Bizarni zgodbi o diplomi, ustrezni izobrazbi in pravosodnem izpitu vrhovnega sodnika Branka Masleše enostavno ni videti konca. Kot je razkril naš medij, sta bili predstavljeni kopiji diplome Branke Masleše s strani PF Sarajevo in Vrhovnega sodišča RS, najverjetneje obe ponarjeni, kar je dokazal strokovnjak za naš medij. Zgodba je eksplodirala tudi v Bosni in Hercegovini, kjer smo našli članke treh različnih bosanskih medijev, ki so povzeli poročanje našega medija. Še več, na Twitterju je novinar #Prava Luka Perš delil kopijo diplome, ki ima na hrbtni strani overitev diplome s podpisi in pečatom sarajevske Univerze. V teku dneva bo o zadevi Masleša spregovoril tudi sodni svet Republike Slovenije. Po naših informacijah pa imata sedaj člana sodnega sveta, Erik Kerševan in Emin Zakonjšek nalogo, da s svojim vplivom na slovenski sodni sceni skušata rešiti "vojaka Branka". Še več, po sodbi Vrhovnega sodišča iz leta 2020, Branko Masleša sploh ne bi smel več opravljati sodniške službe zaradi "opravljenega pravosodnega izpita" v Bosni in Hercegovini. Ali bo res preprosti "kmečki" fant iz Prekmurja in goreči navijač NK Mura zlomil #vzporednimehanizem slovenskega pravosodja?
Novinar #Prava Luka Perš si v življenju ni mislil, da se lahko iz enega nedolžnega vprašanja poslanega na Pravno fakulteto Sarajevo zgodi farsična sodna telenovela "Lasupadora". Ja, res je, to kar se dogaja sedaj, si ne bi izmislili niti v Hollywoodu!
Novinarja #Prava Perša del slovenske javnosti časti za boga, drugi bi ga zaradi sumljivih razkritij o diplomi in izobrazbi vrhovnega sodnika Branka Masleše utopili v žlici vode, če bi bilo potrebno. To se kaže tudi v tem, da so se prebudili vojščaki #vzporednegamehanizma medijskega prostora v Sloveniji, ki se trudijo z diskreditaciji novinarskega dela našega medija #Prava.
A afera je vse kaže tudi eksplodirala v Bosni in Hercegovini. Bosanski mediji Avaz, Slobodna Bosna in Aloonline, kjer so povzeli poročanje slovenskega medija Siol in #Prava.
Prav članek o tem, ko smo razkrili ponarjeno kopijo diplome s strani PF Sarajevo je v vseh treh bosanskih medijih predstavljen kot osrednji nit njihove zgodbe. Tako so vsi trije bosanski mediji še enkrat zastavili ista vprašanja dekanji PF Sarajevo dr. Zinki Grbo :
1. Kakšen je datum in številka diplome oziroma listine o opravljenem študiju gospoda Branka Masleše in kdo jo je izdal in kdaj?
2.Kakšno izobrazbo si je na vaši fakulteti pridobil g. Branko Masleša?
3. Zakaj nam doslej niste poslali kopije izvirnika zgoraj omenjenih dokumentov?
4. Prosimo za kopijo izvirnega registra študentov, ki so diplomirali leta 1975, in podatke o številu študentov.
5. Prosim, posredujte mi učni načrt vaše fakultete, ki je veljal za leto 1975.
6. Koliko izpitov je gospod Branko Masleša opravil med študijem na vaši fakulteti in s kakšnim povprečjem je opravil vsako leto študija?
7. Prosimo, da predložite kopijo dokumenta ali indeksa ali registra ocen za vsako leto.
8. V katerem letniku se je na vašo fakulteto vpisal g. Branko Masleša?
9. Je gospod Branko Masleša opravljal kakšne sprejemne izpite zaradi vpisa na študij vaše fakultete? Se pravi, na podlagi česa je bil vpisan na vašo pravno fakulteto?
Pravna fakulteta v Sarajevu je v začetnih dneh afere "pridno" sodelovala z našim medijem in poslala "afirmativni" odgovor. Ko smo jim za vikend postavili zgoraj konkretna vprašanja, so se za naš medij #Prava do nadaljnega zavili v molk. Težava je, da ne PF Sarajevo in ne VS RŠ nista ob predloženi kopiji diplome predložila žiga oz. pečata, ki jamči pristnost dokumenta.
Ne glede na ugotovitve in sklepe Sodnega sveta razrešitve (nerazrešitve) vrhovnega sodnika Branka Masleše je najmanj, kar se pričakuje od Sodnega sveta, da pri pristojnih organih doma in v tujini dobi in posreduje javnosti odgovore na naša vprašanja poslana tudi PF Sarejevo.
Tako smo na našem primeru diplome iz leta 1977 dokazali na Twiterju bistveno razliko med našo diplomo ter predstavljenimi diplomami s strani PF Sarajevo in VS RŠ. V delu slovenske javnosti pa je dobesedno ponarodela fraza "Gde je pečat".
Najbolj popularna fraza ta hip https://t.co/uBeoBr6f6Z
— Perš Luka Perš (@pers_luka) December 15, 2021
Ali bosta zmešnjavo PF Sarajevo in Vrhovnega sodišča RS počistila člana Sodnega sveta Erik Kerševan in Emil Zakonjšek?
Medij #Prava je tudi prvi izpostavil sodbo Vrhovnega sodišča RS iz leta 2020, kjer so jasno sprejeli, da pridobljeni pravosodni izpit iz BiH ne zadošča za opravljanje odvetniške, tožilske in sodniške funkcije v Sloveniji. To je zelo podrobno predstavila Nova24tv v članku z naslovom Je Masleša nezakonito sodnik? Iz sklepa Vrhovnega sodišča je razbrati, da ne izpolnjuje pogoja za opravljanje sodniškega poklica zelo podrobno razložili bistvo sodbe Vrhovnega sodišča iz dne 19.11.2020.
Vse kaže, da vsaj od tega datuma naprej vrhovni sodnik Branko Masleša ne bi smel več opravljati svoje funkcije. A ga je kot v tej aferi spet pokril njegov dolgoletni sodniški kolega iz Obale, sedanji predsednik Vrhovnega sodišče Damijan Florjančič.
Odmevala je tudi javno napisana grožnja Vrhovnega sodišča na Twiterju vsem novinarjem z grožnjo, ki si bodo upali raziskovati "strokovne reference" pravosodnih fantov #vzporednegamehanizma.
Sedaj je "usoda sveta vojaka Branka" v rokah Sodnega sveta. V teku današnjega bo o tem razpravljal Sodni svet Republike Slovenije. Člani tega zelo pomembnega organa so sledeče osebe:
Komentarji (4)
Dec 17, 2021
0
Naj se zgodi kar koli "flek" ostaja, zaupanja v naše sodstvo, itak že od prej pod nulo.
Dec 16, 2021
13
Z vami je konec, tovariši v sodstvu. Afera "diploma" vas je zapečatila. Generacije dolgo bo trajalo, da si povrnete vsaj nekaj ugleda in avtoritete. Nedolžne ljudi obsojate na dolgoletne zaporne kazni, hude mamilarske razbojnike izpuščate, ne reagirate ob pranju iranskega denarja, ustavno sodišče dobesedno SABOTIRA ukrepe proti covidu. Vi ste ZNORELI. V taki državi, ki zaradi zlodel sodstva ni več pravna država, nimamo več kaj iskati. Lahko vas samo zaničujemo!
Dec 16, 2021
6
Da, to se dogaja v postkomunistični državi, kjer nam vladajo ...