Podpri delovanje neodvisnega raziskovalnega medija prava.si
OBJAVLJAMO SODBO VIŠJEGA SODIŠČA V LJUBLJANI: PREVARA ELECTA V VIŠINI 29 MILIJONOV EVROV POTRJENA!
Objavljamo sodbo Višjega sodišča v Ljubljani z dne 31.maja 2022, da je šlo v primeru poenostavljene prisilne poravnavne v primeru Electe in odpisov dolgov v višini 29 milijonov evrov za prevaro vseh prevar.
prava .
Slovenija

Sreda, 22. Junij 2022 ob 19:10

Odpri galerijo

Zoran Janković. Damjan Janković in Jan Bec. (Foto: Posnetek zaslona- Finance, Nova24tv, Tarča RTV Slovenija, STA)

Ena najbolj zloglasnih poslovnih zgodb v Sloveniji je bilo delovanje podjetja Electa družine ljubljanskega župana Zorana Jankovića. V našem članku z naslovom Dosje Janković 2: Zoki, kdo, kje in kdaj je ustanovil družbo Electa?! O tem lažeš že trideset let! smo razkrili sporno ustanovitev in vse sporne mahinacije, ki si jih je privoščil sedanji dolgoletni ljubljanski župan na njeni poslovni poti. Tako smo razkrili, da se je podjetje ustanovilo že 7. aprila 1990, v uradnih dokumentih pa je zapisan datum ustanovitve 10. maj 1990. Zakaj je to Jankovič ves čas prekrival, si odgovorite sami. V zadnjih letih pa je veliko razburjenje povzročila poenostavljena prisilna poravnavna Electe, v kateri so ji odpisali skupaj za 29 milijonov evrov dolgov. Pri tem je sedanjemu direktorji Electe Damjanu Jankoviću pomagal njegov prijatelj in znanec Jan Bec s svojimi poslovnimi družbami. Tokrat vam eksluzivno razkrivamo celotno sodbo Višjega sodišča v Ljubljani z dne 31. maja 2022, kjer je jasno razvidno, da je šlo za prevaro vseh prevar v režiji družinskih članov ( Damijan Janković) in prijateljev (Jan Bec) ljubljanskega župana Zorana Jankovića. Ob koncu članka si poleg sodbe iz letošnjega leta ogledate še sodbo Okrožnega sodišča v Ljubljani z dne 2021, kjer so razsodili v korist podjetja Rating v lasti Viljema Bevka.

V preteklosti je veliko zgražanja v slovenski javnosti sprožil primer prisilne poravnave podjetja Electa v lasti sinov ljubljanskega župa Zorana Jankoviča, Damjana in Jureta Jankovića odpisalo 29 milijonov evrov.

Dne 30. avgusta 2019 je spletni medij 24ur poročal, da je bila potrjena še zadnja poenostavljena prisilna poravnava v primeru Electa Holdinga. To je pomenilo, da so v hčerinskih družbah Electe Holdinga, Electe Inženiring in Electe Naložbe odpisali 95-odstotkov dolga, skupaj skoraj 29 milijonov evrov.

Časnik Finance je objavil dne 22. junija 2022 novico z naslovom Pomembno, a pozno: zaradi goljufije razveljavljena prisilka Electe inženiringa, kjer so razkrili sodbo ljubljanskega sodišča, da je bila prisilna poravnava izvedena na goljufivi način. Tako smo dobili tudi primer prve sodne prakse v Sloveniji.

V Financah še pišejo, da je enemu od upnikov Electe inženiringa, podjetju Rating, ki je v lasti Viljema Bevka, je uspelo s tožbo proti Electi. V tožbi je Electi očitalo, da je poenostavljeno prisilno poravnavo sprejela na goljufiv način, s pomočjo prijateljskih terjatev in upnikov.

Zahtevalo je razveljavitev prisilke. Sodišče mu je ugodilo. Pravkar je izdana pravnomočna sodba iz dne 31. maja 2022. V primeru je odločal senat v sestavi višje sodnice Andreje Strmčnik-Izak kot predsedujoči senatu in članicama senata, Mateja Levstek in Irena Dovnik.

V našem mediju si boste lahko ogledali obe pravnomočni sodbi v korist podjetja Rating iz dne 21. junija 2021 ( Okrožno sodišče v Ljubljani) in 31. maja 2022 (Višje sodišče v Ljubljani).

Senat je zadnji sodbi iz leta 2022 odločil, da se pritožba podjetja Electa na izrečeno sodbo iz leta 2021 zavrže. Tožena stranka pa sama nosi svoje stroške pritožbenega postopka, dolžna pa je v roku 15 dni povrniti tožeči stranki njene stroške pritožbenega postopka v znesku 559,98 EUR, v primeru zamude pa še zakonske zamudne obresti za čas od 16. dne po prejemu tega sklepa plačila do plačila.  Electo je zastopala odvetniška družba Kotlušek in Pavčič iz Ljubljane in po poročanju Financ bodo vložili predlog za dopustnost revizije sodbe višjega sodišča v Ljubljani.


				 V našem drugem delu dosjeja o Zoranu Jankoviću smo predstavili vse spornosti ustanovitve podjetja Electa. (Foto: Prava.si)			V našem drugem delu dosjeja o Zoranu Jankoviću smo predstavili vse spornosti ustanovitve podjetja Electa. (Foto: Prava.si)

NASLOV

Bistvo sodbe je razloženo od 12. do 17. točke, kjer jasno zapišejo, da je bila terjatev družba Bodi d.o.o. v lasti družinskega prijatelja družine Janković, Jana Beca, zaigrana, fiktivna in je šlo le za izigravanje obstoječe zakonodaje. Z drugimi besedami, šlo je za dobesedno prevaro v višini 29 milijonov evrov!

V sodbi iz dne 31. maja 2022 sodni senat pod vodstvom višje sodnice Andreje Strmčnik-Izak zapiše, da je bila pravilna odločitev prve stopnje, da ne bo izvedlo dokaza z zaslišanjem direktorja tožene stranke in Jana Beca. V izpodbijanem sklepu je obrazloženo, da niti ni pomembno, kdaj je bila pogodba o terjatvi sklenjena in tudi ni nobene potrebe, da bi se o tem zasliševalo predlagane stranke in priče. Izpostavijo knjižene terjatve pri podjetju Bodi d.o.o. do podjetja Electa Naložbe sodišče prve stopnje ni štelo za relevantno, zato tudi ni bilo nobenega razloga za zaslišanje.

V primeru drugih dokazov pa Electa na sodišču prve stopnje ni niti navajla, katera listina je bila prezrta in kako naj bi to vplivalo na pravilnost ugotovljenih dejstev ter na odločitev sodišča. Sodišču prve stopnje tako ni mogoče očitati niti kršitve pravice tožene stranke (Electa Holding) do izjave.

Electa kot tožena stranka ni izpodbijala obrazložitev sodišča prve stopnje, da družba Electa Naložbe d.o.o. ( kot imetnica do tožene stranke v višini sedem miljonov evrov skupaj z obrestmi) ne bi imela pravice do glasovanja o sprejetju poenostavljene prisilne poravnave, ker je bila s toženo stranko (Electa Holding d.o.o.) v razmerju koncerna povezanosti z enotnim vodstvom.


				Foto: Posnetek zaslona- Finance			Foto: Posnetek zaslona- Finance

Direktor obeh je bil Damijan Janković. Le ta je bil ob tem še poslovodja in direktor Electa holdinga. Po javno dostopnih podatkih je tudi 50-odstotni lastnik tega podjetja, drugo polovico pa lastniško obvladuje njegov mlajši brat Jure Janković.

Pri tem je pomembno, da sta obe sporni družbi, Electa Naložbe in Electa inženiring obe v večinski lasti Electa Holdinga. Zato glasovanje o prisilni poravnavi prepoveduje četrti odstavek 200. člena ZFIPPIPP, ki se smiselno uporablja tudi za poenostavljeno prisilno poravnavo na podlagi šestnajste alineje 221.b člena ZFIPPIPP.

Sodišče prve stopnje je zaključilo, da je bil odstop terjatve, ki jo je imela družba Electa naložbe do tožene stranke družbi Bodi d.o.o. zaigran in je bila družba Bodi d.o.o. le fiktivna imetnica terjatve.

NASLOV TABLOIDNE NOVIČE, ZNANA DEJSTVA

Sodba pa je še posebej zanimiva od 15. do 17. točke, kjer sodišče na lep način zapiše, da je šlo dobesedno za prevaro osrednjih deležnikov v režiji Damjana Jankovića in Jana Beca.

V petnajsti točki, ki se navezuje na štirinajsto točko, kjer so jasno zapisali, da je bil spor zaigran in je bilo podjetje Bodi d.o.o. v lasti Beca le imetnica fiktivne terjatve sledeče.


				Foto: Sodba Višjega sodišča v Ljubljani v primeru zavrnitve pritožbe podjetja Electa.

Foto: Sodba Višjega sodišča v Ljubljani v primeru zavrnitve pritožbe podjetja Electa.

Zapišejo, da je bila pogodba o odstopu terjatev z dne 12. decembra 2016 dejansko podpisana, dejanski datum sklenitve pogodbe pa bi sicer morala dokazati družba Electa, vendar je po mnenju Višjega sodišča v Ljubljani pomembna predvsem volja podpisnikov.

Upoštevalo se je dejstvo, da je bila terjatev v višini 6.911.941,54 EUR brez vrednosti obresti prodana le za znesek v višini 150 tisoč evrov. To pomeni za manj kot 2,2- odstotka njene velikosti, plačilo pa bi zapadlo šele 31. decembra 2017.

S sklepom z dne 7. septembra 2017 je bila poenostavljena prisilna poravnava potrjena, družba Bodi d.o.o. pa je imela glede na (nominalno) vrednost terjatve 52,6- odstotkov glasov in je s tem odločilno prispevala k izglasovanju prisilne poravnave.

Ob tem družba Rating v vlogi tožeče stranke ni prejela ničesar, niti 10-odstotkov plačila, kot se je tožena stranka zavezala. Ob tem še piše, da je plačilo po potrjeni poenostavljeni prisilni poravnani  zapadlo že 21. decembra 2020. Pri tem je tudi višje sodišče navedlo, da naj tožena stranki tožeči stranki ne bi plačala ničesar za najmanj neresne. Ugotovitev ali zavrnitev zahtevka za razveljavitev potrjene poenostavljene prisilne poravnave na 10-odstotkov poplačila terjatve namreč v ničemer ne more vplivati.


				Foto: Sodba Višjega sodišča v Ljubljani v primeru zavrnitve pritožbe podjetja Electa.

Foto: Sodba Višjega sodišča v Ljubljani v primeru zavrnitve pritožbe podjetja Electa.

Med drugim je sodišče prve stopnje tudi ugotovilo in upoštevalo dejstvo, da je imela Electa holding  blokirane račune že oktobra 2017. To se je takoj po potrditvi pravnomočne potrjene poenostavljene prisilne poravnave in da ne posluje.

Višje sodišče v pravnomočni sodbi v 17. točki zapiše, da so upoštevali dejstvo, kjer Electa ni nasprotovala dejstvu, da je podjetje Bodi d.o.o. ustanovila tedanja zunajzakonska partnerka Jana Beca, Meta Logar. Leta 20121 pa je poslovni delež prenesla na Beca, ki je takrat postal tudi direktor družbe. Bec je leta 2013 postal direktor družbe Artisan, v kateri je imela Electa v lasti sinov ljubljanskega župana Jankovića 90-odstotkov glasovalnih pravic. Bec pa je bil tudi partner Urške Kunej, ki je sestrična Jureta in Damjana Jankovića. Odvetniki Electa tega v pritožbenem postopku pred višjim sodiščem v Ljubljani sploh niso izpodbijali, to pa pomeni, da gre za priznana dejstva, ne pa zgolj za "tabloidne novičke."

Sodba Višjega sodišča v Ljubljani z dne 31. maja 2022 o zavrnitvi pritožbe podjetja Electa na sodbo Okrožnega sodišča v Ljubljani z dne 21. junija 2021:

Sodba Okorožnega sodišča v Ljubljani z dne 21. junija 2021:

Luka Perš

Galerija slik

Zadnje objave

Thu, 30. Nov 2023 at 07:24

1822 ogledov

Snežič vrača Avdiću! Ddr. Rok Snežič vložil prijavo na policijo zaradi GROŽENJ AVDIĆA!
Ne mine dan v slovenskih osrednjih medijih, da ne bi bil ddr. Rok Snežič prva novica. Njegovi "najljubši" novinarski prijatelji iz Necenzuriranega so razkrili del sporočil, v katerih se je razkrila komunikacija med ddr. Rokom Snežičem, kraljem banan Izetom Rastoderjem in nekdanjim predsednikom vlade ter predsednikom Slovenske demokratske stranke Janezom Janšo o prodaji komercialne televizije Planet TV sedanjim madžarskim lastnikom. A tukaj je veliko bolj sporno, kako so se novinarji dokopali do kriptirane komunikacije. Zelo verjetno je, da je policija ali varnostni obveščevalni organi v eni izmed držav nekdanje skupne države, zelo verjetno BiH v eni izmed preiskovalnih akcij nekako vdrla oz. prestregla Snežičevo kriptirano komunikacijo. V tej zadevi gre za kršitev malo morje pravil o zasebnosti v komunikaciji. Zelo verjetno je, da uredništvo Necenzurirano razporira s celotno Snežičevo kriptirano komunikacijo. Danes Roki, Izet, Janez, jutri TI! Snežič pa je imel tudi bližnje srečanje po koncu sodne obravnave z bošnjaškim raziskovalnim novinarjem Avdo Avdićem. Zaradi izrečenih besed Snežiča o Martinu Krpanu, ki seka glave muslimanom pa je urgiralo celo bosansko veleposlaništvo. Snežič pa sedaj vrača udarec in se čuti ogroženega s strani bosanskega raziskovalnega novinarja Avdića. V nadaljevanju si lahko preberete zapisnik o sprejetju ustne kazenske ovadbe, ki jo je ddr. Rok Snežič podal zaradi groženj Avda Avdića.Luka Perš

Tue, 28. Nov 2023 at 19:07

1451 ogledov

Ddr. Rok Snežič vložil še zasebno tožbo proti Mojci Pašek Šetinc!
Ddr. Rok Snežič se spet pojavlja na naslovnicah slovenskih osrednjih medijev. Tokrat zaradi izjav "o Martinu Krpanu in sekanju muslimanskih glav" namenjena bošnjaškemu raziskovalnemu novinarju Avdu Avdiću. Le tega ddr. Snežič zasebno toži pred mariborskim okrožnim sodiščem zaradi novinarskih člankov. Osrednji mediji pa so tudi poročali, da želi Nova univerza odvzeti doktorat Snežiču, le ta pa je tudi proti njim napovedal uvedbo pravnih sankcij. V našem mediju smo že poročali, da je ddr.Rok Snežič vložil naznanilo suma zaradi kaznivih dejanj proti samostojni poslanki DZ Mojci Pašek Šetinc. Sedaj pa je proti njej vložil še zasebno tožbo. Luka Perš

Wed, 22. Nov 2023 at 23:29

3003 ogledov

Zadeva Ranis Smajlović: Ali se morebiti osebno poznajo družina sodnice Klaudije Bertjeri in družina Hisenaj?!
V našem mediju zelo radi tvegamo in si upamo predstaviti druge plati zgodb, ki jo vam zamolčijo osrednji mediji. Ena izmed takih zgodb je tudi zgodba o Ranisu Smajloviću. Pred leti ga je večina dominantnih medijev na Balkanu obtoževala ugrabitve otrok. Vsaj tako je zgodbo predstavljala njegova sedaj že nekdanja partnerica Dijana Hisenaj (sedaj Dimevski, po naših podatkih poročena iz koristi, za to naj bi prejela 20.000 eur). A vse kaže, da je zgodbo v resnici popolnoma drugačna.V naših člankih z naslovom [DOKUMENTI] Sodna sramota v primeru Ranisa Smajlovića! Zakaj Ranis Smajlović ni ugrabitelj, ampak REŠITELJ svojih otrok! in [DOKUMENTI] Razkrivamo sporno ravnanje švicarskih neodvisnih institucij v zadevi Smajlović! smo tudi s pomočjo dokumentov razkrili, da je v predstavljeni zgodbi v osrednjih medijih malo morje lukenj. Da gre za še en sodni konstrukt proti nedolžnemu posamezniku v naši državi. Ranisa Smajloviča v njegovi zadevi podpira tudi javno dekan njegove fakultete dr. Mitja Steinbacher. (Foto: Posnetek zaslona-Katališki inštitut)Smajloviča podpira tudi dekan njegove fakultete dr. Mitja Steinbacher.Smajlovića pa je zadeva tako motivirala, da se je vpisal na študij prava na Fakulteti za pravo in ekonomijo v Ljubljani le zato, da dokaže svojo nedolžnost. V njegovo nedolžnost verjeme med drugim tudi dekan fakultete Mitja Steinbacher. Še več, dekan omenjene fakultete ter študentje mu tako zaupajo, da je Ranis Smajlović tudi predsednik študentskega sveta na fakulteti ter tudi član senata. Omenjeni primer pa bo Smajlović opisal tudi v svojem magistrskem delu saj trenutno že zaključuje magistrski študij, prvi letnik magisterija pa je zaključil z povprečjem ocen 9.6, kar je znak izjemne nadarjenosti za pravo.Dekan Fakultete Steinbacher je v podporo Smajloviču podal tudi izjavo, citiram “ Kar bi lahko povedal o našemu študentu Ranisu Smajloviću, ki je že magister po izobrazbi. Mi smo zelo veseli, da je prišel k nam iz večih razlogov. Prvič osnovni razlog je nakako meni tudi kot dekanu to da navdihuje in si želimo takšnih študentov. Gospod Ranis je izredno samoiniciativen zelo veliko je že zdaj v zelo kratkem času praktično zoorganiziral ekipo študentov, tako da so zelo usklajeni, zelo dobro žilico ima za te stvari. Je tudi predsednik študentskega sveta in tudi predstavnik študentov na senatu fakultete, v začetku študentskega leta 22/23 je bil v to funkcijo izvoljen s strani študentov. Na fakulteti imamo dva predstavnika študentov na senatu in eden od njih je g. Ranis, to je kar se formalnega tiče. Ima veliko zaupanja, veliko spoštovanja do fakultete, imamo zelo profesionalen odnos z njim. Veliko pomaga in je na nek način administrativno prisoten pri delovanju fakultete, praktično bi kar veliko manjkalo, če ga nebi bilo oziroma smo z njim veliko pridobili kot organizacijsko. Ob tem seveda želim čimbolj plodno delo z objavo zgodbe, da bi pripeljal zgodbo med ljudi, to izkušnjo, ki priča na nek način o karakterju g. Ranisa. Gre za neutrudnega borca za resnico in pravico, tako da iz tega vidika ima vso mojo podporo, mojo osebno in ostalih kolegov. Veselim se tudi nadaljevanja njegovega študija, to kar je že zdaj nekako zbral ter globina pravnih vsebin, ki jih razume, priča o tem, da je že zdaj zelo pravno podkovan, vešč pravnih norm, tako, da verjamem, da bo šel do konca po eni strani. Po drugi strani pa, da bo zelo uspešno zaključil študij na naši fakulteti z možnostjo nadaljevanja na doktorat. Profesorji so zelo zadovoljni z njim v pogovorih vedno naletim na to, kako teče delo z študenti in praktično ni pogovora kjer nebi nek delček prispeval g.Ranis. Smo zelo veseli, da ga imamo. Želim mu veliko uspeha in vse dobro.”Sodnica Klavdija Bercieri in Diana Hisenaj. (Foto: Posnetek zaslona Google Proreader, Kurir Facebook)Ali sta družini sodnice Klaudije Bercieri in Dijane Hisenaj (Dimevski) družinski znanci?Že nekaj časa je zelo napeto vzdušje med okrožno sodnico Klaudijo Bercieri in Ranisom Smajlovićem. Sedaj pa so v naše uredništvo prišle zanimive informacije o sodnici Klaudiji Bercieri. Okrožna sodnica je postala leta 2019. V preteklosti je tudi večkrat oprostila domnevna kazniva dejanja osumljence obtožene pedofilije in posilstva. Nekaj njenih sodb pa je na višjem sodišču v Ljubljani razveljavil višji sodnik Mokorel. Med njimi je tudi razveljavil njeno odločitev v primeru Smajlović. Z objavo naših dveh člankov pa so v naše uredništvo prišle informacije (javno objavljene na svetovnem spletu) o morebitnem družinskem poznanstvu med družinskimi člani sodnice Bercieri in nekdanje partnerke Ranisa Smajlovića Dijane Hisenaj. Mož sodnice Bercieri se piše Ibiši in bi naj bil dober znanec očeta Dijane Hisenaj. Ibiši je tudi aktiven kot trener na Košarkarski zvezi Slovenije ter trener KK Litija. Tako predhodniki Ibišija in Hisenaj izvirajo iz kosovske Mitrovice, trenutno pa obe družini prebivata v Zasavju in okolici. Višje sodišče je med drugim primer Smajlović v ponovno sojenje vrnilo zaradi nepopolno ugotovljenega dejanskega stanja in napačne uporabe materialnega prava. Višje sodišče je razveljavilo sodbo Bercirijeve zaradi dejstva, ker je v prvotni sodbi prvostopenjskega sodišča postavila pogoj, ki v kazenskem materialnem pravu za očitano kaznivo dejanje ne obstaja. Si je sodnica dovolila nezakonito šititi pravo? Višje sodišče pa tudi zahteva, da Bercirerieva popravi svojo napako. S tem pa ji je na nek način Višje sodišče dalo zaušnico na njeno prvotno odločitev. Za tako nestrokovno delo lahko rečemo samo “sramota za našo pravno državo”.Foto: Prava.siAli sta uslužbenka CSD Adisa Mujčinovič in policistka PP Zagorje Nives Likar izdajali tajne podatke in zahtevali podkupnino?!Iz spisa zadeve pa je možno razbrati, da je delavka CSD Zagorje Adisa Mujčinović izdajala tajne podatke Ranisu Smajloviću v zvezi z njegovim postopkom. Podatke, ki jih je sama imela so poleg nje poznali še sodišče v Trbovljah in sodni izvršitelj iz Kopra Tadej Poljak. Ob tem pa je z različnimi nasveti Smajloviću pomagala tudi policistka PP Zagorje Nives Likar. Likarjevi je Smajlović zaupal tajno informacijo glede izvršitelja, kar je tudi priznala na sodišču. Obe omenjeni sta mu dejali, da bo zaradi dejanja, ker je skril svoje otroke v tujino plačal le 500 evrov kazni, nato pa bo lahko zadevo reševal naprej na družinskem sodišču. Likarjeva pa mu je tudi pomagala na način, da je Smajloviču javljala, kdaj policijskih patrulj na določenih cestnih odsekih od Zagorja do meje s hrvaško ni. Za svoje dejanje pa je zahtevala tudi »plačilo za tveganje«, zaradi česar je bila tudi zaslišana pri načelniku PP Zagorje. Glede plačila pa je Likarjeva Smajlivića vprašala pred njegovimi kolegi pred Sparom v Zagorju, takrat mu je Likarjeva tudi dejala » Ne bom te klicala, ampak ti bom povedala vse, kar se dogaja ko se vidiva zunaj.« Za Adiso Mujčinović pa smo v naših preteklih člankih že razkrili, da je bila v preteklosti tudi dolgoletna družinska kolegica oz. znanka Smajlovićevih. Po vseh teh dogodkih pa sta si Liukarjeva ter Mujčinovičeva dovolili tudi lažno pričati, preurejati uradne zaznamke ter zavajati tožilstvo in sodstvo z lažnimi podatki. Smajlovič ju je na zaslišanju razkrinkal ter sodnici naznanil vsa kazniva dejanja. Se je državno tožilstvo lotilo pregona Likarjeve in Mujčinovičeve? V pravni državi bi že odgovarjali za svoja dejanja, Smajlović pa bo zahteval prevzem odgovornosti za kriminalna dejanja uradnih oseb.Zaradi omenjene zadeve Smajlovič očita tako Likarjevi in Mujčinovićevi ter tudi sodišču, da je bil z njune strani napeljan k izvedbi kaznivega dejanja po 190, členu KZ-1, kar se lahko tudi razbere iz sodnega spisa. Po kazenskem procesnem pravu pa velja pravilo, da kdor je bil napeljan na kaznivo dejanje NI KRIV.Foto: Prava.siTudi odločba Urada Varaha človekovih pravic pritrjuje predlaganim dokazom Ranisa SmajlovićaOb koncu članka prilagamo še del odločbe z Urada Varuha človekovih pravic. V tem dokumentu boste z lahkoto razbrali, da ima v celotni zadevi Ranis Smajlović prav in je bil resnična žrtev dela zaposlenih vrst iz slovenskega sodstva, tožilstva, policije, centrov za socialno delo ter nekaterih švicarskih institucij. Foto: Bralec Prava.si.Luka Perš

Wed, 8. Nov 2023 at 13:37

3199 ogledov

Ddr. Rok Snežič vložil ovadbo proti Mojci Pašek Šetinc!
Objavljamo celotno besedilo vloženega naznanila suma kaznivih dejanj zlorabe uradnega položaja poslanke DZ Mojce Pašek Šetinc, ki jo je proti njej vložil ddr. Rok Snežič. Pravna sredstva proti Šetinc Pašek pa je napovedal tudi Boris Tomašič, direktor medijskih hiš, ki jih preiskuje komisija pod vodstvom Pašek Šetinc.Osrednji mediji so za trenutek vladne afere pustili na miru in se spet lotili financiranje nekaterih medijev, ki več ali manj niso kritični do Slovenske demokratske stranke (SDS). So pa toliko bolj kritični do predstavnikov tranzicijske levice. Že v prejšnjem mandatu je bila preiskovalna komisija, ki se je ukvarjala s financiranjem le teh in povezanosti s SDS. Delo prejšnje komisije pa z ustanovljeno preiskovalno komisijo o isti problematiki nadaljuje izključena poslanka Gibanje Svoboda Mojca Pašek Šetinc. Le ta je kot predsednica preiskovalne komisije slovenski javnosti na novinarski konferenci predstavila 200- stransko vmesno poročilo, ki nakazuje na sume vzporednega financiranja stranke SDS. Foto: Posnetek zaslona-Nova24tvVendar vse kaže, da tudi napadena stran ne bo stala križem rok. Preiskovalna komisija pod vodstvom Paškove je preiskovala predvsem medijska podjetja, kjer je direktor (eden izmed večjih lastnikov) Boris Tomašič, znan po vodenju oddaje Kdo vam laže. Kot je večkrat obljubil javno, bo za zaščito svojega imena in podjetja proti Šetinc Pašek vložil vsa pravna sredstva. V članku z naslovom [Video] Janša nastavil ogledalo novinarjem POP TV so zapisali sledeče:"Poročilo prav tako navaja domnevno financiranje medijev blizu stranke SDS iz javnih sredstev, namenjenih vodenju državnozborske volilne kampanje leta 2022. Koliko je resnice v tem, je pojasnil direktor Nove hiše d.o.o. Boris Tomašič, ki je poudaril, da se nanj doslej preiskovalna komisija z vprašanji ni obrnila, “lahko si predstavljate, kako temeljita preiskava je, da o morebitnih oziroma bom konkreten, o izmišljenih očitkih ne vprašaš najbolj odgovorne osebe v podjetju”. Vprašanje, ali bo Tomašič sploh povabljen na zasedanje preiskovalne komisije, ostaja, sam pa je že večkrat povedal, da se bo vabilu z veseljem odzval, saj, kot pravi, “bi potem zelo hitro razčistili stvari in ugotovili, da gre za navaden politični konkstrukt z namenom diskreditacije določene politične stranke kot tudi skupine medijev, ki je kritična do aktualne oblasti”.Foto: Tvit Luka PeršRok Snežič vložil ovadbo proti Mojci Pašek Šetinc! Kako bo ukrepalo Specializirano državno tožilstvo?!Med tiskovno konferenco pa je predsednica komisije Mojca Pašek Šetinc večkrat obtožila in podajala vpletenost v sume kaznivih dejanj znanega davčnega strokovnjaka ddr. Roka Snežiča, znanca predsednika SDS Janeza Janša in simpatizerja omenjene stranke.Ddr. Rok Snežič zdaj že izključeni poslanki Gibanje Svoboda in kmalu tudi nekdanji predsednici omenjene komisije očita, da je s svojimi dejanji zelo verjetno kaznivih dejanj zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic, prekoračitev pooblastil, zlorabe osebnih podatkov, nevestno delo v službi. Snežič je naznanilo suma podal na specializirano državno tožilstvo, točneje na Oddelek za preiskovanje in pregon uradnih oseb s posebnimi pooblastili. Ob koncu svoje ovadbe zahteva od tožilstva, da ga o postopku redno obveščajo,Potrdilo o nekaznovanosti ddr. Roka Snežiča v Bosni in Hercegovini. (Foto: bralec Prava.si)Potrdilo o kazenskih evidencah ddr. Roka Snežiča v Sloveniji. (Foto: Bralec Prava.si)Spodaj si lahko preberete celotno ovadbo ddr. Roka Snežiča proti poslanki DZ Mojci Pašek Šetinc:Specializirano državno tožilstvoOddelek za preiskovanje in pregon uradnih oseb s posebnimi pooblastiliTrg PF 131000 LjubljanaDdr. Rok SnežičFesa 26a6430 Piran(naslov za vročanje: Koroška cesta 221, 2351 Kamnica)Datum 08.11.2023Zadeva: Naznanilo suma kaznivih dejanj zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic, prekoračitev pooblastil, zlorabe osebnih podatkov, nevestno delo v službiPodpisani ddr. Rok Snežič, univ. dipl. prav. Naznanjam sume storitve kaznivih dejanj zlorabe uradnega položaja ali uradnih pravic, prekoračitev pooblastil, nevestno delo v službi, zlorabe osebnih podatkov in kaznivo dejanje obrekovanje.Dne 7.11. 2023 je ga. Mojca Pašek Šetinc kot predsednica preiskovalne komisije o ugotavljanju politične odgovornosti nosilcev javnih funkcij, zaradi domnevnega nezakonitega financiranja političnih strank na javnih konferenci za medije navedla » četrti primer smo zajeli še iz prejšnje preiskovalne komisije. Gre za primer Roka Snežiča in njegovih komplicev, predvsem in pretežno bosanskih državljanov, kjer se je na več primerih izrisala zelo podobna shema nekega finančnega mehanizma, ki bi mu lahko kar mirno rekli pralnica denarja.«Več kot očitno je ga. Pašek hudo zlorabila svoj položaj in dano pooblastilo državnega zbora saj je v nasprotju z 93. členom Ustave Republike Slovenije, ki določa: » državni zbor odredi preiskavo o zadevah javnega pomena« ; vodila preiskavo zoper mene Roka Snežiča, ki nisem ne politik ne član nobene politične stranke niti javni funkcionar, niti javni uslužbenec niti prejemnik kakršnih koli sredstev iz proračuna. Po Ustavi Republike Slovenije lahko predsednica parlamentarne komisije vodi preiskavo o zadevah javnega pomena. Moje poslovanje v tujini kot je navedla ga. Pašek z bosanskimi državljani pa ni zadeva javnega pomena in je z preiskavo mojih poslov v tujini z mojimi poslovnimi partnerji grobo zlorabila svoj položaj v namene svoje politične stranke in zbirala moje osebne podatke in moje poslovanje z namenom zlorabe le teh v strankarsko korist in svojo osebno korist.Po njenih navedbah na tiskovni konferenci je pridobivala moje osebne podatke v nasprotju z Zakonom ( kaznivo dejanje zloraba osebnih podatkov). Zavajajoče in lažno je navedla, da sem bil jaz prokurist podjetja gospoda Stanislava Petka, ki je sodeloval pri prvem ustanovnem lastništvu podjetja Nova24TV.si... Jaz osebno ne poznam nobenega Stanislava Petka, kaj šele, da bi bil prokurist kakšnega njegovega podjetja (kaznivo dejanje žaljive obdolžitve). To navedbo je podala z namenom obrekovanja, da bi lahko upravičila nezakonita pridobivanja mojih osebnih podatkov in preiskovanja mojih poslov v tujini s tujimi državljani.Ga. Pašek je v izjavi za javnost navedla, da gre za primer Roka Snežiča in njegovih komplicov, kar bi mu lahko kar mirno rekla pralnica denarja. Tudi s tem je storila kaznivo dejanje obrekovanja za kar je predpisana kazen do 2. let zapora in gre za hud sovražni govor, za kar bom podal zasebno kazensko tožbo.Tožilstvu prilagam potrdilo o nekaznovanju v Republiki Sloveniji in potrdilo iz Bosne in Hercegovine (BiH) o nekaznovanju in da se v BiH zoper mene ne vodi noben kazenski postopek. Tožilstvo pozivam, da ukrepa v skladu s svojimi pooblastili in osebo z posebnimi pooblastili obtoži za ugotovljena kazniva dejanja. Prosim, da me o poteku postopka obveščate!Lep pozdrav, ddr. Rok Snežič, univ, dipl. prav.Luka Perš

Thu, 2. Nov 2023 at 11:59

2102 ogledov

Spoštovani bralci, predstavljamo nadaljevanje Ilonike nadebudnega slovenskega pisatelja Domna Mezga!
Oktobra je po več kot treh letih izšel 2. del fantazijske sage z naslovom Ilonika, Saga o cesarju Feliksu. Prvi del je namenjen predstavitvi fantazijskega sveta, ki se imenuje “dežele”. Glavna oseba je cesar Feliks, prozno delo pa edinstveno zlasti s slogovnega vidika in kompleksne gradnje domišljijskega sveta. Že v začetku prvega dela, se novi vladar odpravi na pot iskanja smisla življenja in sreče, kar pa v 2. delu pride še bolj do izraza. Če v prvem delu Feliks išče smisel v pijači, bogastvu in ljubezni, v drugem obudi prastaro nebeško umetnost, to je letenje.V ta namen mu dvorni rokodelec izdela posebna krila. In ko niti v letenju ne najde smisla, odide k staremu alkimistu, od katerega si nadeja čudežni napoj za srečo. Alkimist ga razočara, rekoč da je kaj takšnega nezmožen zvariti, mu pa priporoči, da za nasvet povpraša katerega izmed pokojnih, ki so mu bili času življenja blizu. Feliks ponoči odide v cesarske grobnice na grob pokojne matere in z rotenjem duha pokojnice prelomi pradavno postavo ter prikliče nečiste sile podzemlja …Kratek odlomek“Spet se je ozrl skozi razpoko na desni, da bi pozabil na skelet. Na vratu je začutil okostnjakovo zobovje. Zagrizlo se je v kožo. Za režo se mu je posmehovala še ena lobanja in bolščala vanj s praznimi očesnimi jamicami. Počutil se je kot poganski despot po pogrebu, ki so ga v sarkofag položili skupaj z ženo. “Piiiiik, piiiiik, piiiiik …,” je začelo kapljati na njegovo čelo. Kapljice so udarjale kot kamenje in se razblinjale v pršec. Najbrž so nastale zavoljo vlage, ki je je bilo vsepovsod polno. Kosi oblačil so bili vlažni, tlakovci pa spolzki kot led. Pred vhodom v grobnico se je razleglo pritajeno renčanje in sikanje, da je od groze ledenela kri. Odsev, odsvit pojemajočih plamenov je dal rdečkast pridih. Na nasprotnem zidu sobane se je izrisala podolgovata senca, nedvomno daljša, kot bi bila, če bi bila človeška. Feliks je zamižal in skušal vse skupaj odmisliti, a ga je pritajeno, srhljivo škripanje neusmiljeno opominjalo, da je Tisto nekaj že vstopilo v grobnico. Bili so koraki. Niso bili človeški. Spremljal jih je neznosen, ušesa parajoč zvok, mešanica konjskega topota in praskanja orjaških ptičjih krempljev. “Piiiik, piiiik, piiiik,” je udarjalo po Feliksovem čelu kot po nakovalu … Ni si upal niti trzniti … Zadržal je dih … Strah ga je povsem omrtvičil …”Kje naročiti knjigo?Dobra knjiga, Luka Erceg s.p.,Panonska ulica 6, 2000 Maribor,GSM: 051/696-381 Mail: luka.erceg@gmail.comKnjiga bo kmalu na voljo tudi v spletni trgovini: www.dobraknjiga.euBesedilo uredil Luka Perš

Tue, 31. Oct 2023 at 09:09

24036 ogledov

Izpoved žvižgača: "Zmagovalec bo na koncu Jamnik&Co, ki so bili na vrhu itak tudi že prej. Elektro mafija bo dosegla svoje!"
Znani slovenski raziskovalni novinar Bojan Požar velikokrat na družbenem omrežju X razkriva v takoimenovani svoji rubriki "Mi pišejo" veliko zanimivih informacij iz gospodarskega, političnega, zdravstvenega, kmetijskega in lokalnega področja. Tudi v našem mediju že nekaj časa sodelujemo z žvižgačem, ki je velja za odličnega poznavalca akterjev na električnem trgu v Sloveniji. Tako nam je razkril v članku z naslovom Ekskluzivno razkrivamo, kako hoče Robert Golob preko Zakona o oskrbi z električno energijo izvesti privatizacijo GEN-I! z dne 17. aprila 2022 kako in na kakšen način se bo zgodila privatizacija državnih deležev v energetiki. Vse kaže, da se ta scenarij sedaj tudi uresničuje, ko želi trenutna vlada pod vodstvom dr. Roberta Goloba s 185-milijonsko dokopatizacijo poplačati "male delničarje", kot sta tranzicijska bogataša Otmar Zorn in Igor Lah. Kot je sklepati iz njegovega mnenja, je takoimenovana "elektromafija" v Sloveniji pod sedanjo vlado dosegla vse ključne cilje, da bo v imenu "tujega ali domačega" lastnika zavladala brez nadzora države. Že v našem članku z naslovom FOLLOW THE MONEY: Kako so iz slovenskega GEN-I plačali Martina Berishaja! Kam je poniknilo skoraj 100 milijonov evrov?! je razkril sledeče: "Takšnih težav v GEN-u očitno nimajo, njihova kombinacije "strokovne odličnosti na vseh področjih" in hkrati zadovoljevanje politike, jih je dolgo ohranjala "pod radarjem." Internacionalizacija poslovanja preko hčerinskih družb jim omogoča marsikaj in zakriva vse kar si želijo. Vedeti moraš, da se glavnina "finančnih transferjev za zasebne žepe" akterjev v resnici ne dogaja v GEN-I ali hčerinskih podjetjih, ampak pri in preko njihovih običajnih (fiktivnih) posrednikih, ki niso lastniško povezani) poslovnih partnerjih oz. kupcih in prodajalcih elektrike tako na Balkanu kot ostalih državah EU!!!", pa nam je razkril odličen poznavalec elektro trga v Sloveniji." Spodaj si lahko preberete njegovo mnenje o aktualnih političnih zadevah. Če se z njegovo oceno stanja v državi strinjate ali ne, je vaša odločitev.Od ponovnega vstopa dr. Roberta Goloba v državno politiko ne utihnejo govorice, da je edini cilj nekdanjega dolgoletnega predsednika uprave GEN-I privatizacija državne energetike. To namero nakazuje tudi odločitev trenutne Golobove vlade, da želijo s 185-milijonsko dokapitalizacijo iztisniti male delničarje iz petih slovenskih elektro distributerjev. Foto: Posnetek zaslona-Nova24tv.Med zmagovalci se omenjata tranzicijska bogataša Igor Lah in Otmar Zorn. Že ob koncu lanskega leta so v spletnem mediju Nova24tv napisali članek z naslovom Veliki posli “mladih fantov”: Se z Jamnikovim imenovanjem v upravo SID banke pripravlja podlaga za privatizacijo energetike? z dne 24.12.2022. V njem so opisali, da bi ključno poteze v privatizaciji slovenske energetike potekale preko SID banke pod vodstvom Boruta Jamnika, "grobarja slovenskega gospodarstva" kot so ga označili v Slovenskih novicah v letu 2016.Foto: Posnetek zaslona- Slovenske novice Da niso vsa namigovanja s trte zvita priča tudi zadnje razkritje dolgoletnega novinarja in urednika Informativnega programa na Planet TV Mirka Mayerja. Le ta je zapisal, da ima sedanji šef GEN-I Maks Helbl nalogo, da čim prej uspe združitev trgovalnih delov med Holdingom slovenskih elektrarn (HSE) in GEN-I. Po besedah Mayerja pa temu ostro nasprotuje Golobova poročna priča in dolgoletni sopotnik aktualnega predsednika vlade Tomaž Štrokelj. Omenja še predsednika uprave GEN Dejana Paravana, ki je za Goloba pripravljen izpolniti vse želje. Zato si pozorno preberite izpoved našega žvižgača. Po našem mnenju je njegovo mnenje lepo zaokrožilo vso aktualno dogajanje tako v slovenski energetiki kot na političnem-gospodarskem-finančnem parketu v naši državi.Foto: Mirko Mayer družbeno omrežje X.IZPOVED ŽVIŽGAČA"Mislim, da je vse skupaj zelo zelo slaba komedija. Zmagovalec bo na koncu Jamnik&Co, ki so bili na vrhu itak tudi že prej. Elektro mafija bo dosegla svoje, saj je SODO d.o.o. že v lasti ELES d.d., le še pripojitev izvedejo - MERVAR je car, saj je uspel z obljubami, ki jih ne izpolni do sedaj uspešno nategoval vse politične opcije.Pet elektro distribucij bo udruženo v dve veliki. Vmes si bodo prijateljčki razdelili EUR-e za odkup manjšinskih deležev pri elekteooperaterjih. Sedaj se vodstva in administracija sedanjih elekteodistriibucij ukvarja le še kje bodo našli službo in kam se bodo inštalkrali, saj bo veliko lokalnih elektro šerifov z združitvijo zares odpadlo. Podobno je pri njihovih lokalnih dobaviteljih... Ko bo projekt zakljičen, bo nastal problem spoštovanja EU direktiv, 100% državnega lastništva le te in seveda EU pravil svobodnega trga pri distribuciji elekteične energije...in evo nove privatizacije in vstopanja "tujcev" v lastništvo...Absolutni zmagovalci so pa trenuno gradbeniki za nizke gradnje in koncesionarji za ceste in vodotoke, ter posledično HAN in Bratuškova, ki so jima poplave v roke in žepe položile nenadejane miljone €, težke milijone.Z planirano gradnjo velikih polj sončnih in veternih elektrarn bodo prišli na vrsto poleg gradbenikov tudi drugi izvajalci montažnih del. Čaka jih nekaj 100 mio EUR v nekaj letih, kar je za SLO razmere ogromno.Šarec se nekaj trudi nagrabiti pa mu gre bolj slabo od rok, saj ni material za to. Ostali politično neuki fantje in dekleta svobode in levice v vladi in ministrstvih ne znajo, nimajo pojma ne za normalno funkcioniranje ministrstev, še manj znajo nagrabiti zase.Na koncu bomo vsi ploskali Boštjančiču, ki mnogo stvari preprosto ne razume. Je pa edini, ki se očitno zaveda, da ne zna in zato ni "počistil" nikogar iz delovnih ekip na finančnem ministrstvu, ki kjub vsemu funkcionira ali vsaj za silo funkcionira. Če bi ravnal enako kot ostali junaki po ministrstvih, bi bil polom itak takojšnji.Foto: Prava.siSkrb vzbujajoča je tišina okoli gospodarskega ministrstva, kjer se verjetno dogaja veliko, a na sofisticiran način in stran od medijev, HAN je itak lisjak. SD je ugotovila, da ji v resnici vse skupaj izredno ustreza, saj je ekonomska moč v resnici popolnoma nazaj v rokah njihovih ljudi, tudi če na ven izgleda, da so pripadniki ali podporniki drugih strank na levici.Kako bo Slovenija prilezla ven iz tega, glede na nezainteresiranost, naivnost in apatičnost ljudi (z izjemo aktivnih maloštevilnih twiterašev) ne ve nihče. Morda bo triger za spremembe popolni polom, ki nas vse čaka z elektriko in novim načinom obračunavanja omrežnin, ki prihaja. Prepričan pa sem, da bo večina odjemalcev elektrike v vsakem primeru še jokala.Kako bomo ponovno zagnali proizvodnjo v gospodarstvu, ki se je na mnogih področjih praktično ustavila (pa to nihče ne problematizira) je zgodba zase. Sicer po naravi nisem pesimist ampak me za vse skupaj resnično skrbi, saj se nihče od sposobnih nima volje izpostaviti in udariti po mizi, da bi se kaj sprememnilo. Da o slovenskem sodstvu sploh ne govorim, saj se dogajajo na Vrhovnem sodišču RS in vrhu sodstva prave strokovne komedije, pa za to nihče ne ve, pa je.Foto: Prava.siAli obstaja nova ali desna ali sredinska stranka, ki lahko prevzame oblast? Verjetno ja. Ampak ali imajo ljudi, ali imajo voljo, da bodo vso to blato, ki ga je nanesll skidali iz vse javne uprave?Odstraniti tisto blato na Koroškem z lopatami je bila šala, to pa ne vem..."Besedilo uredil Luka Perš
Teme
PREVARA ELECTA 29 MILIJONOV Sodba višjega sodišča v Ljubljani Sodba okrožnega sodišča v Ljubljani Jan Bec zoran janković Damjan Janković Jure Janković prevara

Zadnji komentarji

Prijatelji

NAJBOLJ OBISKANO

OBJAVLJAMO SODBO VIŠJEGA SODIŠČA V LJUBLJANI: PREVARA ELECTA V VIŠINI 29 MILIJONOV EVROV POTRJENA!