Kdo stoji za globalistično mrežo Fair Wage s sedežem v Švici? Ideja o mreži Fair Wage je nastala na eni izmed okroglih miz v Washingtonu, kjer je predlog podal eden izmed lastnikov mreže, Daniel Vaughan Whitehead. Drugi solastnik mreže Fair Wage je Aueret van Heerden. Oba sta močno vpletena v International Labour Organization (ILO) in Fair Labour Organization. Ne pozabite, ILO ima letni proračun, ki presega 800 milijonov dolarjev in je del organizacij Združenih narodov! Kot je razvidno iz njihove spletne strani, gre za mrežo, ustanovljeno pred dobrim desetletjem z namenom razvijanja pravičnejših plačnih praks po vsem svetu, v smeri trajnostnega poslovanja. Med njimi je tudi zaposlena Maja Markežič, ki je v imenu Fair Wage na javni dražbi kupila stolp v Glemu. Le ta pa je tudi predstavnica globalistične mreže za področje Evrope, kjer zastopa interese globalistične mreže v državah Slovenije, Italije, Španije in zahodnih držav. Bila pa je pred leti tudi podjetnica na območju Kopra in Ankarana. Zdaj pa zgodba postane nekoliko čudna na prvi pogled. Že marca 2016 je švicarski odvetnik Amiel Feldman ustanovil družbo Fair Wage s kapitalom 100 tisoč švicarskih frankov. Septembra 2020 pa je postala zastopnica družbe Urška Zajc. Naključje ali ne, tudi ona prihaja iz Kopra. Po objavljenih naših treh člankih se je oglasila na družbenem omrežju X uporabnica Fajonka, ki je nekako pomagala razvozlati vso to zmedo kdo je kdo v tem poslu. Zdaj se je razkrilo, da se Maja Markežič dekliško piše Celin in je od leta 2018 zaposlena kot vodja kadrovske službe v SB Izola, prej pa je bila zaposlena v globalistični mreži Fair Wage. Glede na podatke na spletni strani Fair Wage in njene aktivnosti povezani z nakupom stolpa pa nakazujejo, da še ni prekinila stikov z globalistično mrežo z uradnim sedežem v Švici. Nadalje se je razkrilo, da ima Maja Celin sestro Miro Celin. Le ta pa med drugim opravlja službo kadrovnice ILO in živi v Ženevi. Njen partner pa je ustanovitelj in eden izmed lastnikov globalistične mreže Fair Wage in dolgoletni višji uslužbenec ILO Daniel Vaughan Whitehead. Zelo verjetno lahko predvidevamo, da je sestra Maja opravila nakup s kapitalom globalistične mreže za nakup stolpa v Glemu, da bosta zelo verjetno v njem prebivala zakonca Celin-Vaughn. Še vedno se pojavlja vprašanje ustanovljenega podjetja Fair Wage iz leta 2016, ki ga od leta 2020 zastopa Urška Zajc.
V našem mediju smo se popolnoma nehote lotili zgodbe o prodaji stolpa Glem švicarskemu podjetju Fair Wage. Zadeva nas verjetno ne bi sploh zanimala, če se ne bi v dveh ločenih zgodbah pojavil predsednik UEFA Aleksander Čeferin in sedanji nepoklicni podžupan MO Koper Janez Starman, tudi predsednik Odvetniške zbornice Slovenije.
Foto: Prava.si
O tem smo v našem mediju pisali v člankih z naslovom Ali je bila kupnina za stolp v Glemu Čeferinovega omrežja CENA, da Čeferinu Janez Starman ne ODZVAME ODVETNIŠKE LICENCE!???? in ???Zasebni biznis??? akterjev omrežja obalnega odvetnika Janeza Starmana v zadevi Glem izrabilo Čeferina za svoje parkirišče? Kot so že zapisali nekateri slovenski mediji ob prodaji stolpa v Glemu, je razvidno, da gre za švicarsko podjetje oziroma mrežo, ki so jo ustanovili pred dobrim desetletjem z namenom razvijanja pravičnejših plačnih praks po vsem svetu, v smeri trajnostnega poslovanja. Zdaj pa poglejmo, kdo so lastniki švicarske družbe Fair Wage.
Foto: Prava.si
Na njihovi spletni strani je razvidno, da je bil Fair Wage ustanovljen na pobudo Daniela Vaughana Whiteheada in Aureta van Heerdena, ki sta oba navedena kot soustanovitelja Fair Wage Network.
Kaj oba gospoda povezuje? Na profilu LinkedIn lahko zasledimo med drugim podatke, kje vse je Daniel Vaughan Whitehead zaposlen. Velja za globalističnega guruja o tem, kako bi tudi v manj razvitih delih sveta dosegli pravično plačo – FAIR WAGE. Med drugim je Vaughan Whitehead solastnik švicarske mreže Fair Wage, profesor na Univerzi v Ženevi in že od leta 1991 višji svetovalec v Svetovni organizaciji dela (International Labour Organization). Kaj je njegovo področje? Družbeni profil Vaughan Whiteheada na LinkedInu razkriva, da je že dlje časa povezan z Oddelkom za delovne pogoje in socialno varstvo (INWORK) znotraj Svetovne organizacije dela.
Daniel Vaughan Whitehead, idejni vodja in solastnik globalistične mreže Fair Wage s sedežem v Švici. (Foto: Posnetek zaslona-Linkedin)
Drugi solastnik Fair Wage je Aueret van Heerden. Gre za dolgoletnega aktivista na področju človekovih pravic iz Južnoafriške republike. V preteklosti pa je opravljal eno izmed vodilnih funkcij v Fair Labor Association (FLA).
Aueret van Heerden je še drugi solastnik globalistične mreže Fair Wage s sedežem v Švici. (Foto: Posnetek zaslona- World econimic forum)
Na spletni strani FAIR WAGE je razvidno, da so zametki sedanje švicarske mreže za bojevanje za pravične plače v manj razvitih delih sveta nastali leta 2009 v Washingtonu. V naslednjih letih je Fair Wage zaposlilo več ljudi s celotnega sveta, da širijo ideje švicarske družbe. Med njimi je za področje Evrope zaposlena tudi Maja Markežič, ki je kot zastopnica švicarske družbe Fair Wage kupila za 625 tisoč evrov stolp Glem s strani MO Koper.
Maja Markežič je na spletni strani globalistične mreže Fair Wage navedena kot ena izmed predstavnic globalistične mreže zadolžena za Slovenijo, Italijo, Španijo in druge zahodne države. (Foto: Posnetek zaslona-Fair Wage)
Tukaj pa si lahko na fotografijah pogledate celotno vodstveno strukturo globalistične mreže Fair Wage s sedežem v Švici:
Foto: Posnetek zaslona- Fair Wage
Foto: Posnetek zaslona- Fair Wage
Foto : Posnetek zaslona- Fair Wage
Foto: Posnetek zaslona- Fair Wage
Foto: Posnetek zaslona- Fair Wage
Ampak veliko boljši poznavalci vedo povedati, kako lepo krožijo finančna sredstva, zbrana v globalističnih organizacijah sveta. Na svetovnem spletu lahko hitro najdete, da ima Svetovna organizacija dela, ustanovljena znotraj Združenih narodov, več kot 800 milijonov dolarjev letnega proračuna!
Zato nas sploh ne bi čudilo, da gre v resnici za tako imenovano "bypass" podjetje, preoblečeno v mrežo, ki bi lahko večji del svojih letnih dohodkov prejemala kot naročnik in izvajalec študij za zgoraj omenjeno organizacijo znotraj Združenih narodov.
Mi se zdaj resno sprašujemo, zakaj so finančna sredstva švicarske organizacije, ki se zavzema za pravičnejše modele plač v manj razvitih družbah, namenjena nepremičnini iz 14. stoletja? Kaj ima stolp v Glemu s bojem za pravične plače, kar je osrednje poslanstvo švicarske mreže Fair Wage? Ne vem, mogoče pa bo organizacija Fair Wage v glemskem stolpu imela še globalistično enoto za svoje delovanje.
Predsednik UEFA Aleksander Čeferin. (Foto: Posnetek zaslona- Wikipedia)
Ali je Čeferinovo omrežje ustanovilo še eno podjetje Fair Wage marca 2016, še preden je septembra 2016 sploh postal predsednik UEFA?
Zdaj pa pridemo do dela zgodbe, ki je bil razkrit v Domovini. Kot se je razkrilo, je bila na julijski dražbi v letu 2020 prisotna zaposlena v švicarski mreži Fair Wage Maja Markežič. Za medije ni hotela dajati izjav. Ključno razkritje Domovine pa pomeni, da je zastopnica švicarske družbe septembra 2020 postala Urška Zajc.
Ne bi bilo nič presenetljivega, če to ne bi bila žena Luke Zajca, dolgoletnega sodelavca predsednika UEFA Aleksandra Čeferina in njegovega bližnjega sorodnika. Zajc pa je zdaj med kandidati SDH za nadzornika družbe Petrol. Enako kot Tomaž Vesel, še en nogometni prijatelj Aleksandra Čeferina.
Na spletni strani https://www.moneyhouse.ch/en/company/fair-wage-sa-21413104191/messages smo našli zanimivo kratko zgodovino podjetja Fair Wage, kjer je od septembra 2020 zastopnica Urška Zajc.
Domnevamo, da se je globalistična mreža Fair Wage 16. marca 2016 odločila, da ustanovi v Švici še eno podjetje z imenom Fair Wage. Njen prvi zastopnik družbe je bil švicarski odvetnik Feldman Amiel.
Švicarski odvetnik Feldman Amiel, ki je 16. marca 2016 ustanovil podjetje Fair Wage z začetnim kapitalom 100 tisoč frankov. Leta 2020 je omenjeno družbo kot zastopnica prevzela Urška Zajc. (Foto: Posnetek zaslona-Businnes360)
Na eni izmed spletnih strani smo lahko ugotovili, da gre za dolgoletnega švicarskega odvetnika, specializiranega za odpiranje gospodarskih družb. Med drugim je to podjetje navedlo iste cilje delovanja kot mreža Fair Wage. Prvo domovanje tega podjetja je bilo na naslovu Rue des Maraîchers 17 v švicarski Ženevi, ustanovljeno s kapitalom 100 tisoč švicarskih frankov.
Foto: Posnetek zaslona-Google maps
To je prvi naslov ustanovljene švicarske družbe Fair Wage iz leta 2016. Sodeč po slikah lahko sklepamo, da je bil naslov podjetja le poštni nabiralnik pred omenjeno stavbo. (Foto: Posnetek zaslona- Google maps)
Petnajstega januarja 2020 se podjetje Fair Wage preseli na Avenue Louis-Casaï 18 v švicarski Ženevi. Sodeč po slikah, so sedež podjetja prenesli na globalistično mrežo Fair Wage na njen uradni švicarski naslov.
Dne 15. septembra 2020 Feldmana zamenja Slovenka Urška Zajc in vse pravice delovanja podjetja Fair Wage kot njegova zastopnica prenese v Nyon.
Uradni dokument ustanovitve podjetja švicarskega podjetja Fair Wage iz marca 2016. Njen prvi direktor družbe je postal švicarski odvetnik Feldman Amiel. (Foto: Posnetek zaslona-Moneyhouse)
Vse bolj se nakazuje ali vsaj kaže videz prispodobe, da akterji Čeferinovega omrežja za nepremičnino v Glemu niso nakazali niti centa. Tudi novinar Domovine Nenad Glücks je razkril, da si je stolp v Glemu večkrat že ogledovala soproga Aleksandra Čeferina, fotografinja Barbara Čeferin.
Uradni dokument, da je Urška Zajc postala zastopnica švicarske družbe Fair Wage 16. septembra 2020. (Foto: Posnetek zaslona-Moneyhouse)
Zelo verjetno so vsa nakazila prišla iz originalne švicarske mreže Fair Wage, kjer je zaposlena tudi Maja Markežič. Ne pa iz podjetja Fair Wage, ustanovljenega marca 2016, ki ga od septembra 2020 zastopa Urška Zajc. Njen profil na FB pa tudi razkriva, da prihaja iz Kopra. Še eno čudno naključje v tej čudni zgodbi.
Urška Zajc, sedanja zastopnica švicarskega podjetja Fair Wage. (Foto: Posnetek zaslona- FB profil Urška Zajc)
Luka Perš