Podpri delovanje neodvisnega raziskovalnega medija prava.si
Dosje Franc Cipot: Tešanovski "ZOKI" in član stranke SD Goran Miloševič "UGRABILA" z javnim denarjem podjetje MENSANA!
Nekdanji dolgoletni direktor podjetja Cerop Franc Cipot se želi vrniti nazaj na prestol župana v svoji občini Moravske Toplice. Vendar se je Cipot zapletel v kar nekaj neprijetnih in spornih zadev v preteklosti.
prava .
Slovenija

Četrtek, 17. November 2022 ob 15:28

Odpri galerijo

Franc Cipot, podjetje Mensana in Goran Miloševič. (Foto: Posnetek zaslona- Facebook, Mensana)

Ena najbolj spornih zgodb v Prekmurju v preteklih letih je ustanovitev in upravljanje z (javnim) podjetjem Mensana, medgeneracijsko središče. V osrednjih vlogah sta blestela nekdanji direktor Ceropa ter občine Moravske Toplice Franc Cipot in murskosoboški kader Socialnih demokratov Goran Miloševič. Ob pogledu na Miloševičevo hobotnico socialnih podjetij pa ga lahko mirne duše oklicamo za Državljana Kane socialnega podjetništva. Franc Cipot opravlja v Mensani naloge prokurista, Miloševič pa je direktor Zavoda Mensana, ki ga je ustanovila podjetje Mensana. Le Zavod Mensana je od leta 2018 do sedaj prejel več kot 650 tisoč evrov javnega denarja. Franc Cipot pa je bil kot prvi v Sloveniji obsojen za zlorabo evropskih sredstev, a sodba še ni pravnomočna. Poleg tega Cipot obvladuje še podjetje Grede Tešanovci in Ograček, hčerinsko družbo podjetja Cerop. Ob tem se lahko vprašajo volilci občin Moravske Toplice, ali si Franc Cipot res zasluži funkcijo župana, da bo zakonito upravljal z javnim denarjem enega izmed slovenskih "turističnih biserov."

Na županski prestol v občini Moravske Toplice se hoče ponovno zavihteti nekdanji župan občine Franc Cipot. Občino Moravske Toplice je vodil od ustanovitve občine pa vse do leta 2010, ko je prevzel podjetje Cerop (Center za ravnanje z odpadki Puconci). Ustanoviteljice podjetja so bile pomurske občine. Tokrat kandidira kot neodvisni kandidat za župana, s svojo listo Gremo naprej- Neodvisna lista Franca Cipota pa za občinski svet slovenskega "turističnega bisera" . Vendar Cipotova preteklosti niti malo ni nedolžna.

Letos julija so slovenski mediji poročali o prvi obsodbi na slovenskih sodiščih zaradi zlorabe evropskih sredstev. V glavni vlogi sta se znašli podjetji Rea Solar in Ograček, hčerinska družba Ceropa. Direktor hčerinske družbe Cerop-a je bil nihče drug kot Franc Cipot. Šlo pa je za oškodovanje evropskih sredstev v višini malce več kot 30 tisoč evrov.


				Foto: Posnetek zaslona-Dnevnik.

Foto: Posnetek zaslona-Dnevnik.

V časopisu Dnevnik so dne 8. avgusta 2022 zapisali sledeče:

Okrajno sodišče v Mariboru je v začetku julija izreklo sodbo, za katero je prvo obtožnico spisalo evropsko javno tožilstvo v Sloveniji. Vsi trije obtoženi – dve fizični in ena pravna oseba – so bili spoznani za krive poskusa goljufije v škodo proračuna EU oziroma poskusa oškodovanja evropskih sredstev. Gre za družbo Ograček, hčerinsko družbo javnega podjetja Center za ravnanje z odpadki Puconci (Cerop), in njenega direktorja Franca Cipota ter družbo Rea Solar, ki postavlja sončne elektrarne, in njenega direktorja Igorja Zemljiča. Cipot in Zemljič sta pri gradnji sončne elektrarne prek javnega razpisa ministrstva za infrastrukturo leta 2019 poskušala z lažno dokumentacijo pridobiti evropska sredstva. Projekt postavitve sončne elektrarne je namreč financiral kohezijski sklad EU.

Sodba še vedno ni pravnomočna, Cipot in akterji pa so zanikali nepravilnosti in napovedali pritožbo. Izvedeli pa smo tudi, da je oz. bo sodba razveljavljena in se bo celotni postopek pričel znova.

Franc Cipot se je na politično prizorišče hotel vrniti kot član stranke Gibanje Svoboda. Jasno so mu dali vedeti lokalni veljaki Svobode, da ga ne vidijo kot kandidata njihove stranke na lokalnih volitvah. Seveda se to Cipotu ni dopadlo.


				Franc Cipot stoji na levi strani ob bivši podpredsednici stranke Gibanje Svoboda Marti Kos. (Foto: Posnetek zaslona-Facebook)

Franc Cipot stoji na levi strani ob bivši podpredsednici stranke Gibanje Svoboda Marti Kos. (Foto: Posnetek zaslona-Facebook)

Kaj je naredil Cipot? Nekaj potrjenih kandidatov Svobode je vzel na svojo listo in napovedal samostojno župansko kandidaturo. Kolikor so moje informacije točne, je lokalni odbor Gibanje Svobode podal predlog, da se Cipota in ostale njegove podpornike izključi iz stranke Gibanje Svoboda. Komedija je tudi pri lokalnem odboru SD Moravske Toplice. Vodstvo odbora podpira kandidaturo sedanjega župana Alojza Glavača (SDS), medtem ko smo na družbenih omrežjih opazili, kako nekateri člani lokalnega odbora SD Moravske Toplice podpirajo kandidaturo Cipota.


				Lokalni mediji so v preteklosti kritično poročali o projektu Mensana in vodenja Ceropa pod vodstvom Franca Cipota. (Foto: Posnetek zaslona-Sobotainfo, Vestnik, Nataša Juhnov, Mediaspeed)			Lokalni mediji so v preteklosti kritično poročali o projektu Mensana in vodenja Ceropa pod vodstvom Franca Cipota. (Foto: Posnetek zaslona-Sobotainfo, Vestnik, Nataša Juhnov, Mediaspeed)

Mensana, mati vseh afer Franca Cipota!

Franc Cipot prihaja iz vasi Tešanovci blizu Moravskih Toplic. Tudi sam avtor pozna zelo dobro vas, saj ima tam svoje sorodnike. Kljub temu, da proti Cipotu osebno nima ničesar, si zaradi preteklih dejanj težko zasluži prestol na županskem mestu v Moravskih Toplicah. Občani Moravskih Toplic, trikrat premislite, ali si res Franc Cipot zasluži vašo podporo. Imate še tri druge kandidate, ki si veliko bolj zaslužijo vaš glas kot Cipot.

Poleg uradne nepravnomočne obsodbe zaradi spornega ravnanja z evropskimi sredstvi so do njegovega vodenja Ceropa bili kritični tudi na Računskem sodišču RS v letu 2021. Kljub določenim popravkom tako Ceropa kot občin ustanoviteljic je Računsko sodišče RS še vedno ugotovilo nekaj nepravilnosti.

Ena izmed odmevnejših ugotovitev računskega sodišča v reviziji, pa je bila povezana z nakupom in obnovo Medgeneracijskega središča Murska Sobota (Mensana), ki je predstavljala več kot 60 odstotkov vseh investicijskih vlaganj javnega podjetja od leta 2015 do 2018. Mensana, kot so ugotovili v reviziji, namreč ni namenjena izvajanju temeljne dejavnosti javnega podjetja Cerop, temveč pretežno tržni dejavnosti. 


				Podjetje Mensana ima vse kaže tudi težave pri poslovanju, saj ima bonitetna ocena 2-izredno tveganje. (Foto: Posnetek zaslona- E-bonitete)

Podjetje Mensana ima vse kaže tudi težave pri poslovanju, saj ima bonitetna ocena 2-izredno tveganje. (Foto: Posnetek zaslona- E-bonitete)

»Javno podjetje Cerop namreč ni bilo ustanovljeno za zagotavljanje najema prostorov za delovanje medgeneracijskih centrov ali socialnih podjetij, niti ni bilo predvideno, da bi te dejavnosti izvajalo javno podjetje Cerop samo, saj javno podjetje Cerop ni izvajalo nobenih državnih politik ali politik občin ustanoviteljic na tem področju,« so navedli državni revizorji v revizijskem poročilu. Vsled tega je bil Ceropu naložen popravljani ukrep, da pripravi analizo možnosti odprodaje premoženja, povezanega z Mensano.

To so sicer v Ceropu opravili, ravno tako pa so občinam navedli, da javno podjetje trenutno nima več nobenih finančnih obveznosti z investicijo v Mesano, zato odprodaja premoženja ni nujna. Po navedbah Ceropa namreč pretežni del Mensane najemajo gospodarski subjekti, ki so investirali v ureditev prostorov in zaposlitve, izvajajo pa dejavnosti v okviru vsebin medgeneracijskega središča.


				Sedanje lastništvo Mensane. (Foto: Posnetek zaslona-E-bonitete)			Sedanje lastništvo Mensane. (Foto: Posnetek zaslona-E-bonitete)

Kot je navedeno v porevizijskem poročilu, Cerop razume dejavnosti, ki se izvajajo v Mensani, kot vsebinsko nadgradnjo dejavnosti javnega podjetja Cerop.  Nezasedeni so sicer še trije poslovni prostori, ki jih je Cerop že v poslovnem načrtu za leto 2020 predvidel prodati in iz tega naslova pridobiti 286.900 evrov. Nezasedenih je tudi nekaj garažnih mest, ki jih nameravajo oddati v najem. A računsko sodišče vztraja pri svojem.

»Z navedb javnega podjetja Cerop v odzivnem poročilu zgolj dodatno izhaja, da stavba Medgeneracijskega središča Murska Sobota in dejavnosti, ki se tam izvajajo, niso namenjene izvajanju temeljne dejavnosti javnega podjetja Cerop, kar posledično ne more biti ustrezna utemeljitev za načrt javnega podjetja Cerop, da večine objekta Medgeneracijskega središča Murska Sobota ne proda,« je zapisano v porevizijskem poročilu. 

Računsko sodišče ravno tako meni, da sta analiza in načrt odprodaje premoženja v ključnih delih pomanjkljiva. Cerop namreč v prikazu ocene preostalega premoženja ni zajel ocenjene vrednosti deleža v družbi Mensana, niso omenjene in ovrednotene niti morebitne terjatve do Mensane. Prav tako niso zajeti obratovalni stroški po koncu leta 2020 in ali bodo prihodki zadostovali za njihovo kritje.

Državni revizorji se sprašujejo tudi, s katerimi sredstvi je Cerop v letu 2020 vrnil posojilo, ki ga je prvotno nameraval vračati do leta 2027. 

Zaradi dveh delno zadovoljivih ukrepov je računsko sodišče izdalo sklep, v katerem je navedeno, da so Cerop, občina Puconci in občine ustanoviteljice kršili obveznost dobrega poslovanja. 


				Goran Miloševič. (Foto: Posnetek zaslona-Facebook)

Goran Miloševič. (Foto: Posnetek zaslona-Facebook)

Naveza Franc Cipot in soboški kader Socialnih demokratov in državljan Kane socialnega podjetništva Goran Miloševič "ugrabila socialno podjetje" Mensana!

Ob ustanovitvi Mensane je pokojni dolgoletni novinar Boris Cipot v članku Rdeče pomursko omrežje socialnega podjetništva za revijo Reporter razgrnil vse sporne povezave med Cipotom in vidnimi lokalnimi predstavniki stranke Socialnih demokratov. Predvsem je blestela naveza Franc Cipot in dolgoletni vplivni murskosoboški član Socialnih demokratov Goran Miloševič. 

Socialno podjetje Mensana je še kot župan občine Moravske Toplice ustanovil Cipot. To se je zgodilo 5. februarja 2010. Iz občinskega proračuna pa so namenili nekaj več kot 130 tisoč evrov. Še več, manjši lastnik Mensane je bilo do 13. januarja 2016 tudi podjetje Finance svetovanje d.o.o, katerega lastnik in direktor je bil Franc Cipot. Poleg Cipotovega podjetja pa so bili še drugi manjši lastniki Zlatka Murtič, Kristjan Nedog in Katarina Bergles. Omenjeni so najverjetneje svoj delež v januarju 2016 prodali podjetju Cerop, ki ga je vodil Cipot. 

V Mensano pa je v letu 2016 vstopil z manjšinskim lastniškim deležem vstopil ZAVOD KORAK NAPREJ MURSKA SOBOTA, SO. P. v lastništvu Leje Cipot. Iz lastništva Mensane so izstopili v maju 2019.

Kdo so sedaj lastniki Mensane? Po javnih podatkih na spletni strani e-bonitete lastništvo Mensane sestavljajo Cerop (49-odstotni lastnik), Mozaik - društvo za socialno vključenost, socialno podjetje (25-odstotkov), Društvo Zeleni Rudnik (20-odstotkov) in Društvo za razvoj podeželja - POMELAJ - Vidékfejlesztési Egyesület - Pomelaj (6-odstotkov). Kdo so zastopniki omenjenih društev?

Društvo Mozaik sedaj vodi Lili Miloševič, žena vplivnega člana murskosoboške SD Gorana Miloševiča. Le ta pa je zgradil "imperij podjetij za socialno vključenost". Miloševič kot direktor zastopa Zavod Mensana d.o.o., Korenika Šalovci, Pribovina, Granar in Vrelec Murska Sobota. Večinsko lastniško zastopanost pa ima v Pribovini in je zastopnik Vrelec Murska Sobota. Poleg tega ima še lastno samostojno podjetje PROACT,SVETOVANJE ZA RAZVOJ. Miloševič pa je postal skupaj s Cipotom dobesedno murskosoboški Državljan Kane služenja javnega denarja na račun socialnega podjetništva. 

Temu tudi lahko potrjuje tudi dejstvo, da je Mensana znotraj svoje družbe ustanovila še Zavod Mensana Murska Sobota v letu 2018. Leta 2020 pa sta zavod lastniško prevzela Društvo Zeleni Rudnik (zastopnica Tanja Bagar) in Mozaik. Koliko javnih sredstev je do sedaj sta prejeli Mensana in Zavod Mensana? Po podatkih na spletni aplikaciji Erar sta do sedaj prejeli skupaj že 1.857.045 EUR. Zavod Mensna Murska Sobota pa je prejel večino sredstev (674.214,26 EUR) od leta 2018 do sedaj. Kdo zaseda direktorsko mesto Zavoda Mensana? Nihče drug kot Goran Miloševič, murskosoboški Državljan Kane socialnega podjetništva.


				Foto: Posnetek zaslona Reporter, Mediaspeed

Foto: Posnetek zaslona Reporter, Mediaspeed

Družinska naveza Miloševič-Cipot s pomočjo Socialnih demokratov poskrbela za ključne kadre vodenja Mensane! 

To pa ni edina povezava s člani stranke Socialnih demokratov. Javno podjetje Cerop je bil osrednji investitor v večgeneracijski center Mensana v Murski Soboti. V njem so zgradili šestnajst stanovanj. Posel je dobil Petričev Kolektor Koling, ne pa Pomgrad Stanka Polaniča. Kot so pisali v Reporterju je podjetje Franca Cipota opravljalo računovodske storitve za Polaničev Pomgrad.


				Podjetje Mensana je od leta 2010 do sedaj prejela že več kot milijon evrov javnega denarja. (Foto: Erar)			Podjetje Mensana je od leta 2010 do sedaj prejela že več kot milijon evrov javnega denarja. (Foto: Erar)

V času mandata Cerarjeve vlade je nadomestna poslanka SD postala Marija Bačič, tašča Gorana Miloševiča in sestra soproge Franca Cipota. Že takrat so v Reporterju pisali, da je dvojica Bačič-Miloševič odlično izkoriščala podporo svojih vladnih predstavnikov iz stranke Socialnih demokratov. Bačičeva je (bila) tudi predsednica društva Sožitje. Skupaj s Društva prijateljev mladine Murska Sobota bdijo nad projektom, kdo iz Prekmurja bo šel med šoloobveznimi otroci na poletne počitnice v hrvaško Baško. Bačičeva je bila tudi članica IO združenja Sožitje, njena hči Lila Miloševič pa je bila članica uredniškega odbora revije združenja Sožitje Naš zbornik.

"Približno so vse družbe partijsko-družinskega omrežja socialnega podjetništva v desetih letih od države prejele za dobrih deset milijonov evrov nepovratnega denarja," je v Reporterju zapisal Boris Cipot. Nič, lepo je biti član Socialnih demokratov, si misli murskosoboški državljan Kane socialnega podjetništva Goran Miloševič.


				Zavod Mensana, ki ga vodi direktor Goran Miloševič je od leta 2018 prejel že več kot 650 tisoč evrov. (Foto: Erar)			Zavod Mensana, ki ga vodi direktor Goran Miloševič je od leta 2018 prejel že več kot 650 tisoč evrov. (Foto: Erar)

Ali želi Franc Cipot v vlogi župana odkupovati zemljišča za svoje podjetje Grede Tešanovci ?

Nekdanji župan Moravskih Toplic Franc Cipot pa lastniško obvladuje še eno podjetje. Gre za podjetje Grede d.o.o. Tešanovci. V preteklosti je omenjeno podjetje obvladovalo več kmetijskih pridelovalcev iz občine Moravskih Toplic.

Zgodba o družbi Grede je stara že vsaj dvajset let. V preteklosti je nekdanji župan občine Moravske Toplice Franc Cipot razmišljal, kako bi se dalo dodatno izrabiti naravna nahajališča termalne vode in se spomnili projekta pridelovanje zelenjave v geotermalnih rastlinjakih. Grede Tešanovci pa so nastale na občinskih parcelah in tudi z občinskim denarnim vložkom.

Leta 2009 je večinsko lastništvo nad podjetjem prevzela družba Prodax, ustanovljena leta 2002. V preteklosti sta imeli večinski delež v podjetju Prodax poleg manjšega lastnika Draga Vaupotiča še družbi Helos in BB Trading. Družba Helos je v lastništvu Vlaste Maček, BB Trading pa sta večinsko obvladovala Bojan in Jan Berden (skupaj 85 odstotkov.). V letih 2015 pa se je zgodila sprememba lastništva. Delež družbe Helos je verjetno odkupil Marjan Maček (33-odstokov), mož Vlaste Maček. Berdenova pa sta lastništvo svojega podjetja BB Trading zamenjala z deležem njune zelo uspešne picerije Perunika v Moravskih Toplicah. Ostane samo še tretji lastnik Prodaxa. To je podjetje Financ svetovanje Franca Cipota. 

V čem je interes Franca Cipota v funkciji župana za interese podjetja Grede? Po pričevanje lokalne scene v enem izmed slovenskih "turističnih biserov" bi Cipot tudi z morebitno prihajajočo koalicijo v občinskem svetu Moravskih Toplic poskrbel, da bi z občinskim denarjem odkupili zemljišča za nadaljno širjenje postavljanja geotermalnih rastlinjakov podjetja iz Tešanovcev.

Franc Cipot se po objavljenih podatkih na spletni strani e-bonitet pojavlja kot prokurist v družbah Grede Tešanovci, Mensana d.o.o., Prodax in Citra Tešanovci. Kot osebni lastnik pa nastopa v podjetju Financ svetovanje.

Ob vsem tem se lahko volilci občine Moravske Toplice vprašajo, kdaj bo imel nekdanji vladar Moravskih Toplic sploh čas upravljati funkcijo župana. Poleg tega pa volilci Moravskih Toplic trikrat premislite, ali taki osebi zaupate upravljanja z javnimi sredstvi? Odločitev je vaša.

Luka Perš 

Galerija slik

Zadnje objave

Mon, 3. Mar 2025 at 08:57

2781 ogledov

Kdo so ključni akterji globalistične mreže Fair Wage, ki stojijo za nakupom stolpa v Glemu?
Kdo stoji za globalistično mrežo Fair Wage s sedežem v Švici? Ideja o mreži Fair Wage je nastala na eni izmed okroglih miz v Washingtonu, kjer je predlog podal eden izmed lastnikov mreže, Daniel Vaughan Whitehead. Drugi solastnik mreže Fair Wage je Aueret van Heerden. Oba sta močno vpletena v International Labour Organization (ILO) in Fair Labour Organization. Ne pozabite, ILO ima letni proračun, ki presega 800 milijonov dolarjev in je del organizacij Združenih narodov! Kot je razvidno iz njihove spletne strani, gre za mrežo, ustanovljeno pred dobrim desetletjem z namenom razvijanja pravičnejših plačnih praks po vsem svetu, v smeri trajnostnega poslovanja. Med njimi je tudi zaposlena Maja Markežič, ki je v imenu Fair Wage na javni dražbi kupila stolp v Glemu. Le ta pa je tudi predstavnica globalistične mreže za področje Evrope, kjer zastopa interese globalistične mreže v državah Slovenije, Italije, Španije in zahodnih držav. Bila pa je pred leti tudi podjetnica na območju Kopra in Ankarana. Zdaj pa zgodba postane nekoliko čudna na prvi pogled. Že marca 2016 je švicarski odvetnik Amiel Feldman ustanovil družbo Fair Wage s kapitalom 100 tisoč švicarskih frankov. Septembra 2020 pa je postala zastopnica družbe Urška Zajc. Naključje ali ne, tudi ona prihaja iz Kopra. Po objavljenih naših treh člankih se je oglasila na družbenem omrežju X uporabnica Fajonka, ki je nekako pomagala razvozlati vso to zmedo kdo je kdo v tem poslu. Zdaj se je razkrilo, da se Maja Markežič dekliško piše Celin in je od leta 2018 zaposlena kot vodja kadrovske službe v SB Izola, prej pa je bila zaposlena v globalistični mreži Fair Wage. Glede na podatke na spletni strani Fair Wage in njene aktivnosti povezani z nakupom stolpa pa nakazujejo, da še ni prekinila stikov z globalistično mrežo z uradnim sedežem v Švici. Nadalje se je razkrilo, da ima Maja Celin sestro Miro Celin. Le ta pa med drugim opravlja službo kadrovnice ILO in živi v Ženevi. Njen partner pa je ustanovitelj in eden izmed lastnikov globalistične mreže Fair Wage in dolgoletni višji uslužbenec ILO Daniel Vaughan Whitehead. Zelo verjetno lahko predvidevamo, da je sestra Maja opravila nakup s kapitalom globalistične mreže za nakup stolpa v Glemu, da bosta zelo verjetno v njem prebivala zakonca Celin-Vaughn. Še vedno se pojavlja vprašanje ustanovljenega podjetja Fair Wage iz leta 2016, ki ga od leta 2020 zastopa Urška Zajc. V našem mediju smo se popolnoma nehote lotili zgodbe o prodaji stolpa Glem švicarskemu podjetju Fair Wage. Zadeva nas verjetno ne bi sploh zanimala, če se ne bi v dveh ločenih zgodbah pojavil predsednik UEFA Aleksander Čeferin in sedanji nepoklicni podžupan MO Koper Janez Starman, tudi predsednik Odvetniške zbornice Slovenije.Foto: Prava.siO tem smo v našem mediju pisali v člankih z naslovom Ali je bila kupnina za stolp v Glemu Čeferinovega omrežja CENA, da Čeferinu Janez Starman ne ODZVAME ODVETNIŠKE LICENCE!???? in ???Zasebni biznis??? akterjev omrežja obalnega odvetnika Janeza Starmana v zadevi Glem izrabilo Čeferina za svoje parkirišče? Kot so že zapisali nekateri slovenski mediji ob prodaji stolpa v Glemu, je razvidno, da gre za švicarsko podjetje oziroma mrežo, ki so jo ustanovili pred dobrim desetletjem z namenom razvijanja pravičnejših plačnih praks po vsem svetu, v smeri trajnostnega poslovanja. Zdaj pa poglejmo, kdo so lastniki švicarske družbe Fair Wage.Foto: Prava.siNa njihovi spletni strani je razvidno, da je bil Fair Wage ustanovljen na pobudo Daniela Vaughana Whiteheada in Aureta van Heerdena, ki sta oba navedena kot soustanovitelja Fair Wage Network.Kaj oba gospoda povezuje? Na profilu LinkedIn lahko zasledimo med drugim podatke, kje vse je Daniel Vaughan Whitehead zaposlen. Velja za globalističnega guruja o tem, kako bi tudi v manj razvitih delih sveta dosegli pravično plačo – FAIR WAGE. Med drugim je Vaughan Whitehead solastnik švicarske mreže Fair Wage, profesor na Univerzi v Ženevi in že od leta 1991 višji svetovalec v Svetovni organizaciji dela (International Labour Organization). Kaj je njegovo področje? Družbeni profil Vaughan Whiteheada na LinkedInu razkriva, da je že dlje časa povezan z Oddelkom za delovne pogoje in socialno varstvo (INWORK) znotraj Svetovne organizacije dela.Daniel Vaughan Whitehead, idejni vodja in solastnik globalistične mreže Fair Wage s sedežem v Švici. (Foto: Posnetek zaslona-Linkedin)Drugi solastnik Fair Wage je Aueret van Heerden. Gre za dolgoletnega aktivista na področju človekovih pravic iz Južnoafriške republike. V preteklosti pa je opravljal eno izmed vodilnih funkcij v Fair Labor Association (FLA).Aueret van Heerden je še drugi solastnik globalistične mreže Fair Wage s sedežem v Švici. (Foto: Posnetek zaslona- World econimic forum)Na spletni strani FAIR WAGE je razvidno, da so zametki sedanje švicarske mreže za bojevanje za pravične plače v manj razvitih delih sveta nastali leta 2009 v Washingtonu. V naslednjih letih je Fair Wage zaposlilo več ljudi s celotnega sveta, da širijo ideje švicarske družbe. Med njimi je za področje Evrope zaposlena tudi Maja Markežič, ki je kot zastopnica švicarske družbe Fair Wage kupila za 625 tisoč evrov stolp Glem s strani MO Koper.Maja Markežič je na spletni strani globalistične mreže Fair Wage navedena kot ena izmed predstavnic globalistične mreže zadolžena za Slovenijo, Italijo, Španijo in druge zahodne države. (Foto: Posnetek zaslona-Fair Wage)Tukaj pa si lahko na fotografijah pogledate celotno vodstveno strukturo globalistične mreže Fair Wage s sedežem v Švici:Foto: Posnetek zaslona- Fair WageFoto: Posnetek zaslona- Fair WageFoto : Posnetek zaslona- Fair WageFoto: Posnetek zaslona- Fair WageFoto: Posnetek zaslona- Fair WageAmpak veliko boljši poznavalci vedo povedati, kako lepo krožijo finančna sredstva, zbrana v globalističnih organizacijah sveta. Na svetovnem spletu lahko hitro najdete, da ima Svetovna organizacija dela, ustanovljena znotraj Združenih narodov, več kot 800 milijonov dolarjev letnega proračuna!Zato nas sploh ne bi čudilo, da gre v resnici za tako imenovano "bypass" podjetje, preoblečeno v mrežo, ki bi lahko večji del svojih letnih dohodkov prejemala kot naročnik in izvajalec študij za zgoraj omenjeno organizacijo znotraj Združenih narodov.Mi se zdaj resno sprašujemo, zakaj so finančna sredstva švicarske organizacije, ki se zavzema za pravičnejše modele plač v manj razvitih družbah, namenjena nepremičnini iz 14. stoletja? Kaj ima stolp v Glemu s bojem za pravične plače, kar je osrednje poslanstvo švicarske mreže Fair Wage? Ne vem, mogoče pa bo organizacija Fair Wage v glemskem stolpu imela še globalistično enoto za svoje delovanje.Predsednik UEFA Aleksander Čeferin. (Foto: Posnetek zaslona- Wikipedia)Ali je Čeferinovo omrežje ustanovilo še eno podjetje Fair Wage marca 2016, še preden je septembra 2016 sploh postal predsednik UEFA?Zdaj pa pridemo do dela zgodbe, ki je bil razkrit v Domovini. Kot se je razkrilo, je bila na julijski dražbi v letu 2020 prisotna zaposlena v švicarski mreži Fair Wage Maja Markežič. Za medije ni hotela dajati izjav. Ključno razkritje Domovine pa pomeni, da je zastopnica švicarske družbe septembra 2020 postala Urška Zajc.Ne bi bilo nič presenetljivega, če to ne bi bila žena Luke Zajca, dolgoletnega sodelavca predsednika UEFA Aleksandra Čeferina in njegovega bližnjega sorodnika. Zajc pa je zdaj med kandidati SDH za nadzornika družbe Petrol. Enako kot Tomaž Vesel, še en nogometni prijatelj Aleksandra Čeferina.Na spletni strani https://www.moneyhouse.ch/en/company/fair-wage-sa-21413104191/messages smo našli zanimivo kratko zgodovino podjetja Fair Wage, kjer je od septembra 2020 zastopnica Urška Zajc.Domnevamo, da se je globalistična mreža Fair Wage 16. marca 2016 odločila, da ustanovi v Švici še eno podjetje z imenom Fair Wage. Njen prvi zastopnik družbe je bil švicarski odvetnik Feldman Amiel.Švicarski odvetnik Feldman Amiel, ki je 16. marca 2016 ustanovil podjetje Fair Wage z začetnim kapitalom 100 tisoč frankov. Leta 2020 je omenjeno družbo kot zastopnica prevzela Urška Zajc. (Foto: Posnetek zaslona-Businnes360)Na eni izmed spletnih strani smo lahko ugotovili, da gre za dolgoletnega švicarskega odvetnika, specializiranega za odpiranje gospodarskih družb. Med drugim je to podjetje navedlo iste cilje delovanja kot mreža Fair Wage. Prvo domovanje tega podjetja je bilo na naslovu Rue des Maraîchers 17 v švicarski Ženevi, ustanovljeno s kapitalom 100 tisoč švicarskih frankov.Foto: Posnetek zaslona-Google mapsTo je prvi naslov ustanovljene švicarske družbe Fair Wage iz leta 2016. Sodeč po slikah lahko sklepamo, da je bil naslov podjetja le poštni nabiralnik pred omenjeno stavbo. (Foto: Posnetek zaslona- Google maps)Petnajstega januarja 2020 se podjetje Fair Wage preseli na Avenue Louis-Casaï 18 v švicarski Ženevi. Sodeč po slikah, so sedež podjetja prenesli na globalistično mrežo Fair Wage na njen uradni švicarski naslov.Dne 15. septembra 2020 Feldmana zamenja Slovenka Urška Zajc in vse pravice delovanja podjetja Fair Wage kot njegova zastopnica prenese v Nyon.Uradni dokument ustanovitve podjetja švicarskega podjetja Fair Wage iz marca 2016. Njen prvi direktor družbe je postal švicarski odvetnik Feldman Amiel. (Foto: Posnetek zaslona-Moneyhouse)Vse bolj se nakazuje ali vsaj kaže videz prispodobe, da akterji Čeferinovega omrežja za nepremičnino v Glemu niso nakazali niti centa. Tudi novinar Domovine Nenad Glücks je razkril, da si je stolp v Glemu večkrat že ogledovala soproga Aleksandra Čeferina, fotografinja Barbara Čeferin.Uradni dokument, da je Urška Zajc postala zastopnica švicarske družbe Fair Wage 16. septembra 2020. (Foto: Posnetek zaslona-Moneyhouse)Zelo verjetno so vsa nakazila prišla iz originalne švicarske mreže Fair Wage, kjer je zaposlena tudi Maja Markežič. Ne pa iz podjetja Fair Wage, ustanovljenega marca 2016, ki ga od septembra 2020 zastopa Urška Zajc. Njen profil na FB pa tudi razkriva, da prihaja iz Kopra. Še eno čudno naključje v tej čudni zgodbi.Urška Zajc, sedanja zastopnica švicarskega podjetja Fair Wage. (Foto: Posnetek zaslona- FB profil Urška Zajc)Luka Perš

Sat, 1. Mar 2025 at 12:46

1039 ogledov

???Zasebni biznis??? akterjev omrežja obalnega odvetnika Janeza Starmana v zadevi Glem izrabilo Čeferina za svoje parkirišče?
Vedno bolj se razkriva, da je za švicarsko družbo oz. mrežo Fair Wage deloval takratni občinski svetnik na listi trenutnega koprskega župana Aleša Brežana in predsednik Odvetniške zbornice Slovenije Janeza Starmana, od junija 2021 tudi nepoklicni podžupan MO Koper. Oglasil se je insajder takratne sestave mestnega sveta MO Koper iz mandata 2018-2022, ki zatrjuje, da se je Starman zavzemal za čim nižjo ceno pri prodaji stolpa v Glemu. Isti vir trdi, da je za Švicarje istočasno delovalo omrežje posameznikov, povezanih z Janezom Starmanom. Ta vir omenja Majo Markežič, zaposlena v švicarski družbi Fair Wage. Starmanova vpletenost v Glem pa je del širše zgodbe o zemljiščih na območju MO Koper. Poraja se vprašanje, zakaj so Švicarji plačali več kot 600 tisoč evrov, če pa bodo objekt uporabljali prijatelji, znanci in družinski prijatelji predsednika UEFA Aleksandra Čeferina. Kot je po pričevanju Miloša Njegoslava Miloviča dejal Čeferin, “sad se fse mene pita u Sloveniji”. Po objavljenih naših treh člankih se je oglasila na družbenem omrežju X uporabnica Fajonka, ki je nekako pomagala razvozlati vso to zmedo kdo je kdo v tem poslu. Zdaj se je razkrilo, da se Maja Markežič dekliško piše Celin in je od leta 2018 zaposlena kot vodja kadrovske službe v SB Izola, prej pa je bila zaposlena v globalistični mreži Fair Wage. Glede na podatke na spletni strani Fair Wage in njene aktivnosti povezani z nakupom stolpa pa nakazujejo, da še ni prekinila stikov z globalistično mrežo z uradnim sedežem v Švici. Nadalje se je razkrilo, da ima Maja Celin sestro Miro Celin. Le ta pa med drugim opravlja službo kadrovnice ILO in živi v Ženevi. Njen partner pa je ustanovitelj in eden izmed lastnikov globalistične mreže Fair Wage in dolgoletni višji uslužbenec ILO Daniel Vaughan Whitehead. Zelo verjetno lahko predvidevamo, da je sestra Maja opravila nakup s kapitalom globalistične mreže za nakup stolpa v Glemu, da bosta zelo verjetno v njem prebivala zakonca Celin-Vaughn. Še vedno se pojavlja vprašanje ustanovljenega podjetja Fair Wage iz leta 2016, ki ga od leta 2020 zastopa Urška Zajc.V zelo zanimivo zgodbo se je zapletel predsednik UEFA Aleksander Čeferin. V juliju 2020 je mestni svet MO Koper izglasoval dovoljenje za prodajo stolpa iz 14. stoletja v vasi Glem. Leta 2017 ga je od arhitekta Šantavca odkupila MO Koper pod vodstvom nekdanjega dolgoletnega koprskega župana Borisa Popoviča. Kot je povedal Šantavec v Domovini, se je sodelovanje med njim in Popovičem končalo že po dveh tednih.Tudi določene poteze v času županovanja Popoviča in Brežana jasno nakazujejo, da je bil objekt v Glemu “začasno parkiran” na MO Koper. Kdo so sploh Švicarji, ki so zdaj lastniki stolpa v Glemu? Kdo so po naših informacijah ključni akterji tega posla?V članku z naslovom Ali je bila kupnina za stolp v Glemu Čeferinovega omrežja CENA, da Čeferinu Janez Starman ne ODZVAME ODVETNIŠKE LICENCE!? smo posredno nakazovali povezanost predsednika Odvetniške zbornice Slovenije Janeza Starmana in predsednika UEFA Aleksandra Čeferina. Le ta je tudi največji posamezni lastnik svoje odvetniške družbe. A vse kaže, da naše slutnje niso daleč od resnice.Foto: Prava.siRealni poznavalci nepremičninskega trga na Obali so ocenili, da bi MO Koper stolp v Glemu morala prodati vsaj za ceno 800 tisoč evrov brez davka. Po objavi našega članka smo prejeli klic insajderja, ki je v preteklosti deloval v koprskem mestnem svetu v mandatu 2018-2022. Zelo dobro se spominja takratnega dogajanja glede prodaje stolpa v Glemu.Po njegovem mnenju je bil ključni akter Janez Starman, takratni občinski svetnik na listi stranke trenutnega koprskega župana Aleša Brežana. Dolgoletni odvetnik z Obale se je najbolj zavzemal za to, da se stolp v Glemu proda švicarskemu podjetju Fair Wage po nižji ceni.Foto: Posnetek zaslona- DomovinaIsti vir nam je povedal, da se je takrat v kuloarjih mestnega sveta MO Koper šušljalo, da je prav Starman delal vse v interesu, da so Švicarji postali kupec stolpa v Glemu. V resnici pa sploh ni bil v ospredju stolp v Glemu, ampak zemljišča ob njem. Gre za preprodajo nepremičnin in zemljišč, za katerimi se skrivajo ostanki hirajočega omrežja Komandos. Nekdo se je domislil, da bi bilo pametno stolp v Glemu "podariti" akterjem omrežja, povezanega s predsednikom UEFA Aleksandrom Čeferinom.Starmanovi so se v preteklosti zapletli v burne spore z nekdanjim dolgoletnim koprskim županom Borisom Popovičem zaradi svojega zemljišča na območju koprske Žusterne.Starmanovi so poleg stanovanjske hiše na Izletniški cesti 28 v Žusterni imeli v najemu še sosednje parcele, katere je Janez Starman želel pridobiti s priposestvovanjem, vendar mu to ni uspelo. S pomočjo svojega vpliva je uspel doseči poravnavo na sodišču in pridobiti lastništvo parcel po smešni ceni 90 EUR na kvadratni meter. Zanimivo je, da uslužbenci MO Koper niso upali podpisati take poravnave, zato jo je pred tremi leti podpisala direktorica občinske uprave Tamara Kozlovič, sedanja poslanka Gibanja Svoboda.Nekdanja direktorica občinske uprave MO Koper in trenutna poslanka največje vladne stranke Gibanje Svoboda Tamara Kozlovič. (Foto: Posnetek zaslona- Državni zbor)Tukaj se pojavi Maja Markežič iz Ankarana, v preteklosti podjetnica. Pomislili smo, da bi lahko bila sorodnica nekdanjega direktorja Tomosa in hotela Bernandin ter kandidata stranke SMC za koprskega župana Viktorja Markežiča ali pa koprske odvetnice Barbare Markežič, nekdanje zaposlene na Višjem sodišču v Kopru in članice meditatorske skupine pri Odvetniški zbornici Slovenije.Maja Markežič je kot predstavnica Evrope zaposlena za globalistično zasebno organizacijo Fair Wage s sedežem v Švici. (Foto: Posnetek zaslona- Fair Wage)Nekateri namigujejo, da je imel Markežič v preteklosti tajnico, za katero pa je bilo znano, da ni več "punčka" in ji zaradi tega bilo omogočeno, da je punčka lahko bila njegova tajnica. Ta tajnica je v času ene izmed vlad novih obrazov pristala v vrhu Slovenskega državnega holdinga. Povezave med Markežičem ter odvetniškima družinama Starman in Velkaverh glede opravljanja odvetniških poslov tudi niso nobena skrivnost na Obali.Ne smemo pozabiti, da se je veliko kadrov, povezanih z odvetniškima družinama Velkaverh in Starman, izobraževalo na Višjem sodišču v Kopru. Odvetnica Markežič pa ima v Kopru svojo pisarno v bližini (ex???) odvetnika starejšega Velkaverha.Zato nas ne bi čudilo, da je Starman pomislil na Majo Markežič kot zaposleno v globalistični mreži s sedežem v Švici – Fair Wage, da bi lahko izpeljali posel. Zdaj je le še vprašanje, zakaj je švicarska družba Fair Wage kupila stolp v Glemu, kjer ga bodo uporabljali posamezniki blizu omrežja, povezanega s predsednikom UEFA Aleksandrom Čeferinom.Predsednik UEFA Aleksander Čeferin. (Foto: Posnetek zaslona- Clutchpoints)Zato nas niti ne čudi, da predsednik Odvetniške zbornice Slovenije noče predlagati, da bi se morala Aleksandru Čeferinu odvzeti odvetniška licenca. V zadevi Glem je očitno močno vpleteno omrežje obeh akterjev.To ni prvi primer, kjer se omrežje akterjev, povezanih s predsednikom Odvetniške zbornice Slovenije Janezom Starmanom, ukvarja s “trentovskimi posli” z zemljišči. Trenta je problem, prodaja stolpa v Glemu pa vse okej.Foto: Posnetek zaslona- MO KoperObalniki se smejijo do solz, malce pretiravajo. Seveda, saj obvladujejo kraljico postopkov in so preko regionalnega sodišča že pred leti izvedli desant na Vrhovno sodišče Republike Slovenije. Tako da ga v pravem pomenu besede že od leta 2005 praktično nimamo več.To ni bil prvi Starmanov incident. Spomnite se, ko je moral zaradi vinjenosti odstopiti takratni generalni tožilec Drago Šketa, Starman pa je ostal nedotaknjen glede svoje vožnje pod vplivom alkohola in še naprej opravlja vse svoje funkcije.Foto: Posnetek zaslona- 24urMogoče je res čas, da se obalna ekipa kadrov predsednika Odvetniške zbornice Slovenije Janeza Starmana umakne. Zato bi se morala Odvetniška zbornica Slovenije temeljito očistiti od znotraj.Luka Perš

Thu, 27. Feb 2025 at 07:35

1389 ogledov

Ali je bila kupnina za stolp v Glemu Čeferinovega omrežja CENA, da Čeferinu Janez Starman ne ODZVAME ODVETNIŠKE LICENCE!????
Po objavljenih naših treh člankih se je oglasila na družbenem omrežju X uporabnica Fajonka, ki je nekako pomagala razvozlati vso to zmedo kdo je kdo v tem poslu. Zdaj se je razkrilo, da se Maja Markežič dekliško piše Celin in je od leta 2018 zaposlena kot vodja kadrovske službe v SB Izola, prej pa je bila zaposlena v globalistični mreži Fair Wage. Glede na podatke na spletni strani Fair Wage in njene aktivnosti povezani z nakupom stolpa pa nakazujejo, da še ni prekinila stikov z globalistično mrežo z uradnim sedežem v Švici. Nadalje se je razkrilo, da ima Maja Celin sestro Miro Celin. Le ta pa med drugim opravlja službo kadrovnice ILO in živi v Ženevi. Njen partner pa je ustanovitelj in eden izmed lastnikov globalistične mreže Fair Wage in dolgoletni višji uslužbenec ILO Daniel Vaughan Whitehead. Zelo verjetno lahko predvidevamo, da je sestra Maja opravila nakup s kapitalom globalistične mreže za nakup stolpa v Glemu, da bosta zelo verjetno v njem prebivala zakonca Celin-Vaughn. Še vedno se pojavlja vprašanje ustanovljenega podjetja Fair Wage iz leta 2016, ki ga od leta 2020 zastopa Urška Zajc.V oddaji Ura resnice so voditelj, eden najboljših dolgoletnih raziskovalnih novinarjev Bojan Požar, skupaj z raziskovalnim novinarjem Domovine Nenadom Glücksom in političnim analitikom ter odličnim poznavalcem političnih, gospodarskih in vojaških razmer na Balkanu Miranom Videtičem, govorili o Aleksandru Čeferinu.Raziskovalni novinar Domovine Nenad Glücks je v preteklosti napisal dva zelo zanimiva članka o predsedniku UEFA Aleksandru Čeferinu. Tako je 26. novembra 2024 objavil v Domovini članek z naslovom Je zgodovinski obrambni stolp graščina Aleksandra Čeferina?.Foto: Posnetek zaslona- DomovinaV svojem članku zelo dobro opisuje, kako je žena bližnjega sorodnika Čeferina, Luke Zajca, Urška Zajc, postala zastopnica švicarske družbe Fair Wage. Zanimiva je tudi zgodba o tem, kako je lastništvo stolpa v vasi Glem, ki izvira iz 14. stoletja, spreminjalo lastništvo. Do leta 2017 je bil dolgoletni lastnik stolpa znan arhitekt Viljem Šantavec. Po dogovoru s takratnim županom MO Koper Borisom Popovičem je sklenil dogovor, da ga proda MO Koper, ki ga bo uporabljala za protokolarne namene. Šantavec pa bi moral opravljati vlogo skrbnika. A so znanega arhitekta po dveh tednih kot skrbnika odpustili. Šantavec pa je za Domovino dejal, da je izginilo veliko opreme znotraj stolpa. Ob tem Šantavec in še nekateri drugi poznavalci trdijo, da je bil objekt prodan pod resnično tržno vrednostjo objekta saj ga Mestna občina Koper ne bi smela prodati pod ceno 800 tisoč evrov. Prodali pa so ga za ceno 625 tisoč evrov brez davka.O zgodovini podjetja Fair Wage več v naslednjem članku. Kot smo lahko sami ugotovili, je bil prvi direktor družbe Feldman Amiel.Tukaj pridemo do drugega članka novinarja Domovine Nenada Glücksa. Iskreno povedano, popolnoma je presenetil s člankom z naslovom Odvetniška zbornica Slovenije pod vodstvom Janeza Starmana v primeru predsednika UEFA Aleksandra Čeferina krši zakonodajo, objavljenim 21. februarja 2025.Foto: Posnetek zaslona- DomovinaIskreno povedano, po dobrih petih minutah gledanja oddaje o Čeferinu sem kot "klasični stereotipni škorpijon" opazil eno majhno malenkost, na katero pa nihče od dosedanjih akterjev ni bil pozoren.Govorim o vlogi predsednika Odvetniške zbornice Slovenije Janeza Starmana, ki je od leta 2012 opravljal vlogo podpredsednika zbornice. Ne smete pozabiti, da je v preteklosti tudi višje položaje v Odvetniški zbornici zasedal Starmanov odvetniški poslovni partner Gregor Velkaverh. Vse argumente, ki jih je naštel Nenad Glücks v svojem članku, zakaj bi moral Aleksander Čeferin izgubiti odvetniško licenco, lahko samo pritrdimo. Pa vsakemu bedaku je jasno, da predsednik Odvetniške zbornice Slovenije Janez Starman brani nemogoče.Spet bomo spremljali vojno besednih argumentacij, ali je pravno Nogometna zveza Slovenije državna organizacija ali zasebna organizacija društev, povezanih z nogometom.Vsak, ki si vzame nekaj minut za raziskovanje na svetovnem spletu, bo ugotovil, da gre za organizacijo, sestavljeno iz nogometnih klubov in društev nogometnih sodnikov in trenerjev. To so vsa zasebna društva !! Pri tem ne igra nobene vloge, če NZS najbolj financirata UEFA ali prihodki iz državnega proračuna. NZS deluje tudi kot gospodarska zasebna delniška družba v Športni loteriji, kjer ima 25-odstotni lastniški delež. Samo spomnite se na zadnjo Požarjevo zgodbo o Športni loteriji. Zato je vsakemu pravnemu analfabetu jasno, da temelji obramba Čeferina z ust predsednika Odvetniške zbornice Slovenije Janeza Starmana na trhlih temeljih.Spomnite se samo primera nekdanjega predsednika Računskega sodišča Tomaža Vesela, da je le opravljal popoldansko delo za zasebno organizacijo FIFA? Kaj pa je potem NZS ali UEFA, spoštovani predsednik Odvetniške zbornice Slovenije Janez Starman?Foto: Posnetek zaslona- WikipediaZakaj nas osebe iz podjetja Fair Wage spominjajo na finančno mulo v podobi Martina Berishaja? Ali je 600 tisoč evrov je cena, da Starman da mir Čeferinu na Odvetniški zbornici Slovenije?Spoštovani državljani, zdaj pa se po našem mnenju pojavljajo neki čudni fakti, ki dajejo videz povezanosti med sedanjim predsednikom Odvetniške zbornice Slovenije in podžupanom MO Koper Janezom Starmanom ter predsednikom UEFA Aleksandrom Čeferinom, odvetnikom in največjim posamičnim lastnikom Odvetniške pisarne Čeferin.Janez Starman je bil v času prodaje leta 2020 eden izmed občinskih svetnikov v stranki koprskega župana Aleša Brežana. Po našem mnenju bi se lahko znašel v velikih težavah, če je bil na tisti seji prisoten in je glasoval za prodajo stolpa švicarskemu podjetju Fair Wage. Tukaj se neka čudna naključja žal ne končajo. Septembra 2020, nekaj mesecev po prodaji, je direktorica družbe postala Urška Zajc, zastopnica na držabi pa je bila Maja Markežič.Sodeč po podatkih na e-bonitetah je bila Maja Markežič v preteklosti delna lastnica in direktorica podjetja Edil EUGANEA d.o.o. s sedežem v Kopru ter svojega podjetja Unitim v Ankaranu.Koga ali kaj najbolj potrebujejo zastopniki podjetja Fair Wage kot lastniki objekta sedaj na MO Koper? Po našem mnenju se še najbolj zanimajo, da so pravne zadeve glede stolpaG ustrezno urejene.Kdo je postal podžupan MO Koper v letu 2021 in to funkcijo zaseda še zdaj “nepoklicno”? Jp, prav ste uganili, sedanji predsednik Odvetniške zbornice Slovenije Janez Starman. Za katera področja je v mestni občini Koper odgovoren Janez Starman? Odgovoren je za pravne zadeve, izvensodno reševanje sporov ter vodenje projektov. Ne smete pozabiti, da Starman deluje tudi kot mediator za Okrožno sodišče v Ljubljani in v Kopru.Stolp v vasi Glem. Foto: Posnetek zaslona- DomovinaMalo se pojavlja preveč čudnih naključij. Prvič se lahko vprašamo, od kod prejšnji zastopnici družbe Maji Markežič tolikšna vsota kapitala, da je lahko izvedla nakup stolpa v Glemu? Zakaj je morala opraviti podobno vlogo, kot jo je v poslih z GEN-I počel Martin Berishaj? Zakaj so potem za novo družbenico imenovali Urško Zajc, ženo bližnjega sorodnika Čeferina Luke Zajca? Če res že v ozadju stoji domnevni kapital iz kapitalskega omrežja Aleksandra Čeferina, zakaj se prekrivajo dejanski resnični lastniki švicarskega podjetja Fair Wage? Tudi po besedah Glücksa, Požarja in Videtiča bo predsednik UEFA Aleksander Čeferin omenjeni stolp uporabljal za svoje protokolarne obiske. Zakaj tega ni direktno kupila UEFA ali pa sam predsednik UEFA Aleksander Čeferin?Foto: Posnetek zaslona- MO KoperTukaj se realno pojavlja več vprašanj kot odgovorov. Vsaj po našem mnenju bi morali omenjeni primer predhodno obravnavati Komisija za preprečevanje korupcije, Urad za preprečevanje pranja denarja, Finančna uprava Republike Slovenije, da se razjasni, kdo je dejansko oseba, ki je podjetju Fair Wage dala denar in od kod ga je pridobila? Ne pozabite, predsednik Odvetniške zbornice Slovenije Janez Starman je povedal, da je sedenje na dveh stolih zavržno dejanje!Zelo preprosta vprašanja, ki pa zelo verjetno ne bodo dobila preprostih odgovorov.Luka Perš

Thu, 20. Feb 2025 at 15:13

7621 ogledov

Nina Zidar Klemenčič,ZBUDI SE!Rušijo te ostanki omrežja Komandos parkirani na Bavarskem dvoru, ker si postala satelit POPOTA!
Kdaj bo odvetnica Nina Zidar Klemenčič ugotovila, da je za napačno stranko opravila petdeset poslov. Sploh ni problem, da je zaradi svojega dela zaslužila vsaj milijon evrov nagrade. Če se je tako dogovorila z Vežnaverjem, nas niti malo ne moti. Vendar se Nini Zidar Klemenčič verjetno sploh ne sanja, zakaj ji je afera Dars eksplodirala pred nosom. Tudi s svojim vplivom ni mogla preprečiti objave nezakonitih zvočnih posnetkov z vsebino, ki močno obremenjuje njeno delo. Vse kaže, da jo dohiteva preteklost. Pa tudi prihodnje menjave v vrhu slovenske Cerkve, saj počasi kardinal Rode odhaja k vsemogočnemu. Vsi pa pozabljate na omrežje akterjev in igralcev, ki so uradno brez denarja, a razpolagajo z nesramno visokimi finančnimi sredstvi v obtoku. Kaj imajo skupnega obalna podjetnika Ante Guberac in Sebastjan Vežnaver, odvetnika Nina Zidar Klemenčič in Aleksander Čeferin, obveščevalec in gradbinec Drago Isajlovič in ljubljanski župan Zoran Janković? Vsi so tako ali drugače povezani s akterji poslovnega političnega vojaškega kroga Borisa Popoviča. Ker je "Popo" uradno brez denarja in premoženja, pa tudi politično se ne izpostavlja ni več v soju žarometov slovenske javnosti. Zato ostanki hirajočega omrežja Komandos v zadnjih letih hočejo medijsko in politično uničiti s pomočjo ugrabljenih institucij tako imenovane Popovičeve satelite. Kdo že dlje časa velja za enega vidnejših političnih in poslovnih nasprotnikov Borisa Popoviča? Omrežje neformalne skupine Komandos, ki je že v času Jugoslavije pričela z ugrabitvijo najpomembnejših "neodvisnih" institucij v državi.V preteklosti je že več slovenskih medijev razkrilo, komu vse je bila Nina Zidar Klemenčič odvetnica. Vendar v vsaki taki aferi se hudič skriva v malenkostih. Velikokrat se posamezniki izdajo sami, pa tega sploh ne vedo.Odvetnica Nina Zidar Klemenčič je povedala, da je visoko denarno nagrado prejela, ker je kot odvetnica sodelovala pri petdesetih zadevah oziroma poslih, ki so se dotikali poslovnih zadev njene stranke, obalnega podjetnika Sebastjana Vežnaverja.Foto: Prava.siOb razkrivanju afera Litijska smo tudi razkrili poslovni imperij Sebastjana Vežnaverja . Med drugim smo v članku z naslovom Ali je Dominika Švarc Pipan storila morebiti NAKLEPNO KAZNIVO DEJANJE, da je reševala "GLITCH" NINE ZIDAR KLEMENČIČ? Z dne 18. januar 2024 zapisali sledeče:"Zelo dobri poznavalci Sebastjana Vežnaverja vedo povedati, da že dlje časa opravlja tako imenovano funkcijo slamnatega podjetnika. Še več, kot boste videli, je kot ključen lastnik podjetij Vežnaverja postavljen njegov oče Nevij Vežnaver. Že v preteklosti se je veliko govorilo na Obali, da Vežnaver bil ključni poslovni partner za cash flow nekdanjega dolgoletnega koprskega župana Borisa Popoviča. Vežnaver pa je bil kratek čas občinski svetnik v Popovičevi stranki. Prav primer stavbe na Litijski 51 je dokaz, da omrežje, ki opravlja s kapitalom Vežnaverja VLAGA DENAR V POSLE, kjer se KAPITAL ne more povrniti. Vse kaže, da je v zgodbo močno vpletena odvetnica Nina Zidar Klemenčič, ki dejansko s pomočjo odvetniških storitev vodi takoimenovani dvojni slamnati poslovni imperij obalnega podjetnika Sebastjana Vežnaverja in njegovega očeta. Kaj pomeni, da bi naj Klemenčičeva dobila v tem poslu slab milijon evrov nagrade, ker mora vrniti kredit v višini 750 tisoč evrov? Prav ta aneks je ključen, da se bo posel izpeljal. Zelo dobro se ve, da Vežanaver sposojeni denar uporablja za posel, kjer ni denarnega toka. Take obremenitve noben normalni posel brez zadostnega denarnega toka ne prenese. Zato celotna rabota močno zasmrdi po pranju denarja preko goljufije. Zelo dobro se ve, da Vežnaver leta 2017 oz. 2019 ni imel v resnici takšnih sredstev za nakup takšne podrtije. Še manj pa denarni tok, da bi tak kredit povrnil. Posel je moral zaključiti za vsako ceno. Pa če tudi nekaj let kasneje prišlo v naprej očitno znanim kupcem do končne realizacije posla. Saj ob morebitnem padcu vlade in trenutno veljavnimi visokimi obrestnimi merami in brez denarnega toka poplačilo obresti in glavnice je bilo očitno potrebno posel nujno potrebno posel zaključiti. Vendar je šlamastika povezana s cenitvami sam posel ogrozila do te mere, da bi se lahko uveljavila ničnost pogodbe v civilnih in kazenskih postopkih. Zato je edina rešitev za sanacijo nastale situacije , ki je ogrožala sam posel je ZDAJŠNJI PODPIS ANEKSA. Zdaj pa lahko pade tudi vlada. Z aneksom se je popravil morebiti GLItCH in se je rešilo Nino Zidar Klemenčič. Pa še nekaj. Misel, ki nam pade lahko na pamet, da takšen posel lahko forsira samo DESPERADO, ki nujno potrebuje denar. Zamivo bo v naslednjih dneh videti, kateri visoko kotirani obalni odvetniki so botri in ultimativni beneficarji tega posla in kateri bivši župan je naročil "ej štiri " glanc nove ferarije ."Odvetnica Nina Zidar Klemenčič. (Foto: Posnetek zaslona-Delo)O čem sta govorila Založnik in Ferštajn? O urah in avtomobilih. Zdaj pa vam predstavimo nekaj dogodkov, ki se vam bodo zdeli na prvi pogled popolnoma nepovezani.Ste mogoče v preteklosti zasledili novice o prodaji koprskega Planeta Tuš, Litijska, posel Draganoviča na DARS-u, gradnja novega hotela na območju Kopra s kapitalom Milana Mandariča, goreča Alaya? Katero finančno obalno omrežje se je s temi posli finančno nesramno ojačalo?Kaj bi lahko imeli skupnega nekdanja generalna sekretarka Foruma 21 Alenka Pergar, obalna podjetnika Sebastjna Vežnaver in Ante Guberac, žalski podjetnik Enes Draganović, odvetnika Nina Zidar Klemenčič in Aleksander Čeferin, obveščevalec starih struktur in sedaj gradbinec Drago Isajlović, ljubljanski župan Zoran Janković?V čem je skupni problem vseh omenjenih igralcev? Vse omenjene osebe združuje oseba, ki pa je uradno brez denarja. Boris Popovič. Pika! Kaj se v resnici dogaja že nekaj časa v naši državi? Zakaj se je sploh plasirala afera o domnevno sumljivih poslih odvetnice Nine Zidar Klemenčič? Kaj je njena ključna krivda?Opravljala je posle za napačno stranko. Odvetnica Nina Zidar Klemenčič je lepo povedala, da je Sebastjan Vežnaver njena dolgoletna stranka. Mi pa smo že ob razkrivanju afere Litijske zapisali, da je je ključna upraviteljica Vežnaverjevega imperija odvetnica Nina Zidar Klemenčič. To je zdaj tudi sama potrdila, da je za Vežnaverja opravila v preteklih letih petdeset poslov.Predsednik Odvetniške zbornice Slovenije Janez Starman. (Foto: Posnetek zaslona-Odvetniška pisarna Starman )Pa še nekaj smo zapisali. Da Vežnaverjev kapital dovoljuje nekdanjemu koprskemu županu Borisu Popoviču nesorazmerno in nesramno razpolaganje z ogromnimi finančnimi viri. Lahko sta si leta 2013 Popovič in Nina Zidar Klemenčič drug proti drugemu podajala kazenske ovadbe, a je oba na koncu združil Vežnaverjev kapital. Draganovič pa tako prihaja iz avtomobilističnih vrst kot Popovič. Ne pozabite, vsaj ena linija Celje-Koper mora obstajati.Komu popolnoma neustreza, da je Boris Popovič s svojimi sateliti postal premočan? Po smrti nekaterih starcev, ki so bili neformalni vodje skupine Komandos, jo zdaj že nekaj časa po svoji podobi ureja obalno omrežje akterjev blizu odvetniške dvoje Velkaverh- Starman.Obalni podjetnik in klient odvetnice Nine Zidar Klemenčič Sebastjan Vežnaver. (Foto: Posnetek zaslona-Preiskovalno)Predvsem odvetnik Janez Starman sedi na večih stolih. Opravlja službo odvetnika, predsednika Odvetniške zbornice Slovenije in še podžupan MO Koper. Njegove funkcije smo izpostavili zaradi dejstva, ker je povedal, da je sedenje na več stolih ZAVRŽNO DEJANJE! To je vsaj kot šef odvetnikov očital svoji odvetniški kolegici z Bavarskega dvora Nini Zidar Klemenčič.Foto: Prava.siRealno povedano, v tej zgodbi ni dobrih fantov in deklet. Gre le za to, kdo bo obvladoval kapital s Kopra, Izole, Portoroža, Pirana, Lucije? Koga morejo fantje in dekleta z omenjenih obalnih krajev ubogat? Foto: Prava.siKoga le? Ankaransko-Hrvatinski hrib. Ste že pozabili bitko za ustanovitev občine Ankaran? Le zato, da so takratnemu poslovnemu političnemu omrežju Borisa Popoviča odvzeli nekaj finančne moči v podobi obalnega gospodarskega velikana Luke Koper.Nekdanji dolgoletni koprski župan Boris Popovič. (Foto: Posnetek zaslona-Obrazi pokrajin)V sledečih letih je Popovič izgubljal bitke proti akterjem posameznikov blizu sedanjega predsednika Odvetniške zbornice Slovenije Janeza Starmana. Starman je mislil, da mu je ključni poraz zadal z izvolitvijo Aleša Brežana za koprskega župana na lokalnih volitvah v letu 2018 in 2022. Starman pa je zavzel mesto podžupana, odgovornega za pravne in zemljiške zadeve. Izgledalo je, da je omrežje Popoviča na tleh.Dokler se niso zgodili zgoraj omenjeni posli tako imenovanih satelitov nekdanjega dolgoletnega koprskega župana. Spet so padale ure in ferariji. Pa denar se parkiral v Belize, Honk Kong, Dubaj. A to je material že za drugo zgodbo.Luka Perš

Wed, 19. Feb 2025 at 10:17

1833 ogledov

Ministra za gospodarstvo Matjaža Hana imajo posnetega v aferi Spirit?
V začetku letošnjega leta je izbruhnila afera Spirit. Spletni medij Finance je razkril nekaj domnevno spornih zmagovalcev 83 milijonov evrov vrednega razpisa za prestrukturiranje Šaleške- Savinjske regije. Hitro se je izkazalo, da so bili nekateri zmagovalci razpisa na tak ali drugačen način povezani s stranko Socialnih demokratov.Sploh nas ne čudi, da so bili v glavnih vlogah kadri blizu ponosnih naslednikov Komunistične partije Slovenije. Kot kaže, se zgodovina ponavlja. Mi smo ob izbruhu afere Spirit pomislili na eno izmed afer v času vlade Boruta Pahorja. Ste mogoče že pozabili na afero Pomurski zakon, kjer se je v glavni vlogi znašel takratni vpliv član pomurske veje Socialnih demokratov Andrej Horvat.Ob vseh medijskih razkritij se je minister za gospodarstvo, šport in turizem in aktualni predsednik SD Matjaž Han posul s pepelom. Verjetno še nismo videli ministra, ki se je tolikokrat zahvaljeval medijem ob njihovih razkritij afere Spirit.Glej ga zlomka, po prvih razkritjih so svojo delovno zagnanost takoj pokazali na NPU, evropskem javnem tožilstvu in KPK. Kot osrednji krivec se je izkazal nekdanji član podmladka SD in še nekaterih drugih strank podjetnik Tadej Von Horvath in njegovi podjetji, ki sta na razpisu za prestrukturiranje regije prejeli skoraj 20 milijonov evrov. Seveda nas niti malo ni začudilo, da je Horvat v Banji Luki odpiral podjetje s pomočjo davčnega svetovalca ddr. Roka Snežiča. Kasneje se je izkazalo, da so bili nekateri zmagovalci razpisa povezani z vplivnim članom SD in nekdanjim lastnikom Studio Moderna Sandijem Češkom in tudi z ministrico za pravosodje z vrst SD Andrejo Katič.Foto: Prava.siMi pa se v tej aferi ves čas sprašujemo, ali je stari politični maček Matjaž Han res tako nedolžen kot se predstavlja v slovenski javnosti. Ve se, da je bil v preteklosti za dosego svojih ciljev storiti marsikaj.Mi smo že v članku z naslovom Han "s pomočjo "Radečana Capla" dal skoraj ŠTIRI MILIJONE EVROV FINANČNI "SD" RADEŠKI TRDNJAVI V PODOBI RADEČE PAPIR NOVA objavljen dne 24. januarja 2024 zapisali sledeče:"Pomembno vlogo v svetu agencije igra Petra Culleto, vodja kabineta ministra Hana. PO informacijah naših virov je prav ona poskrbela, da so padli že štirje razpisi za mesto direktorja javne agencije SPIRIT."Pa še eno naključje so nam zaupali naši viri. Capl prihaja tudi sam iz okolice Radeč in se s Hanom že dlje časa spoznata iz lokalne politične gospodarske scene. Da je to zgolj vse le naklučje, da je finančna radeška trdnjava ministra Hana naključno prav sedaj v času njegovega mandata od 21. decembra 2022 do 27. decembra 2023 prejeli skoraj štiri milijonov evrov? Ocenite sami, spoštovani bralci.Spoštovani minister Matjaž Han, ste res na »Neznani kraj, neznani čas, neznani komunikacijski način" prejeli eno čudovito darilo. Zgodilo se je v kafiču na Obali! Ime Rafael Drstvenšek??? vam je kaj poznano, Matjaž Han???Ali so ministra Hana posneli v aferi Spirit in ga držijo za jajca?Izjave ministra za gospodarstvo, šport in turizem in trenutnega predsednika stranke SD Matjaža Hana je treba brati med vrsticami. Mi ves čas sumimo, da je v razpisu agencije SPIRIT pobralo subvencije tudi podjetje, kjer je viden občutek videza, da je posel »rihtal« minister Han. Zato nas ne čudi razkritje voditelja oddaje Tedenski safari Mirka Mayer.Le ta je povedal, da so Hana medijsko in politično hoteli uničiti stara garda kadrov SD in obveščevalski milje akterjev okrog Damirja Črnčeca, sveži pomočnik uprave SDH za koorporativno varnost.Med drugim pa je tudi povedal, da je po zanesljivih informacijah tako z levega kot z desnega političnega pola dobil informacijo, da so gospodarskega ministra Matjaža Hana POSNELI!!!, kako si je z enim izmed podjetnikov dogovarjal za pridobljeno subvencijo na 83- milijonskem razpisu za prestrukturiranje Šaleške- savinjske regije. Foto: Predsednik SD Matjaž Han ujet v prisluhih v aferi Spirit? (Posnetek zaslona- Preberi.si)Nas omenjena informacija sploh ne čudi. Ker Han že od začetka afere deluje, da skriva eno izmed podjetij, ki si je dokopalo do milijonskih subvencij. Zato je tudi z lahkoto žrtvoval Von Horvathovo podjetje. Han je naprej zagovarjal, da se bo ponovil celoten razpis. Zdaj pa že govori, da bodo »čisti zmagovalci« ostali, za preostala neporabljena sredstva pa naj Spirit ponovno izvede razpis.Zakaj to želi Han? Da bo njegov izbranec prejel finančna sredstva in bo Han izpolnil še eno izmed političnih zakulisnih obljub svojim prijateljem v senci. V primeru, da se razveljavi, omenjeni morebitni skriti Hanov izbranec ne dobi nič. To pa tudi skrbi Hana. Saj ga vedno nekdo drži za jajca. Mogoče pa se bo kmalu spet zgodil kak Fokus na POP TV. Pustimo se presenetiti.Luka Perš

Sun, 16. Feb 2025 at 23:49

8158 ogledov

EKSKLUZIVNO: Kdo je hotel prodati ddr. Roku Snežiču za 100 tisoč evrov "DARS posle" odvetnice Nine Zidar Klemenčič?
Kdo je skrivnostni osebni prijatelj Nine Zidar Klemenčič, ki se je pojavil v oddaji Fokus s svojimi zvočnimi posnetki? Po pričevanju naših virov blizu davčnega strokovnjaka ddr. Roka Snežiča je ta oseba Luka Založnik, jahač konjev v lasti odvetnice Zidar Klemenčič in njen dolgoletni osebni prijatel.Že v preteklosti je slovensko javnost razburjala afera Dars ob koncu leta 2023. Zaradi nje je odstopil nekdanji podpredsednik Nove Slovenije Valentin Hajdinjak. Nova Slovenija pa je po tem odstopu postala veliko bolj aktivnejša v opozicijski vlogi. Predsednik SDS Janez Janša pa je pred dnevi tudi tvitnil, da bi naj kriminalisti v hišni preiskavi zaradi afere Dars našli zlato palico pri enem izmed članov stranke Nsi.Po pripovedovanju naših virov blizu davčnega strokovnjaka ddr. Roka Snežiča mu je ponudbo za 100 tisoč evrov o DARS informacijah odvetnice Nine Zidar Klemenčič jahač njenih konjev Luka Založnik. Snežič pa njegov obisk prijavil mariborskim kriminalistom. (Foto: Posnetek zaslona- Preiskovalno.si)V tej Sloveniji se res nič ne zgodi naključno. Tako sta nas pred dnevi presenetila dva intervjuja objavljena v spletnem mediju Preiskovalno ( 6.2.2025 Prva pričevanja o pritiskih na odvetnico Darsa Nino Zidar Klemenčič, 7.2.2025 Medijski napadi, politične igre in številke, ki ne držijo). Kot intervjuvanca nastopata odvetnica Nina Zidar Klemenčič in jahač v njenih konjev Luka Založnik.Foto: Posnetek zaslona-Preiskovalno.si"Pred tednom dni me je kontaktiral Žonta in mi je povedal, da bodo padale glave, če Nina ne uredi tega posla na Darsu nazaj njemu. Ves čas me je klical in spraševal o Nininem zasebnem življenju. Kazal mi je njene slike v kopalkah, ko je bila na morju. Njen vikend. Gre za isto shemo kot v situaciji s Snežičem, ko je on snemal Roka. Da je prejemal podkupnino za Dars za isto stvar. On je mene snemal in pridobiti informacije od mene, da bi lahko pritiskal na gospo Zidarjevo in mu pridobila nazaj posel na Darsu," je povedal Založnik."Pritiski na različne ljudi iz mojega zasebnega življenje. Da bo gospod Feštajn (lastnik avtovleke Žonta) škodil mojemu ugledu s pomočjo komercialne televizije, če mu ne uredim posla nazaj na Darsu. Zadeva je zato predana pristojnim organom.Po tem, kar so mi povedale osebe, ki jih je kontaktiral – tako Luka Založnik in moja prijateljica –, da me bo diskreditiral preko komercialne televizije, če mu ne uredim posla na Darsu. Glede na vprašanja komercialne televizije, ki sem jih prejela sama, in osebe, ki jih je kontaktiral, ne izključujem, da ni prirejal kakšnih posnetkov. Stvari, ki se navajajo v vprašanjih in prej že v izjavah, ki naj bi me z njimi diskreditiral, so bizarne, je povedala Nina Zidar Klemenčič.Rečeno, storjeno. Slabih deset dni kasneje je lahko vsakemu državljanu postalo jasno, zakaj sta Založnik in odvetnica Nina Zidar Klemenčič morala narediti predhodni intervju pred izbruhom afere. Kdor si je ogledal oddajo Fokus na največji slovenski komercialni televiziji POP TV/ Kanal A je lahko videl delček pogovorov med lastnikom podjetja Žonta Samom Feštajnom in neznano osebo. Novinarka oddaje 24ur Nina Kunaver jo je predstavila kot posameznika, ki je že deset let osebnostno povezan z odvetnico Nino Zidar Klemenčič.Foto: Posnetek zaslona-24urZdaj nam je tudi popolnoma jasno, zakaj se odvetnica Zidar Klemenčič boji objave po našem mnenju spet uporabljenih nezakonitih telefonskih prisluhov. Le ta je po objavi prispevka v oddaji Fokus v intervjuju z voditeljico oddaje 24ur ostro zavrnila vse očitke. Več ali manj je povedala podobno kot pred desetimi dnevi v intervjuju za Preiskovalno.Foto: Odvetnica Nina Zidar Klemenčič je ostro zavrnila vse očitke o njenih poslih z DARS-om in povedala, da je proti omenjenim osebam že sprožila kazenske ovadbe. (Posnetek zaslona- 24ur)Spet se v zgodbi pojavi davčni svetovalec ddr. Rok Snežič. Tako nam v oddaji Fokus predstavijo, da je Snežiča obiskala oseba, ki mu je v zameno za plačilo 100 tisoč evrov ponujala dva USB ključka. Na njej pa informacije glede DARS poslov odvetnice Nine Zidar Klemenčič. Snežič je to zavrnil in omenjeno ponudbo kot kaznivo dejanje naznanil mariborskim kriminalistom.Davčni strokovnjak ddr. Rok Snežič. (Foto: Posnetek zaslona- STA)Kdo je ta skrivnostni operativec odvetnice Nine Zidar Klemenčič? Po informacijah naših virov blizu štajerskega davnčnega strokovnjaka smo izvedeli, da je ta oseba prav Luka Založnik, dolgoletni osebni prijatelj odvetnice Nine Zidar Klemenčič in jahač njenih konjev.Luka Perš
Teme
Franc Cipot in Goran Miloševič Mensana Franc Cipot Goran Miloševič CEROP grede OGRACEK obsodba zloraba evropskih sredstev

Prijatelji

NAJBOLJ OBISKANO

Dosje Franc Cipot: Tešanovski "ZOKI" in član stranke SD Goran Miloševič "UGRABILA" z javnim denarjem podjetje MENSANA!