih okoliščinah umrla in elaborat je izginil iz arhivov. Posledice plačujemo danes za to, ker smo izgubili na evropskem sodišču glede varčevalcev samostojne ljubljanske banke v Zagrebu spremenjene v podružnico velike vsote in ker so posledice pri prevzemu nesorazmernega dela nelociranega dolga." "Zakaj smo mi takrat temu nasprotovali? Zato, ker so se v javnosti pojavili podatki o tem, da je skupina Safti, najbrž veste kdo to je, to je bila pač udbo mafijska organizacija pod krinko pomoči slovenskemu zamejstvu v Italiji, torej, da so finančne inštitucije Saftija na sekundarnih trgih odkupovale jugoslovanski dolg od upnikov po ceni 10 centov za dolar, ne po ceni 40 centov za dolar, ob začetku razpada Jugoslavije, ko je bil to na trgu," je dejal predsednik vlade in nadaljeval: "Leta 1994 pa je vrednost jugoslovanskega dolga na sekundarnih trgih padla na 10 centov za dolar. In vse te institucije, Micro M je bila ena od teh, so seveda zelo veliko izgubile. Denar, ki je šel iz Slovenije v tujino, ki so ga takrat skrivali ob prehodu in osamosvojitvi in seveda s tem, ko so silili, da Slovenija prevzame nesorazmeren del tega dolga, je cena jugoslovanskega dolga na sekundarnih trgih nenadoma zrasla. In glejte, v pogajalski skupini slovenske vlade takrat, ki se je dogovarjala s pariškim klubom in zaupniki, so bili tudi ljudje iz vodstva Safti."

"Mi smo na to takrat opozarjali. Moralo bi biti vse to v zapisnikih vlade, tudi magnetogramih, če jih niso že izbrisali. In če z vlado to ni moglo iti, dokler se potem ni spremenilo 22.e člena, drugi odstavek 11. člena Ustavnega zakona za izvedbo Temeljne ustavne listine. V zgodovini slovenske države najbrž ni nobenega zakonskega akta, s katerim bi bili slovenski davkoplačevalci tako oškodovani in to dvojno oškodovani, kot je bila tista odločitev. A je kdo odgovarjal za to? Je bil kak postopek sprožen? Se je kdo vprašal po odgovornosti, potem ko je prišlo do razsodbe evropskega sodišča? To še vedno plačujemo in verjetno bomo večino tega v prihodnosti še morali. Toliko o tem, toliko o našem dolgu države," je dejal premier Janez Janša.

"Da nadaljujemo z, bom rekel, mafijskim upravljanjem z državo, preko opisa zgolj, bom rekel, enega od teh vzporednih mehanizmov, na katerega je gospod Rado Pezdir opozoril v svoji knjigi, kjer najdete vse o Ljubljanski banki, njenih podružnicah v tujini, kako so nastajale, kdo je s tem upravljal, kako jih je prevzel, kako je partija nastavljala tam kadre, tudi še po osamosvojitvi z dokumenti. Jaz nisem videl še nobenega od teh, ki je omenjen tukaj, da bi kakorkoli rekel, da kaj ne drži. Vse je tiho, omerta je v zvezi s tem, in to kljub temu, da se je potem banka oziroma Nova Ljubljanska banka pojavila vse do, bom rekel, privatizacije kot eden od instrumentov mafijskega upravljanja z državo. Upam, da so danes novi lastniki s tem razčistili, da je banka, daleč od tega, kar je tukaj opisano, in da smo končno rešeni, te nevarnosti. Imate dobre finančne rezultate, tako da upajmo, da je vsaj to za nami. Ampak to je šele od nedavnega," je povedal predsednik vlade in nadaljeval: "Mislim, da je pred volitvami leta 2011 na izrecno vprašanje voditelja na nacionalni televiziji gospod Janković priznal, da je klical vodstvo Nove Ljubljanske banke, zato da so pristali na to, da slovenski konzorcij slovenskih bank odobri za Stožice 200 milijonov evrov kredita, ki ni bil nikoli vrnjen. Mi ga odplačujemo, ker smo ga socializirali z javnim dolgom, 200 milijonov. Človek je poklical, ljubljanski župan je poklical upravo NLB in so odobrili, sam je to povedal. »Nikome ništa«, vse neko sojenje glede zlorabe evropskih sredstev zoper njega in gospoda Romana Jakiča, ki je poln vladavine prava in človekovih pravic sicer in liberalizma, ampak ker je gospod Janković enako javno na televiziji rekel, da on nikoli ne bo obsojen ali pa zaprt, ker je vedno nasprotoval politiki SDS, za katero je prej poslanec rekel, da smo kriminalna združba. Potem vidimo, kako so stvari postavljene na glavo," je še povedal predsednik vlade.

Iransko pranje denarja prek NLB - največji kriminal mednarodnih razsežnosti v zgodovini slovenske države

"Vse to je pripeljalo v neko situacijo, kjer je bil možen tudi največji kriminal mednarodnih razsežnosti v zgodovini slovenske države. Mislim, da je kolega iz Nove Slovenije prej to omenjal, to je pranje iranskega denarja v Novi ljubljanski banki v času vladavine ponosnih naslednikov. Ni šlo za 800 milijonov evrov. Zadnji podatki kažejo, da je bilo takrat v NLB-ju oprano 1 milijarda 800 milijonov ameriških dolarjev, 1 milijarda 800 milijonov. In ta denar ni bil razpršen na 35 tisoč računov, kot je takrat kazalo, ampak na preko 70 tisoč različnih računov. Nekateri so se glasili na ime Miki Miška in Jaka Racmana, pa je šlo to čez vse nadzore – mafijskega upravljanja z državo. A je bil kdo za to obsojen? Je kdo bil za to vsaj obtožen? Ne. Tožilec, ki je zavrgel ovadbe, kolikor so bile doslej vložene ali pa večino njih, je bil za nagrado poslan na evropsko javno tožilstvo. Njegovi kolegi v tožilskem svetu so ga za nagrado poslali na evropsko tožilstvo. Toliko o evropskih tožilcih," je dejal predsednik vlade Janez Janša.

Nato je spregovoril o veliki sagi o delegiranih tožilcih. "Gospa Kövesijeva je rekla, da je sum nezakonitega trošenja evropskega denarja, kar se Slovenije tiče, v 12-ih primerih. Ampak ti primeri niso iz našega mandata, to so iz vašega mandata. Zato ste tudi tako zainteresirani, da to preiskujejo ljudje, ki so vam blizu, da se nebi še kaj odkrilo kot se je odkrilo v primeru Stožic, kjer sta gospod Janković in gospod Jakič kotlovnico prodajala ne po kvadratnih metrih, ampak po kubičnih metrih zraka. Zelo inovativno, moram reči," je povedal predsednik vlade.

"Strokovnjaki so takrat, ko je preiskovalna komisija odkrila ta kriminal mednarodnih razsežnosti, ugotavljali, da za pranje tako velike vsote denarja Iran izplačuje provizije v več stotinah milijonov evrov. Torej tisti, ki ste to omogočili, povejte, kje so ti milijoni. V katerih medijih, v katerih nevladnih organizacijah, v katerih paravojskah. Verjetno tega niste usmerili v Karitas in v Rdeči križ, ne? Vsaj doslej to ni bilo značilno. Tako, da nadzorne institucije, ki bi morale reagirati – Urad za preprečevanje pranja denarja, kriminalistična policija, NPU, tožilstva, preiskovalna sodišča – v primeri Iran-NLB, 10 let, 11 let, 12 let je minilo, nobene obtožnice. Ničesar. In zdaj vi govorite o korupciji?," poudaril predsednik vlade in dodal, da ko včasih beseda nanese na te probleme in ko evropskim kolegom govori o tem primeru, gledajo zelo nejeverno. Nekako ne verjamejo, da je to možno. "Ne verjamejo, da je možno, da Državni zbor soglasno sprejme poročilo preiskovalne komisije, kjer so vsi podatki o pranju iranskega denarja, da se to pošlje institucijam, pa se ne zgodi nič. Ne verjamejo, glejte, nihče v Evropi ne verjame, da je temu tako, natančno tako kot to dejansko je," je dejal predsednik vlade. Dodal je, da je IranNLBgate, z vsemi mednarodnimi in domačimi kriminalnimi posledicami, lakmusov papir slovenske kriminalistične policije, tožilstva in sodstva. "Dokler te stvari niso preiskane, naj mi ne navajajo statistik, koliko korupcije so odkrili, kako so jo preganjali in tako dalje in tako dalje. In zdaj vsem tistim, ki to zagovarjate, res, kapo dol nad sposobnostjo takšnega sprenevedanja. Imamo zelo veliko kriminalistov na glavo prebivalca, zelo veliko tožilcev na glavo prebivalca, mislim, da rekordno število sodnikov na glavo prebivalca, ampak, ko gre za velike korupcijske zadeve, kjer so vključeni vzporedni mehanizmi globoke države, vsa ta množica ne dela nič," je dejal predsednik vlade.

"Se popravljam, v primerih, ko se jim kje zalomi, kot v primeru sodnika Radonjića, ki je pač sodil po svoji vesti, se vsi spravijo na njega, ga preganjajo in izločajo iz sistema in – nobenega hrupa. Hrup pa je, recimo, ko nek obskurni portal zapiše, recimo, da naš vodja poslanske skupine nima diplome, naslednji dan jo mora pokazati. Nacionalni mediji oziroma odvisni mediji, kot sta, recimo, nacionalna televizija ali pa POP TV, zganjajo velik kraval zato, ker kao poslanec Desusa, gospod Simonovič, nima diplome, in jo mora pokazati; in gledajo vsako besedo, vsako vejico, vsak podpis. Potem se pojavi dvom v diplomo vrhovnega sodnika, tu pa noben odvisni medij ničesar o tem. Vrhovno sodišče izda sporočilo, da so vsi sodniki imenovani po nekem postopku, da so ta vprašanja neumestna, da bo sodnik sprožil postopek in da bo iztoženo nakazal v dobrodelne namene. Je to vladavina prava? Si predstavljate, da se nekje pojavi sum, recimo, to, da kdo od teh redkih sodnikov, ki niso vpeti v vzporedni mehanizem globoke države, nima diplome ali pa da nima pravosodnega izpita. Recimo, da se tak dvom pojavi v primeru gospoda Jana Zobca. Kakšen kraval bi bil! Specialistke za diplome z nacionalne televizije bi stale pred njegovimi vrati doma in čakale, da pokaže diplomo. Ker pa gre za posvečenega sodnika, pa je popoln molk v osrednjih medijih. Opozicija ne zahteva nobenega sklica kake komisije in preverbe in tako naprej; vsi se delajo, kot da je to nek gnusen napad na neodvisnost sodstva," je nadaljeval predsednik vlade. "Hkrati pa v Državnem zboru na Vrhovno sodišče imenujete za sodnike ljudi, ki nimajo niti enega dneva sodne prakse, recimo, gospod Gorkič, pa je postal vrhovni sodnik. V tem primeru se človek res vpraša, če nekdo brez tega, da je en dan bil v sodni dvorani, lahko postane vrhovni sodnik, saj potem lahko tudi nekdo brez diplome postane sodnik; mislim, ti kriteriji so res popolnoma razvodeneli. Glejte, to je mafijsko upravljanje z državo."

"Vsi ti postopki, ignoranca, do kršitev pravil, zagovarjanje nečesa, češ, ker je to storil naš, ni problem, ga je treba ubranit z vsemi sredstvi in potem še potvarjanje podatkov, kot je ta, da se za korupcijo, da zaradi korupcije izgine v času te vlade 3 milijarde in pol evrov, čeprav gre za podatek iz leta 2016. Zdaj, ali je točen ali ne, jaz ne vem, ampak če seštejemo samo vse te zadeve, ki so vezane na Ljubljansko banko, na vzporedni mehanizem, vezan na slovenski bančni sistem in vse te zlorabe, potem je verjetno ta številka še nizka, če bi iskal povprečje. Zagotovo pa ne boste dobil, če boste sešteval stroške osebne zaščitne opreme, pa respiratorjev pa zaščitnih mask, ker če bi bila vse korupcija, ne bi dosegli 10 procentov te vsote," je poudaril predsednik vlade.

"Predlagam, da se govori o dejanskih problemih mafijskega upravljanja z državo, ki so recimo, v knjigi gospoda Pezdirja zelo natančno opisani, z vsemi dokumenti, možnimi in zelo blagim pristopom, ko gre za ocenjevanje posameznikov," je svoj nastop zaključil predsednik vlade Janez Janša.

Galerija slik

Zadnje objave

Fri, 8. Nov 2024 at 06:34

1631 ogledov

Javno opravičilo gospodu Gregorju Markoviću!
Luka Perš se opravičujem gospodu Gregorju Markoviću osebno in kot direktorju podjetja Auto finance d.o.o. za objavo neresničnega članka o njem, ki sem ga dne 28.12.2021 objavil na spletnem portalu "prava.si."z naslovom "Požareport razkril Tanjo Tolimir, ki je izdajala kavaškemu klanu! To je njena slika! Razkrivamo partnerja Tanje T.!" ter za objavo tega članka na spletnem portalu X oz. takrat še Twitter."Po sklepu sodišča mora biti to opravičilo objavljeno kot prva novica na na naslovni strani do dne 8.11.2025.Luka Perš

Wed, 6. Nov 2024 at 10:54

1421 ogledov

Ali bo obalna kriminalistična klika za šefa koprskih kriminalistov nastavila Dušana Ribaša in se znebili Primoža Ogrinca?
Naši obalni kriminalistični viri so nam povedali, da se bo v bližnji prihodnosti zgodila zamenjava vodje na SK PU Koper. Sedaj mesto vodje koprskih kriminalistov zaseda Primož Ogrinc, a tam po informacijah naših virov ne bo ostal več dolgo. Prvi kandidat za novega šefa koprskih kriminalistov je Dušan Ribaš, dolgoletni akter igralcev blizu obalne kriminalistične klike in dolgoletni sodelavec lani upokojenega obalnega kriminalista Deana Juriča.V našem mediju smo že večkrat razkrivali delovanje nekaterih akterjev iz tako imenovanega omrežja obalne kriminalistične klike. Večkrat smo kritično namigovali in indicirali, da je manjša skupina obalnih kriminalistov prevzela ključno vlogo nadzora v trgovini s prepovedanimi drogami, orožjem in prostitucijo na območju Obale. Enako smo večkrat zapisali, da so s pomočjo dnevnih obalnih policijskih - kriminalističnih kadrov prevzeli ključna mesta znotraj policije.V času zadnje Janševe vlade so z mesta dolgoletnega šefa koprskih kriminalistov umaknili dolgoletnega obalnega kriminalista Deana Juriča. O njem smo v našem mediju že večkrat pisali in razkrivali njegovo vlogo v delovanju znotraj slovenske policije. Tudi v katere domnevne sumljive zadeve bi bil lahko vpleten.Dušan Ribaš, Dean Jurič in Ljubo Volmut. (Foto: Posnetek zaslona- Prava.si, Policija, Youtube, 24ur, Pozareport)Se pripravlja kadrovska čistka v SK PU Koper? Prihaja Dušan Ribaš, dolgoletni bližnji sodelavec Deana Juriča?V času tretje Janševe vlade je tedanje vodstvo policije po dolgoletnem vodenju SK PU Koper umaknil Deana Juriča z mesta vodje in ga premestili v upravo sedaj že ukinjene avtocestne policije. V času sedanje vlade pa se je za kratek čas zaposlil na NPU in se ob koncu lanskega oziroma v začetku letošnjega leta upokojil.V času tretje Janševe vlade je v juliju 2021 novi vodja SK PU Koper postal Primož Ogrinc. Gre za dolgoletnega kariernega policista in kriminalista, ki je v policiji zaposlen že od leta 1998. Kot smo izvedeli iz zelo dobro obveščenih obalnih kriminalističnih virov pa se obeta kmalu njegova zamenjava. Kaj je njegov edini greh? Da so ga na strokovno mesto vodje koprskih kriminalistov imenovali v času zadnje Janševe vlade. Kot je povedal aktualni predsednik vlade dr. Robert Golob morajo biti iz policije umaknjeni vsi višji policijski kadri, ki so bili imenovani v času prejšnje vlade. Zdaj bo zelo verjetno podobna usoda doletela Primoža Ogrinca.Sedanji vodja SK PU Koper Primož Ogrinc. (Foto: Posnetek zaslona- Regional Obala)Kot kaže je tudi še en bližnji kader akterjev omrežja obalne kriminalistične klike, aktualni generalni direktor Policije Senad Jušić, z "operacijo Koper" pričel ustvarjati vodstvo po željah vplivnega omrežja sestavljenih iz nekdanjih in sedanjih obalnih kriminalističnih operativcev. Jušić je pričel svoj mandat kot v.d. generalnega direktorja Policije z dnem 24. februar 2023. Že 14. julija 2023 je za novo komandirko PU Koper postavil Alenka Korošec Peruzin. Ali bo direktorica Policijske uprave Koper Alenka Korošec Peruzin zamenjala sedanjo vodjo SK PU Koper Primoža Ogrinca? (Foto: Posnetek zaslona- Policija)Vse kaže, da bo poslednje želje obalni kriminalistični kliki izpolnila prav Korošec Peruzin. Naši obalni kriminalistični viri so nam med drugim zaupali, da bo Korošec Peruzin brez krividnih razlogov zamenjala Ogrinca. Kdo bi ga naj zamenjal? Dušan Ribaš, dolgoletni sodelavec Deana Juriča in dolgoletni izvšitelj želja akterjev blizu kroga obalne kriminalistične klike. Generalni direktor Policije mag. Senad Jušić je še kot v.d. imenoval Alenko Korošec Peruzin za novo direktorico PU Koper. (Foto: Posnetek zaslona-Policija)O njej smo med drugim v članku z naslovom DOSJE KRIMINALISTIČNI OPERATIVCI LJUBA VOLMUTA: Razkrivamo imena kriminalistov, ki delujejo v interesu OBALNEGA MEHANIZMA!!! objavljenega dne 18. avgust 2022 zapisali sledeče:"Ljuba Volmuta, nekdanjega kriminalista na SKP PU Koper. Preko Ljuba Volmuta imata odločilen vpliv na delovanje koprskih kriminalistov in policistov prav Aldo Krejačič in Jamnikov samooklicani rejnik Bruno Korelič. Ključni vlogi obvladovanje policije za obalno omrežje ves čas igrata PU Koper in PU Celje. Zato vas naj ne čudi, ko se pred leti znebili celjskega kriminalista Simona Goluba. Le ta je po "uradnih podatkih" padel z lestvice in se ubil. Dan pred pričanjem na Logarjevi komisiji. Čudno.Ljubo Volmut je tista oseba, ki stoji za večino napisanih kazenskimi ovadbami proti političnim in gospodarskim nasprotnikom obalnega omrežja. To je enkrat javno povedal tudi predsednik SDS-a Janez Janša. Vendar Volmut tesno povezan z omrežjem Splošne plovbe. Tako je njegov svak bil direktor hčerinskega podjetja Splošne plovbe v tujini, Splošne plovbe Singapur."Zato se le vprašajte, v čigavem imenu bo vodil SK PU Koper morebiti prihajajoči vodja Dušan Ribaš?Luka Perp

Mon, 28. Oct 2024 at 15:02

2615 ogledov

Kraljica postopkov- tožilstvo pripravlja Golobu podoben scenarij kot sta ga že doživela Milović in Janša?
Del slovenske javnosti že dlje časa pričakoval, da se bo »pravna država« izkazala tudi pri trenutnem predsedniku vlade dr. Robertu Golobu. Spomnite se samo bosanskih poslov s hidroelektrarnami in sekanci, poslovanje hčerinskih družb GEN-I na območju Zahodnega Balkana, Martin Berishaj, nakup Elektro energije, romunski bančni račun, Star Solar itd... Začuda, do sedaj »pravna država« v teh primerih ni reagirala. Je pa že dlje časa slovenska javnost spremljala spor med Golobom in njegovo nekdanjo ministrico za notranje zadeve Tatjano Bobnar, sedaj zaposlena kot svetovalka v uradu predsednice RS Nataše Pirc Musar. Še Erika Žnidaršič in njena ekipa raziskovalnih novinarjev je temu posvetila »60 minutes«. V njej pa je Golobov odvetnik Stojan Zdolšek javno s svojimi izjavami nakazoval, da gre v primeru spora Golob vs. Bobnar za politično in medijsko rušenje trenutnega predsednika vlade. Zdolšek je pozabil omeniti, da je iz nekdanje Golobove družbe Gen-I po podatkih aplikacije Erar od septembra 2023 do danes prejel nekaj nad 30 tisoč evri, skupaj pa od omenjene družbe že več kot 88 tisoč evrov. Pustimo finance raje na miru.V osrednjih medijih se je hotelo pokazati, da je ključno vlogo v primeru Bobnar odigrala policija. Le ta je vložila kazensko ovadbo na SDT. Vendar vsak malo pravno podkovan državljan zelo dobro ve, da delo policije ves čas usmerja tožilstvo. Zato jih tudi imenujemo kraljica postopka. Ves postopek je v njihovih rokah. Lahko te za eno zadevo preganjajo tudi dvajset let. Bo že sodnik odločil, ali si kriv ali nisi. Tako je tudi novinar Reporterja Igor Kršinar v podkastu omenjenega medija povedal, da bi policija ovrgla ovadbo, a je na zadevi vztrajala tožilka SDT Blanka Žgajnar. Zdaj se slovenska javnost sprašuje, kakšne bodo sledeče poteze SDT. Mi stavimo, da bo sledila sodna preiskava in se tudi lahko pričakuje, da bo enkrat v prihodnosti specializirana državna tožilka Blanka Žgajnar razširila obtožnico proti Golobu. Foto: Prava.siKaj je SDT se je lepo pokazalo v primeru Milović. Med drugim smo v članku z naslovom Zakaj je primer MILOVIČ ŠOLSKI PRIMER IZVAJANJE SELEKCIJE NA TRGU S STRANI KRALJICE POSTOPKOV-TOŽILSTVA GROBARJEV SLOVENIJE? Zapisali sledeče:"Primer Milović le dokazuje, da kraljica postopkov-tožilstvo po naročilu naročnikov, ki spominjajo na organizirano kriminalno združbo akterjev grobarjev slovenskega gospodarstva in politike VSEH IDEOLOŠKIH BARV izvaja selekcijo na trgu. "Foto: Posnetek zaslona- PožareportSamo spomnite se kaj vse je doživljal Milović. Dvakrat oproščen, štirikrat spremenjena obtožnica. Trikrat ponavljali proces, da so očistili podobo gospoda na delovnem mestu v Švici. Zdaj pa še malo pomislite na zloglasni sodni proces Patria. Kaj je v oddaji Pričevalci o slovenskem tožilstvu povedal svetovno znani podjetnik Walter Wolf? Da je slovensko tožilstvo kriminal.SDT tožilka Blanka Žgajnar in nekdanja generalna državna tožilka Barbara Brezigar. (Foto: Posnetek zaslona- Finance)Jp, spoštovani premier dr. Robert Golob, sedaj ste vi prišli na vrsto. Verjetno boste morali v prihodnje nameniti en lep del finančnih sredstev svojim odvetnikom. Glede na to, da sami zelo dobro veste, kdo drži ključne škarje nad delovanjem tožilstva se lahko enkrat zapeljete do njegove pisarne na Bavarskem dvoru. Sedaj se bo Golobu pričelo dogajati v slovenskem pravosodju to, kar doživljata dolgoletni ljubljanski župan Zoran Janković in dolgoletni predsednik Slovenske demokratske stranke Janez Janša. Janković še sedaj misli, da je nedotakljiv za »pravno državo«. Spomnite se samo na njegovo izjavo na hrvaški nacionalni televiziji. Janša pa se dobesedno sooča z absurdnimi obtožbami v zadevi Trenta. Slovenski državljani, primer Trenta vas opozarja, da svoje zemljišče lahko prodate. Samo mora biti pravi kupec in pravi ponudnik. Verjetno zato Janša skupaj s svojim odvetnikom Francijem Matozom v zadnjem času obiskuje skoraj vsak teden celjsko sodišče. Spoštovano pravosodje, če res mislite Janšo poslat v zapor zaradi Trente, potem mora celotna Golobova vlada v zapor zaradi Litijske! Luka Perš

Fri, 25. Oct 2024 at 13:56

2274 ogledov

Ali se Tone Rop zaveda, da je le kmet na šahovnici na smrt skreganih dveh obalnih klanov v bitki za prevlado Slovenije?
Zakaj je predsednica države RS Nataša Pirc Musar predlagala Toneta Ropa, ne pa Saše Jazbec za bodočega guvernerja banke Slovenije? Trenutna predsednica države zelo dobro ve, katero obalno omrežje jo je rušilo v času zadnje predsedniške kampanje. Nič, dogaja se spet klasična nagajalska vojna med dvema obalnima klanoma. Eden je bil v rokah akterjev omrežja posameznikov okrog Splošne plovbe Portorož ( vir Finance 2007) in akterjev omrežja posameznikov okrog Luke Koper. Zdaj sta umrla tako nekdanji dolgoletni direktor Splošne plovbe Portorož Aldo Krejačič kot nekdanji dolgoletni predsednik uprave Luke Koper Bruno Korelič. Že večkrat je bilo v medijih razkrita povezanost med dolgoletnim državnim uradnikom Borutom Jamnikom in Koreličem. V Slovenskih novicah in tudi v srbskih medijih so Jamnikovo omrežje označili za grobarje slovenskega gospodarstva. Verjetno je večina že pozabila, da je bil Rop odgovoren za koordinacijo v osrednji Sloveniji v omrežju akterjev okrog Petra Rigla. Le ta je pred mnogimi leti umrl nenadno v čudnih okoliščinah naravne smrti. Rigl je bil eden redkih, ki se ni pustil in ni podlegel Obali. Po njegovi smrti pa je Obala kot maligna rakava tvorba podivjala. Na žalost se Slovenija s tem še vedno sooča. Se še spomnite mogoče našega članka, kakšno vlogo sta v času finančne krize imela Vesna Vuković in Borut Jamnik? Kdo je bil ključnih Jamnikovih operativcev na Banki Slovenija? Saša Jazbec, kot je povedal v oddaji 24ur zvečer poslanec SDS Andrej Hoivik. Zdaj bo Levica podprla kandidatko za Banko Slovenije, ki je odigrala eno ključnih vlog v potapljanju slovenskega gospodarstva???Že nekaj časa je slovenska javnost pričakovala, koga bo predsednica države RS Nataša Pirc Musar predlagala za mesto guvernerja Banke Slovenije. Sedanjemu guvernerju BS Boštjanu Vasletu se bo prihodnjega januarja iztekel mandat. Med kandidati so se omenjali sedanji guverner, Saša Jazbec, Tone Rop, Sibil Svilan in Miha Mihič. Trenutna vladajoča parlamentarna koalicija Gibanje Svoboda, Socialni demokrati in Levica pa so že sporočili, da bodo podprli kandidaturo Saše Jazbec. Predsednica države RS Nataša Pirc Musar se je odločila, da za novega guvernerja BS predlaga Toneta Ropa. Zdaj so spet vsi presenečeni. Pri njeni izbiri pa sta ji pomagala prvi guverner BS France Arhar in še en nekdanji guverner BS Mitja Gaspari. Zdaj so v osrednjih medijih spet presenečeni, da je Pirc Musar namesto Saše Jazbec izbrala Ropa. Poleg tega pa bo Rop imel zelo verjetno težave s parlamentarno matematiko. Kot kažejo prvi odzivi strank trenutne vladajoče koalicije, bi vsi še raje imeli kandidatko za guvernerja BS Sašo Jazbec.Mogoče pa Ropa rešijo nekateri ostanki LDS v Gibanju Svoboda. Zanimiva je tudi reakcija predsednika SD, da javno ni podprl svojega (nekdanjega) člana stranke. Ne pozabimo, Tone Rop je bil eden prvih prebežnikov iz nekdanje dolgoletne vladajoče stranke LDS v Socialne demokrate. Nič, če bodo sedanje vladajoče stranke še naprej vztrajali na izbiri Saše Jazbec, lahko mirno zapišemo, da so vse v rokah akterjev omrežja grobarjev slovenskega gospodarstva in politike vseh ideoloških vrst. Modri deček z Dunajske 119 pa spet odpira šampanjec.Foto: Prava.siV našem mediju smo vedeli, da Nataša Pirc Musar ne bo izbrala favorizirane kandidatke s strani vladajoče koalicije Saše Jazbec, sedaj zaposlena kot državna sekretarka na ministrstvu za finance. Za osrednje medije presenečenje, za nas niti malo. Kot vedno opozarjamo, je najbolj pomembno vedeti, kdo pripada kateremu omrežju in zakaj. Prav to smo mi naredili pred predsedniškimi volitvami, ko smo jasno definirali položaj sedanje predsednice države Nataše Pirc Musar.Mi smo v dveh člankih z naslovoma Spoštovana Nataša, Obala te je ustvarila. Obala bi te znala uničiti! Spoštovani bralci, kdo je naročil analizo?! ( objavljen 3.11.2022) in Produkt OBALE in PRIVATIZERKA OSEBNIH PODATKOV! Natašina INFOHIŠA posluje z rusko SBERBANK in vključno z JAMNIKOVO HOBOTNICO! ( objavljen 7.11.2022) eno najbolj natančnih analiz o Nataši Pirc Musar. "Naročnik analize je zagotovo vedel, katere podatke potrebuje, kaj išče, kje in pr ikomur bo to dobil ter kdo mu bo to vse skupaj zložil. Ta oseba je že v preteklosti morala sodelovati. Glede na pričakovanja naročnika lahko domnevamo, da je s to osebo oz. skupino oseb v preteklosti pogosto sodeloval. Ta oseba ima in mora imeti določena specifična znanja, da lahko naredi tako analizo. Vešč mora biti iskati podatke po Ajpesu, E-bonitetah, Bizi, Bisnode in drugih javno dostopnih podatkov v Sloveniji in v tujini. Če ne uspe dobiti vseh podatkov na tak način, jih lahko dobi pri banki tarče. Seveda nastane problem, ker banka teh podatkov nepooblaščeni osebi ne da. Lahko bi dobili sodni nalog, vendar moramo dvomiti, da se je to v tem primeru tudi zgodilo. Torej je te podatke verjetno dobila institucija oz. urad, ki lahko dobi te podatke mimo sodne odločbe. Znotraj takšne institucije mora biti vodja oz. direktor, ki dovoli točno določenemu zaposlenemu, da izdela in pripravi tak izdelek. Sicer bi lahko šlo za delo na črno na račun slovenskih davkoplačevalcev. Oseba, ki je napisala točno to raziskavo ima verjetno svoj slog pisanja. V prikazanem primeru je to oseba, ki uporablja izraz analiza od začetka do konca. Verjetno uporablja ta izraz pri vseh svojih izdelkih. Takih oseb s takimi kariteristikami (značilnosti) je v Sloveniji izredno malo. Domnevamo lahko na nivoju Slovenije samo ena oseba. V primeru, da je dokument nezakonito našel svojo pot v medije se je moralo to dogajati z veliko verjetnostjo že v preteklosti, ki meji že na gotovost. Najbolj je bilo možno že opaziti, ker so podatki včasih čudežno pricurjali točno dolečeni osebi določenega slovenskega medija. Le ta misli, da je najbolj brihtna in zvita oseba v državi."Foto: Prava.siZakaj grobarji slovenskega gospodarstva in politike vseh ideoloških vrst niso zadovoljni z izbiro Antona Ropa za bodočega guvernerja Banke Slovenije?Nič, Pirc Musar po politični in gospodarski liniji sodi v omrežje akterjev okrog podjetja Splošna plovba Portorož (omrežje Komandos Finance 2007) , v svoji Info hiši pa služila predvsem s podjetji, ki so močno povezani z akterji okrog sedanjega predsednika državne SID banke Boruta Jamnika. Nekateri pa so Jamnikovo omrežje večkrat označili za grobarje slovenskega gospodarstva ( Slovenske novice, srbski mediji itd..). Verjetno je Nataša Pirc Musar med volilno kampanjo hitro ugotovila, kdo jo dejansko ruši. Verjetno tudi ve, iz katere institucije so pricurjali podatki o sporni poslovniški hobotnici njenega soproga Aleša Musarja. Sedanja predsednica RS pa se tudi zaveda in ve, koga je v preteklosti kot mlada novinarka obiskovala na Obali. Pa tudi Tone Rop se je nekaj časa smukal v obalnih poslih. Ste že pozabili na projekt otok Izola ? Lepo je pogledati malce stare naslove na Siolu, ko je tam še pisala trojka Cirman, Vuković in Modic. Že večkrat pa smo tudi navedli, da so le medijski zvočnik omrežja akterjev grobarjev slovenske politike in gospodarstvenikov vseh ideoloških vrst. Mi smo našli dva zanimiva naslova - Rop, Zemljarič in Rekar obupali in Kaj imajo skupnega afera Orion, Anton Rop in Janez Zemljarič. Zato ne bodite presenečeni, ko boste v prihodnjih dneh predvidevamo brali članke s kritično vsebino o Nataši Pirc Musar ali Tonetu Ropu. Sploh nas ne čudi, da sta Ropa za mesto guvernerja BS predlagala France Arhar in Mitja Gaspari.Foto: Posnetek zaslona-SiolSpoštovani državljani, ste že pozabili na prodajo banke Koper Italijanom? Kdo je to dovolil? Kdaj se je to zgodilo? Katera vlada je to dovolila? Kdo je takrat zasedal mesto guvernerja BS? Kdo je bil predsednik Unicredit v Sloveniji? Če veste odgovoriti na vsa ta vprašanja vam je jasno, zakaj je bil za kandidata guvernerja BS predlagan Tone Rop.Tone Rop sodeloval pri rušenju Janševe vlade ob koncu leta 2020????Sam pa se spominjam še nekaj drugega. Se še mogoče spominjate nekaj verzov iz mojega članka za Novo24tv z naslovom [Ekskluzivno] Kako so bili “stari fantje” zasačeni pri rušenju vlade! V igri naj bi bila vsaj dva milijona evrov! objavljenega dne 4.2.2021. Med drugim sem zapisal:"Sedaj vam bomo predstavili zabavo, ki se je po besedah virov dogajala v okolici domovanja zadnjega LDS predsednika vlade Antona Ropa. “Dne 16.decembra je skupina vplivnih igralcev na levem političnem polu slavila razsutje tretje vlade Janeza Janše. Slavili so zmago in uživali v pitju šampanjca. A niso vedeli, da jih snemajo tuje varnostne službe,” pravijo naši žvižgači in ob tem zatrjujejo, da naj bi jih že dlje časa (vsaj 2 leti) nadzirala in opazovala ameriška NSA. “Veselje ni trajalo dolgo. Gregor Golobič je preko svojih zaupnikov hitro izvedel, da je načrt padel v vodo.”“Denar je bil v začetku decembra lanskega leta pri Gregorju Golobiču. Pogovarjali so se, da bodo za vsakega poslanca zapravili do 300 tisoč evrov. Skupno so razpolagali z več kot dvema milijonoma evrov. Dogovorjeno je bilo, da bo vsak poslanec prejel denar 24. decembra 2020. A se jim je načrt podrl, ko so jih 16. decembra 2020 na zgoraj omenjeni zabavi, razkrili,” še navajajo naši viri. Ob koncu članka lahko le zapišemo, da to niso pravljice za lahko noč. Naši šepetalci so osebni tuji agentje Draga Kosa v tujini. Delujejo v Bosni in Hercegovini, Makedoniji in Srbiji. Čakamo na reakcije."Kolikor se jaz spominjam, je bil ta članek objavljen ves dan na naslovnici. Začuda, ni bilo nobenih groženj s tožbami ali umikom članka. Tudi vodstvo Novo24tv mi ni nikoli povedalo, da so dobili kakšne klice zaradi članka. Mogoče pa se bo sedaj kot kandidat na guvernerja BS odzval Rop. Bomo videli. Foto: Posnetek zaslona-Nova24tvAli bodo ostanki omrežja Komandos nastavili svojega "bančnega mandžurijskega kandidata" na vrh BS?V našem mediju smo že večkrat zapisali imena Janez Kocjančič, Janez Zemljarič, Aldo Krejačič, Borut Šuklje, Ilka Kariž in Bruno Korelič imeli velikanski vpliv na svoje operativce na področju delovanja v delu gospodarstva, zdravstva, sodstva, tožilstva, policije, finančnega- bančnega sistema ter neodvisnih regulatorjev. Težava nastane, ko hoče en klan imeti vse zase. Ne glede na medsebojna nagajanja sta se klana vsaj na državni ravni zavedala svoje moči in se bolj rahlo kdaj pa kdaj potipala kot pa napadala. A sedaj po smrti nekdanjih dolgoletnih direktorjev Splošne plovbe Portorož in Luke Koper je na razpolago vse. Ker se mladci med seboj niso nikoli marali, so sedaj že nekaj časa v vidni medsebojni vojni. Kaj pa je bila afera Litijska? Totalni spopad dveh obalnih klanov! PIKA!Zakaj je sploh pomembno, da le en obalni klan obvladuje Bako Slovenijo? Če malce logično sarkastično razmišljamo, jebiga, krade lahko samo eden. Ker če bosta kradla dva ali več, se hitro lahko znajdete na mednarodnem radarju Evropske centralne banke. V našem mediju smo večkrat kritično obravnavali sedanje vodstvo in način delovanja Urada za preprečevanje pranje denarja. Tudi zelo dobro se ve, katero obalno omrežje ga nadzoruje in zlorablja njegove podatke za notranje politične boje in prevladujočo vlogo v slovenskem gospodarstvu.A veste, kaj ima tudi Banka Slovenije? Svoj urad za preprečevanje pranje denarja. Zakaj ne bi s pomočjo Saše Jazbec zavzeli še eno institucijo za omrežje akterjev omrežja modrega dečka z Dunajske 119 v Ljubljani? Nataša Pirc Musar bo raje v DZ pošiljala vse druge kandidate, saj dobro ve, komu pripada Saša Jazbec.Poleg tega bo eno izmed obalnih omrežij obvladovalo in postavljalo pravila v slovenskem bančnem prostoru. Kdo lahko kupi banko? Kdo lahko dobi kredit? Komu lahko damo kredit? se lahko sprašujejo akterji na področju gospodarstva, bančništva in financ. Foto: Posnetek zaslona-SiolZakon o tonažiA se še mogoče spominjate novinarskega članka z naslovom Korupcija, ki se je lahko bojimo: kdo nam piše zakone in reže kruh? Primoža Cirmana in Vesne Vuković z dne 4. julija 2018? O čem sta problematizirala v članku? Verjetno noben Slovenec ne ve, kaj bi lahko pomenil Zakon o tonaži. To pa zelo dobro vedo ostanki omrežja Komandos, ki so že v prejšnjem stoletju prevzeli ključne akterje okrog podjetja Splošna plovba Portorož. Že dlje časa si akterji prizadevajo, da bi trenutni spisani zakon doživel še dodatne spremembe v korist. To so tudi s pomočjo tedanjega državnega sekretarja na MF Tilena Božiča tudi načrtovali. Le ta je bil državni sekretar na MF v času sedanje vlade, a je odstopil s položaja zaradi slabo skomunicirane predstavitve sprememb na področju davčne zakonodaje. V letu 2018 je bila vladajoča Cerarjeva koalicija tik pred tem, da zakon v tretjem branju potrdijo. A so si pred tretjim ključnim branjem premislili v SMC in SD in je zakon padel. Pri tem še 56-letna smrklja z Obale z začetnim imenom na A in prvo črko priimka na S se že dlje časa trudi, da bi preostanek denarja v višini 140 milijonov evrov iz tujine prekanalizirala nazaj v Slovenijo. Edina rešitev, da sredstva pridejo nazaj je sprememba zakona o tonaži. Baje da se je parlamentarna preiskovalna komisija ustanovila izključno zaradi nje, ker bi radi izvedeli kje vse so jo zasačili. Vsi drugi očitki, skupaj s kraljico postopkov- tožilstvo so distrakcija in služijo samo zavajanju javnosti. Mogoče se sprašujete, kaj v tej zgodbi počne Tone Rop, nekdanji vidni politik LDS, finančni minister, premier in podpredsednik Evropske investicijske banke? Nič, tokrat bo vlogo kmeta v igri šaha igral Rop med obalnima klanoma Komandos in grobarji slovenskega gospodarstva in politikov vseh ideoloških vrst.Luka Perš

Tue, 17. Sep 2024 at 23:37

692 ogledov

Izrek sodbe opravilna številka I K 66593/ 2023

Tue, 17. Sep 2024 at 23:37

884 ogledov

Izrek sodbe opravilna številka I K 66593/ 2023
Teme
Janez Janša državni zbor

Prijatelji

NAJBOLJ OBISKANO

Predsednik vlade Janez Janša poslancem DZ v razpravi o mafijskem upravljanju z državo in korupciji