Podpri delovanje neodvisnega raziskovalnega medija prava.si
Zakaj Branko Masleša ne bi smel nikoli postati sodnik? Razkrivamo ključni zakon o pravosodnem izpitu iz leta 1972!
Skrivnostna, a vse kaže odlično pravno podkovana tviterašica Fajonka je razkrila zakon o pravosodnem izpitu iz leta 1972. Vse kaže, da je našla izvorni zakon, ki je veljal takrat v Sloveniji. Le ta dokazuje, da Masleša ne bi smel biti nikoli sodnik!
prava .
Slovenija

Ponedeljek, 27. December 2021 ob 21:04

Odpri galerijo

Branko Masleša. (Foto: STA)

Že dober mesec dni del slovenskih medijev aktivno poroča o sodni farsični telenoveli o ustrezni izobrazbi vrhovnega sodnika Branka Masleša. Minil je že dober mesec, ko se slovenska javnost sprašuje, ali ima Branko Masleša opravljen ustrezni pravosodni izpit in diplomo po slovenski zakonodaji. Ne glede, da sta PF Sarajevo in Vrhovno sodišče Republike Slovenije predstavili kopijo diplome Branka Masleše, je bila zelo pomanjkljiva in vsebinsko neustrezna. Glavno vprašanje je še vedno, "gde je pečat"? na predstavljenih kopijah diplom PF Sarajevo in VS RS. Zakaj nobena izmed obeh predstavljenih kopij diplom ni overjena kot je bila overjena kopija diplome diplomanta iz leta 1977 predstavljena na našem mediju?

Tudi njegov pravosodni izpit je zelo vprašljiv, saj ga ni moral opraviti v tako rekordnem hitrem času, kot je bil predstavljen na kopiji pravosodne izpita, ki ga je s slovensko javnostjo delilo VS RS. Enako sta se pojavili sodbi VS RS iz leta 2017 in 2020. V njej je jasno zapisano, da pravosodni izpiti iz nekdanjih republik ne veljajo za opravljanje funkcij odvetnika, tožilca ali sodnika v Sloveniji. To je tudi izrecno zapisano v Zakonu o sodniški službi.

Novinar #Prava Luka Perš velja za t.i. frontmana o aferi diplome Branka Masleše v delu slovenskih medijev. A za vsa razkritja se lahko zahvali svoji pridni tviteraški družini in svojim virom. Tokrat vam bomo predstavili ugotovitve tviterašice Fajonka. S svojimi tviti se je izkazala za eno najbolj podkovanih pravnih strokovnjakov, saj je kot kaže edina v Sloveniji našla izvorno zakonodajo o pravosodnih izpitih. Na podlagi sprejetega zakona o opravljanju pravosodnega izpita iz leta 1972 Branko Masleša ne bi smel nikoli opravljati sodniške funkcije na teritoriju Slovenije.

Njena razkritja so zanimiva tako za strokovno kot laično javnost. Na njene ugotovitve pa bi morali svoje razlage odgovoriti tako na Vrhovnem sodišču Republike Slovenije, Sodnem svetu Republike Slovenije in do sedaj amnezičnem ministrtvu za pravosodje. Minister za pravosodje Marjan Dikaučič pa se od izbruha afere leta sploh še ni oglasil. Gremo lepo po vrsti.

Kaj razkriva skrivnostna pravniško podkovana strokovanjakinja tviterašica Fajonka?

Za Branka Maslešo je že zelo obremenjujoč sprejeta zakonodaja razglašena v Uradnem listu Socialistične republike Slovenije z oznako UL SRS, 26/72. Pri tem je napisala pomenljivi komentar:

"Zakaj je bilo Brankotovo "Uvjerenje o položenom pravosudnom ispitu, SRBiH" z dne 25.6.1976, na dan 1.4.1980, ko je Masleša nastopil službo sodnika v Kopru, nezadostno in v stvareh iz republiške pristojnosti na teritoriju SRS neveljavno. UL SRS, 26/72"

Kot prvi dokaz predloži Ukaz o razglasitvi zakona o pravosodnem podpisu. Podpisal ga je takratni predsednik Sergej Kraigher z dne 22. junija 1972.

V njem piše, da se razglaša zakon o pravosodnem izpitu, ki ga je sprejela skupščina Socialistične republike Slovenije na seji republiškega zbora dne 21. junija 1972.


				Razglas o zakona o pravosodnem izpitu z dne 22. junija 1972. (Foto: Twitter)			Razglas o zakona o pravosodnem izpitu z dne 22. junija 1972. (Foto: Twitter)

V prvem členu zakona piše:

Pravosodni izpit je strokovni izpit, ki ga opravljajo diplomirani pravniki, da si pridobijo z zakonom določene pogoje za opravljanje posameznih dolžnosti  pri sodiščih, javnih tožilstvih, javnih pravobranilstvih, v odvetništvu in drugih službah pravne pomoči, v službah za kaznovanje prekrškov in drugih dolžnosti na področju pravosodja.

V branjenju ustrezne izobrazbe vrhovnega sodnika Branka Masleše so se pojavljale informacije, da je tako hitro pravosodni izpit opravil, ker je "prakso" za pravosodni izpit opravljal kot uslužbenec JLA, ko je služil vojaški rok. A se je na tviterju oglasil posameznik, da se spominja Maslešo iz Zadra, ko je tudi sam služil vojaški rok.

Še več, omenjena oseba je nekdanji odvetnik in bi moral Maslešo iti skozi podobno proceduro kot on. A po razkritem dokumentu je Masleša pripravništvo in pravosodni izpit opravil vsega v letu dni od "opravljene" diplome v letu 1975. Enako je velik dvom v pristnost Masleševega pravosodnega izpita podvomil pravnik Marko Štrovs. Sam je tudi opravljal kot pripravnik del pravosodnega izpita kot takratni uslužbenec JLA, a je tudi on moral iti skozi dvo letno pripravništvo. Tega pa Masleša ni nikoli opravil.

Tukaj spet pride razkritje tviterašice Fajonka, saj je vsa zgodba in pristnost pravosodnega izpita Branka Masleša pade na drugem členu omenjenega zakona sprejetega leta 1972. Med drugim piše sledeče:

"Pravosodni izpit smejo opravljati tisti, ki so kot diplomirani pravniki najmanj dve leti opravljali pravniško delo pri sodišču."


				2,člen zakona o pravosodnem izpitu iz leta 1972 razkriva, da pravosodni izpit lahko opravljajo le tisti z najmanj dve leti pripravniških izkušenj na delo pri sodiščih. (Foto: Twitter)			 Drugi člen zakona o pravosodnem izpitu iz leta 1972 razkriva, da pravosodni izpit lahko opravljajo le tisti z najmanj dve leti pripravniških izkušenj na delo pri sodiščih. (Foto: Twitter)

Nadalje so za nekdanjega predsednika Vrhovnega sodišča Republike Slovenije zelo obremenjajoči 17., 18. in 19. člen sprejetega zakona o pravosodnem izpitu iz leta 1972.

Prav v njih jasno piše, da Masleša po sprejeti zakonodaji iz tega leta ni zadostoval nobenemu kriteriju, da bi opravil pravosodni izpit. V njih pa tudi piše, da se pravosodni izpiti po stari zakonodaji priznavajo le do leta do leta 1959.

Branko Masleša pa je bil takrat star vsega sedem let. Pozorno si preberite vse tri člene in ocenite sami, ali so argumenti tviterašice Fajonka dovolj pristni, da sedanji vrhovni sodnik Branko Masleša ne bi smel opravljati tisočinsko sekunde na mestu sodnika.

V 17. členu Zakona o pravosodnem izpitu iz leta 1972 piše, da so s pravosodnim izpitom izenačen tudi sodniški ali odvetniški izpit, izpit za nižjega pravnega referenta, opravljen do 29. decembra 1955 pred republiškim upravnim organom, pristojnim za pravosodje ali javnim tožilstvom LRS, kot tudi drugi izpiti, ki so bili po dosedanjih predpisih izenačeni s sodniškim, odvetniškim oziroma pravosodnim izpitom.

V 18. členu piše, da s pravosodnim izpitom je izenačen izpit, ki ga opravijo oficirji pravne službe in vojaški uslužbenci Jugoslovanske ljudske armade kot diplomirani pravniki za majorja oziroma za vojaškega uslužbenca pravne službe III. razreda po pogramu, ki obsega predmete, naštete v 12. členu tega zakona.

Zanimiva je tudi vsebina 19. člena. V njem piše, da s tistimi, ki so opravili pravosodni izpit, so v pravicah izenačeni:

1. tisti, ki so bili kot diplomirani pravniki do 1. januarja 1959 izvoljeni oziroma imenovani za sodnika, arbitra državne arbitraže, javnega ali vojaškega tožilca, javnega pravobranilca ali njihovega namestnika ali pomočnika za tajnika ali višjega referenta ali svetnika vrhovnega sodišča in so na teh mestih delali več kot pet let;

2. tisti, ki so bili kot diplomirani pravniki do 1. januarja 1959 imenovani oziroma postavljeni za opravljanje preiskav in poizvedb v službi javne ali državne varnosti in so to delo opravljali več kot pet let;

3. tisti, ki so do uveljavitve tega zakona kot diplomirani pravniki pet let opravljali pravniško delo v Jugoslovanski ljudski armadi ali pri drugih organih...


				17., ¸18. in 19. člen Zakona o pravosodnem izpitu iz leta 1972. (Foto: Twitter)

17., ¸18. in 19. člen Zakona o pravosodnem izpitu iz leta 1972. (Foto: Twitter)

Enako je pravno podkovana tviterašica razkrila, da po njenem mnenju ni napisana niti pravilna številka na pravosodnem izpitu vrhovnega sodnika Branka Masleše predstavljena s strani VS RS.

Vse kaže, da se je odkrila izvorna zakonodaja glede opravljanja pravosodnega izpita v nekdanji Socialistični republiki Sloveniji. Sodeč po tej zakonodaji Branko Masleša enostavno ne bi smel nikoli postati niti za tisočinko dneva sodnik, kaj šele predsednik Vrhovnega sodnika.

Na podlagi teh dejstev je jasno, zakaj dolgoletni koprski službeni kolega Masleše, sedanji predsednik Vrhovnega sodišča Republike Slovenije Damijan Florjančič želi vprašanje o ustrezni izobrazbi svojega predhodnika pomesti pod preprogo. Čas je, da odgovornost prevzame minister za pravosodje Marjan Dikaučič. Zakonodajna in izvršna oblast pa bo morala v kratkem spisati novo pravosodno reformo, kjer bodo v imenu ljudstva sodili samo sodniki z ustrezno izobrazbo po sedanji slovenski zakonodaji.

Kdo vam laže? Tviterašica Fajonka ali vsi tisti, ki varujejo in rešujejo "sodnega vojaka" Branka? Odločitev je vaša. Pa lep pozdrav iz prekmurske ravnice!

Luka Perš

Galerija slik

Zadnje objave

Fri, 8. Nov 2024 at 06:34

1631 ogledov

Javno opravičilo gospodu Gregorju Markoviću!
Luka Perš se opravičujem gospodu Gregorju Markoviću osebno in kot direktorju podjetja Auto finance d.o.o. za objavo neresničnega članka o njem, ki sem ga dne 28.12.2021 objavil na spletnem portalu "prava.si."z naslovom "Požareport razkril Tanjo Tolimir, ki je izdajala kavaškemu klanu! To je njena slika! Razkrivamo partnerja Tanje T.!" ter za objavo tega članka na spletnem portalu X oz. takrat še Twitter."Po sklepu sodišča mora biti to opravičilo objavljeno kot prva novica na na naslovni strani do dne 8.11.2025.Luka Perš

Wed, 6. Nov 2024 at 10:54

1421 ogledov

Ali bo obalna kriminalistična klika za šefa koprskih kriminalistov nastavila Dušana Ribaša in se znebili Primoža Ogrinca?
Naši obalni kriminalistični viri so nam povedali, da se bo v bližnji prihodnosti zgodila zamenjava vodje na SK PU Koper. Sedaj mesto vodje koprskih kriminalistov zaseda Primož Ogrinc, a tam po informacijah naših virov ne bo ostal več dolgo. Prvi kandidat za novega šefa koprskih kriminalistov je Dušan Ribaš, dolgoletni akter igralcev blizu obalne kriminalistične klike in dolgoletni sodelavec lani upokojenega obalnega kriminalista Deana Juriča.V našem mediju smo že večkrat razkrivali delovanje nekaterih akterjev iz tako imenovanega omrežja obalne kriminalistične klike. Večkrat smo kritično namigovali in indicirali, da je manjša skupina obalnih kriminalistov prevzela ključno vlogo nadzora v trgovini s prepovedanimi drogami, orožjem in prostitucijo na območju Obale. Enako smo večkrat zapisali, da so s pomočjo dnevnih obalnih policijskih - kriminalističnih kadrov prevzeli ključna mesta znotraj policije.V času zadnje Janševe vlade so z mesta dolgoletnega šefa koprskih kriminalistov umaknili dolgoletnega obalnega kriminalista Deana Juriča. O njem smo v našem mediju že večkrat pisali in razkrivali njegovo vlogo v delovanju znotraj slovenske policije. Tudi v katere domnevne sumljive zadeve bi bil lahko vpleten.Dušan Ribaš, Dean Jurič in Ljubo Volmut. (Foto: Posnetek zaslona- Prava.si, Policija, Youtube, 24ur, Pozareport)Se pripravlja kadrovska čistka v SK PU Koper? Prihaja Dušan Ribaš, dolgoletni bližnji sodelavec Deana Juriča?V času tretje Janševe vlade je tedanje vodstvo policije po dolgoletnem vodenju SK PU Koper umaknil Deana Juriča z mesta vodje in ga premestili v upravo sedaj že ukinjene avtocestne policije. V času sedanje vlade pa se je za kratek čas zaposlil na NPU in se ob koncu lanskega oziroma v začetku letošnjega leta upokojil.V času tretje Janševe vlade je v juliju 2021 novi vodja SK PU Koper postal Primož Ogrinc. Gre za dolgoletnega kariernega policista in kriminalista, ki je v policiji zaposlen že od leta 1998. Kot smo izvedeli iz zelo dobro obveščenih obalnih kriminalističnih virov pa se obeta kmalu njegova zamenjava. Kaj je njegov edini greh? Da so ga na strokovno mesto vodje koprskih kriminalistov imenovali v času zadnje Janševe vlade. Kot je povedal aktualni predsednik vlade dr. Robert Golob morajo biti iz policije umaknjeni vsi višji policijski kadri, ki so bili imenovani v času prejšnje vlade. Zdaj bo zelo verjetno podobna usoda doletela Primoža Ogrinca.Sedanji vodja SK PU Koper Primož Ogrinc. (Foto: Posnetek zaslona- Regional Obala)Kot kaže je tudi še en bližnji kader akterjev omrežja obalne kriminalistične klike, aktualni generalni direktor Policije Senad Jušić, z "operacijo Koper" pričel ustvarjati vodstvo po željah vplivnega omrežja sestavljenih iz nekdanjih in sedanjih obalnih kriminalističnih operativcev. Jušić je pričel svoj mandat kot v.d. generalnega direktorja Policije z dnem 24. februar 2023. Že 14. julija 2023 je za novo komandirko PU Koper postavil Alenka Korošec Peruzin. Ali bo direktorica Policijske uprave Koper Alenka Korošec Peruzin zamenjala sedanjo vodjo SK PU Koper Primoža Ogrinca? (Foto: Posnetek zaslona- Policija)Vse kaže, da bo poslednje želje obalni kriminalistični kliki izpolnila prav Korošec Peruzin. Naši obalni kriminalistični viri so nam med drugim zaupali, da bo Korošec Peruzin brez krividnih razlogov zamenjala Ogrinca. Kdo bi ga naj zamenjal? Dušan Ribaš, dolgoletni sodelavec Deana Juriča in dolgoletni izvšitelj želja akterjev blizu kroga obalne kriminalistične klike. Generalni direktor Policije mag. Senad Jušić je še kot v.d. imenoval Alenko Korošec Peruzin za novo direktorico PU Koper. (Foto: Posnetek zaslona-Policija)O njej smo med drugim v članku z naslovom DOSJE KRIMINALISTIČNI OPERATIVCI LJUBA VOLMUTA: Razkrivamo imena kriminalistov, ki delujejo v interesu OBALNEGA MEHANIZMA!!! objavljenega dne 18. avgust 2022 zapisali sledeče:"Ljuba Volmuta, nekdanjega kriminalista na SKP PU Koper. Preko Ljuba Volmuta imata odločilen vpliv na delovanje koprskih kriminalistov in policistov prav Aldo Krejačič in Jamnikov samooklicani rejnik Bruno Korelič. Ključni vlogi obvladovanje policije za obalno omrežje ves čas igrata PU Koper in PU Celje. Zato vas naj ne čudi, ko se pred leti znebili celjskega kriminalista Simona Goluba. Le ta je po "uradnih podatkih" padel z lestvice in se ubil. Dan pred pričanjem na Logarjevi komisiji. Čudno.Ljubo Volmut je tista oseba, ki stoji za večino napisanih kazenskimi ovadbami proti političnim in gospodarskim nasprotnikom obalnega omrežja. To je enkrat javno povedal tudi predsednik SDS-a Janez Janša. Vendar Volmut tesno povezan z omrežjem Splošne plovbe. Tako je njegov svak bil direktor hčerinskega podjetja Splošne plovbe v tujini, Splošne plovbe Singapur."Zato se le vprašajte, v čigavem imenu bo vodil SK PU Koper morebiti prihajajoči vodja Dušan Ribaš?Luka Perp

Mon, 28. Oct 2024 at 15:02

2615 ogledov

Kraljica postopkov- tožilstvo pripravlja Golobu podoben scenarij kot sta ga že doživela Milović in Janša?
Del slovenske javnosti že dlje časa pričakoval, da se bo »pravna država« izkazala tudi pri trenutnem predsedniku vlade dr. Robertu Golobu. Spomnite se samo bosanskih poslov s hidroelektrarnami in sekanci, poslovanje hčerinskih družb GEN-I na območju Zahodnega Balkana, Martin Berishaj, nakup Elektro energije, romunski bančni račun, Star Solar itd... Začuda, do sedaj »pravna država« v teh primerih ni reagirala. Je pa že dlje časa slovenska javnost spremljala spor med Golobom in njegovo nekdanjo ministrico za notranje zadeve Tatjano Bobnar, sedaj zaposlena kot svetovalka v uradu predsednice RS Nataše Pirc Musar. Še Erika Žnidaršič in njena ekipa raziskovalnih novinarjev je temu posvetila »60 minutes«. V njej pa je Golobov odvetnik Stojan Zdolšek javno s svojimi izjavami nakazoval, da gre v primeru spora Golob vs. Bobnar za politično in medijsko rušenje trenutnega predsednika vlade. Zdolšek je pozabil omeniti, da je iz nekdanje Golobove družbe Gen-I po podatkih aplikacije Erar od septembra 2023 do danes prejel nekaj nad 30 tisoč evri, skupaj pa od omenjene družbe že več kot 88 tisoč evrov. Pustimo finance raje na miru.V osrednjih medijih se je hotelo pokazati, da je ključno vlogo v primeru Bobnar odigrala policija. Le ta je vložila kazensko ovadbo na SDT. Vendar vsak malo pravno podkovan državljan zelo dobro ve, da delo policije ves čas usmerja tožilstvo. Zato jih tudi imenujemo kraljica postopka. Ves postopek je v njihovih rokah. Lahko te za eno zadevo preganjajo tudi dvajset let. Bo že sodnik odločil, ali si kriv ali nisi. Tako je tudi novinar Reporterja Igor Kršinar v podkastu omenjenega medija povedal, da bi policija ovrgla ovadbo, a je na zadevi vztrajala tožilka SDT Blanka Žgajnar. Zdaj se slovenska javnost sprašuje, kakšne bodo sledeče poteze SDT. Mi stavimo, da bo sledila sodna preiskava in se tudi lahko pričakuje, da bo enkrat v prihodnosti specializirana državna tožilka Blanka Žgajnar razširila obtožnico proti Golobu. Foto: Prava.siKaj je SDT se je lepo pokazalo v primeru Milović. Med drugim smo v članku z naslovom Zakaj je primer MILOVIČ ŠOLSKI PRIMER IZVAJANJE SELEKCIJE NA TRGU S STRANI KRALJICE POSTOPKOV-TOŽILSTVA GROBARJEV SLOVENIJE? Zapisali sledeče:"Primer Milović le dokazuje, da kraljica postopkov-tožilstvo po naročilu naročnikov, ki spominjajo na organizirano kriminalno združbo akterjev grobarjev slovenskega gospodarstva in politike VSEH IDEOLOŠKIH BARV izvaja selekcijo na trgu. "Foto: Posnetek zaslona- PožareportSamo spomnite se kaj vse je doživljal Milović. Dvakrat oproščen, štirikrat spremenjena obtožnica. Trikrat ponavljali proces, da so očistili podobo gospoda na delovnem mestu v Švici. Zdaj pa še malo pomislite na zloglasni sodni proces Patria. Kaj je v oddaji Pričevalci o slovenskem tožilstvu povedal svetovno znani podjetnik Walter Wolf? Da je slovensko tožilstvo kriminal.SDT tožilka Blanka Žgajnar in nekdanja generalna državna tožilka Barbara Brezigar. (Foto: Posnetek zaslona- Finance)Jp, spoštovani premier dr. Robert Golob, sedaj ste vi prišli na vrsto. Verjetno boste morali v prihodnje nameniti en lep del finančnih sredstev svojim odvetnikom. Glede na to, da sami zelo dobro veste, kdo drži ključne škarje nad delovanjem tožilstva se lahko enkrat zapeljete do njegove pisarne na Bavarskem dvoru. Sedaj se bo Golobu pričelo dogajati v slovenskem pravosodju to, kar doživljata dolgoletni ljubljanski župan Zoran Janković in dolgoletni predsednik Slovenske demokratske stranke Janez Janša. Janković še sedaj misli, da je nedotakljiv za »pravno državo«. Spomnite se samo na njegovo izjavo na hrvaški nacionalni televiziji. Janša pa se dobesedno sooča z absurdnimi obtožbami v zadevi Trenta. Slovenski državljani, primer Trenta vas opozarja, da svoje zemljišče lahko prodate. Samo mora biti pravi kupec in pravi ponudnik. Verjetno zato Janša skupaj s svojim odvetnikom Francijem Matozom v zadnjem času obiskuje skoraj vsak teden celjsko sodišče. Spoštovano pravosodje, če res mislite Janšo poslat v zapor zaradi Trente, potem mora celotna Golobova vlada v zapor zaradi Litijske! Luka Perš

Fri, 25. Oct 2024 at 13:56

2274 ogledov

Ali se Tone Rop zaveda, da je le kmet na šahovnici na smrt skreganih dveh obalnih klanov v bitki za prevlado Slovenije?
Zakaj je predsednica države RS Nataša Pirc Musar predlagala Toneta Ropa, ne pa Saše Jazbec za bodočega guvernerja banke Slovenije? Trenutna predsednica države zelo dobro ve, katero obalno omrežje jo je rušilo v času zadnje predsedniške kampanje. Nič, dogaja se spet klasična nagajalska vojna med dvema obalnima klanoma. Eden je bil v rokah akterjev omrežja posameznikov okrog Splošne plovbe Portorož ( vir Finance 2007) in akterjev omrežja posameznikov okrog Luke Koper. Zdaj sta umrla tako nekdanji dolgoletni direktor Splošne plovbe Portorož Aldo Krejačič kot nekdanji dolgoletni predsednik uprave Luke Koper Bruno Korelič. Že večkrat je bilo v medijih razkrita povezanost med dolgoletnim državnim uradnikom Borutom Jamnikom in Koreličem. V Slovenskih novicah in tudi v srbskih medijih so Jamnikovo omrežje označili za grobarje slovenskega gospodarstva. Verjetno je večina že pozabila, da je bil Rop odgovoren za koordinacijo v osrednji Sloveniji v omrežju akterjev okrog Petra Rigla. Le ta je pred mnogimi leti umrl nenadno v čudnih okoliščinah naravne smrti. Rigl je bil eden redkih, ki se ni pustil in ni podlegel Obali. Po njegovi smrti pa je Obala kot maligna rakava tvorba podivjala. Na žalost se Slovenija s tem še vedno sooča. Se še spomnite mogoče našega članka, kakšno vlogo sta v času finančne krize imela Vesna Vuković in Borut Jamnik? Kdo je bil ključnih Jamnikovih operativcev na Banki Slovenija? Saša Jazbec, kot je povedal v oddaji 24ur zvečer poslanec SDS Andrej Hoivik. Zdaj bo Levica podprla kandidatko za Banko Slovenije, ki je odigrala eno ključnih vlog v potapljanju slovenskega gospodarstva???Že nekaj časa je slovenska javnost pričakovala, koga bo predsednica države RS Nataša Pirc Musar predlagala za mesto guvernerja Banke Slovenije. Sedanjemu guvernerju BS Boštjanu Vasletu se bo prihodnjega januarja iztekel mandat. Med kandidati so se omenjali sedanji guverner, Saša Jazbec, Tone Rop, Sibil Svilan in Miha Mihič. Trenutna vladajoča parlamentarna koalicija Gibanje Svoboda, Socialni demokrati in Levica pa so že sporočili, da bodo podprli kandidaturo Saše Jazbec. Predsednica države RS Nataša Pirc Musar se je odločila, da za novega guvernerja BS predlaga Toneta Ropa. Zdaj so spet vsi presenečeni. Pri njeni izbiri pa sta ji pomagala prvi guverner BS France Arhar in še en nekdanji guverner BS Mitja Gaspari. Zdaj so v osrednjih medijih spet presenečeni, da je Pirc Musar namesto Saše Jazbec izbrala Ropa. Poleg tega pa bo Rop imel zelo verjetno težave s parlamentarno matematiko. Kot kažejo prvi odzivi strank trenutne vladajoče koalicije, bi vsi še raje imeli kandidatko za guvernerja BS Sašo Jazbec.Mogoče pa Ropa rešijo nekateri ostanki LDS v Gibanju Svoboda. Zanimiva je tudi reakcija predsednika SD, da javno ni podprl svojega (nekdanjega) člana stranke. Ne pozabimo, Tone Rop je bil eden prvih prebežnikov iz nekdanje dolgoletne vladajoče stranke LDS v Socialne demokrate. Nič, če bodo sedanje vladajoče stranke še naprej vztrajali na izbiri Saše Jazbec, lahko mirno zapišemo, da so vse v rokah akterjev omrežja grobarjev slovenskega gospodarstva in politike vseh ideoloških vrst. Modri deček z Dunajske 119 pa spet odpira šampanjec.Foto: Prava.siV našem mediju smo vedeli, da Nataša Pirc Musar ne bo izbrala favorizirane kandidatke s strani vladajoče koalicije Saše Jazbec, sedaj zaposlena kot državna sekretarka na ministrstvu za finance. Za osrednje medije presenečenje, za nas niti malo. Kot vedno opozarjamo, je najbolj pomembno vedeti, kdo pripada kateremu omrežju in zakaj. Prav to smo mi naredili pred predsedniškimi volitvami, ko smo jasno definirali položaj sedanje predsednice države Nataše Pirc Musar.Mi smo v dveh člankih z naslovoma Spoštovana Nataša, Obala te je ustvarila. Obala bi te znala uničiti! Spoštovani bralci, kdo je naročil analizo?! ( objavljen 3.11.2022) in Produkt OBALE in PRIVATIZERKA OSEBNIH PODATKOV! Natašina INFOHIŠA posluje z rusko SBERBANK in vključno z JAMNIKOVO HOBOTNICO! ( objavljen 7.11.2022) eno najbolj natančnih analiz o Nataši Pirc Musar. "Naročnik analize je zagotovo vedel, katere podatke potrebuje, kaj išče, kje in pr ikomur bo to dobil ter kdo mu bo to vse skupaj zložil. Ta oseba je že v preteklosti morala sodelovati. Glede na pričakovanja naročnika lahko domnevamo, da je s to osebo oz. skupino oseb v preteklosti pogosto sodeloval. Ta oseba ima in mora imeti določena specifična znanja, da lahko naredi tako analizo. Vešč mora biti iskati podatke po Ajpesu, E-bonitetah, Bizi, Bisnode in drugih javno dostopnih podatkov v Sloveniji in v tujini. Če ne uspe dobiti vseh podatkov na tak način, jih lahko dobi pri banki tarče. Seveda nastane problem, ker banka teh podatkov nepooblaščeni osebi ne da. Lahko bi dobili sodni nalog, vendar moramo dvomiti, da se je to v tem primeru tudi zgodilo. Torej je te podatke verjetno dobila institucija oz. urad, ki lahko dobi te podatke mimo sodne odločbe. Znotraj takšne institucije mora biti vodja oz. direktor, ki dovoli točno določenemu zaposlenemu, da izdela in pripravi tak izdelek. Sicer bi lahko šlo za delo na črno na račun slovenskih davkoplačevalcev. Oseba, ki je napisala točno to raziskavo ima verjetno svoj slog pisanja. V prikazanem primeru je to oseba, ki uporablja izraz analiza od začetka do konca. Verjetno uporablja ta izraz pri vseh svojih izdelkih. Takih oseb s takimi kariteristikami (značilnosti) je v Sloveniji izredno malo. Domnevamo lahko na nivoju Slovenije samo ena oseba. V primeru, da je dokument nezakonito našel svojo pot v medije se je moralo to dogajati z veliko verjetnostjo že v preteklosti, ki meji že na gotovost. Najbolj je bilo možno že opaziti, ker so podatki včasih čudežno pricurjali točno dolečeni osebi določenega slovenskega medija. Le ta misli, da je najbolj brihtna in zvita oseba v državi."Foto: Prava.siZakaj grobarji slovenskega gospodarstva in politike vseh ideoloških vrst niso zadovoljni z izbiro Antona Ropa za bodočega guvernerja Banke Slovenije?Nič, Pirc Musar po politični in gospodarski liniji sodi v omrežje akterjev okrog podjetja Splošna plovba Portorož (omrežje Komandos Finance 2007) , v svoji Info hiši pa služila predvsem s podjetji, ki so močno povezani z akterji okrog sedanjega predsednika državne SID banke Boruta Jamnika. Nekateri pa so Jamnikovo omrežje večkrat označili za grobarje slovenskega gospodarstva ( Slovenske novice, srbski mediji itd..). Verjetno je Nataša Pirc Musar med volilno kampanjo hitro ugotovila, kdo jo dejansko ruši. Verjetno tudi ve, iz katere institucije so pricurjali podatki o sporni poslovniški hobotnici njenega soproga Aleša Musarja. Sedanja predsednica RS pa se tudi zaveda in ve, koga je v preteklosti kot mlada novinarka obiskovala na Obali. Pa tudi Tone Rop se je nekaj časa smukal v obalnih poslih. Ste že pozabili na projekt otok Izola ? Lepo je pogledati malce stare naslove na Siolu, ko je tam še pisala trojka Cirman, Vuković in Modic. Že večkrat pa smo tudi navedli, da so le medijski zvočnik omrežja akterjev grobarjev slovenske politike in gospodarstvenikov vseh ideoloških vrst. Mi smo našli dva zanimiva naslova - Rop, Zemljarič in Rekar obupali in Kaj imajo skupnega afera Orion, Anton Rop in Janez Zemljarič. Zato ne bodite presenečeni, ko boste v prihodnjih dneh predvidevamo brali članke s kritično vsebino o Nataši Pirc Musar ali Tonetu Ropu. Sploh nas ne čudi, da sta Ropa za mesto guvernerja BS predlagala France Arhar in Mitja Gaspari.Foto: Posnetek zaslona-SiolSpoštovani državljani, ste že pozabili na prodajo banke Koper Italijanom? Kdo je to dovolil? Kdaj se je to zgodilo? Katera vlada je to dovolila? Kdo je takrat zasedal mesto guvernerja BS? Kdo je bil predsednik Unicredit v Sloveniji? Če veste odgovoriti na vsa ta vprašanja vam je jasno, zakaj je bil za kandidata guvernerja BS predlagan Tone Rop.Tone Rop sodeloval pri rušenju Janševe vlade ob koncu leta 2020????Sam pa se spominjam še nekaj drugega. Se še mogoče spominjate nekaj verzov iz mojega članka za Novo24tv z naslovom [Ekskluzivno] Kako so bili “stari fantje” zasačeni pri rušenju vlade! V igri naj bi bila vsaj dva milijona evrov! objavljenega dne 4.2.2021. Med drugim sem zapisal:"Sedaj vam bomo predstavili zabavo, ki se je po besedah virov dogajala v okolici domovanja zadnjega LDS predsednika vlade Antona Ropa. “Dne 16.decembra je skupina vplivnih igralcev na levem političnem polu slavila razsutje tretje vlade Janeza Janše. Slavili so zmago in uživali v pitju šampanjca. A niso vedeli, da jih snemajo tuje varnostne službe,” pravijo naši žvižgači in ob tem zatrjujejo, da naj bi jih že dlje časa (vsaj 2 leti) nadzirala in opazovala ameriška NSA. “Veselje ni trajalo dolgo. Gregor Golobič je preko svojih zaupnikov hitro izvedel, da je načrt padel v vodo.”“Denar je bil v začetku decembra lanskega leta pri Gregorju Golobiču. Pogovarjali so se, da bodo za vsakega poslanca zapravili do 300 tisoč evrov. Skupno so razpolagali z več kot dvema milijonoma evrov. Dogovorjeno je bilo, da bo vsak poslanec prejel denar 24. decembra 2020. A se jim je načrt podrl, ko so jih 16. decembra 2020 na zgoraj omenjeni zabavi, razkrili,” še navajajo naši viri. Ob koncu članka lahko le zapišemo, da to niso pravljice za lahko noč. Naši šepetalci so osebni tuji agentje Draga Kosa v tujini. Delujejo v Bosni in Hercegovini, Makedoniji in Srbiji. Čakamo na reakcije."Kolikor se jaz spominjam, je bil ta članek objavljen ves dan na naslovnici. Začuda, ni bilo nobenih groženj s tožbami ali umikom članka. Tudi vodstvo Novo24tv mi ni nikoli povedalo, da so dobili kakšne klice zaradi članka. Mogoče pa se bo sedaj kot kandidat na guvernerja BS odzval Rop. Bomo videli. Foto: Posnetek zaslona-Nova24tvAli bodo ostanki omrežja Komandos nastavili svojega "bančnega mandžurijskega kandidata" na vrh BS?V našem mediju smo že večkrat zapisali imena Janez Kocjančič, Janez Zemljarič, Aldo Krejačič, Borut Šuklje, Ilka Kariž in Bruno Korelič imeli velikanski vpliv na svoje operativce na področju delovanja v delu gospodarstva, zdravstva, sodstva, tožilstva, policije, finančnega- bančnega sistema ter neodvisnih regulatorjev. Težava nastane, ko hoče en klan imeti vse zase. Ne glede na medsebojna nagajanja sta se klana vsaj na državni ravni zavedala svoje moči in se bolj rahlo kdaj pa kdaj potipala kot pa napadala. A sedaj po smrti nekdanjih dolgoletnih direktorjev Splošne plovbe Portorož in Luke Koper je na razpolago vse. Ker se mladci med seboj niso nikoli marali, so sedaj že nekaj časa v vidni medsebojni vojni. Kaj pa je bila afera Litijska? Totalni spopad dveh obalnih klanov! PIKA!Zakaj je sploh pomembno, da le en obalni klan obvladuje Bako Slovenijo? Če malce logično sarkastično razmišljamo, jebiga, krade lahko samo eden. Ker če bosta kradla dva ali več, se hitro lahko znajdete na mednarodnem radarju Evropske centralne banke. V našem mediju smo večkrat kritično obravnavali sedanje vodstvo in način delovanja Urada za preprečevanje pranje denarja. Tudi zelo dobro se ve, katero obalno omrežje ga nadzoruje in zlorablja njegove podatke za notranje politične boje in prevladujočo vlogo v slovenskem gospodarstvu.A veste, kaj ima tudi Banka Slovenije? Svoj urad za preprečevanje pranje denarja. Zakaj ne bi s pomočjo Saše Jazbec zavzeli še eno institucijo za omrežje akterjev omrežja modrega dečka z Dunajske 119 v Ljubljani? Nataša Pirc Musar bo raje v DZ pošiljala vse druge kandidate, saj dobro ve, komu pripada Saša Jazbec.Poleg tega bo eno izmed obalnih omrežij obvladovalo in postavljalo pravila v slovenskem bančnem prostoru. Kdo lahko kupi banko? Kdo lahko dobi kredit? Komu lahko damo kredit? se lahko sprašujejo akterji na področju gospodarstva, bančništva in financ. Foto: Posnetek zaslona-SiolZakon o tonažiA se še mogoče spominjate novinarskega članka z naslovom Korupcija, ki se je lahko bojimo: kdo nam piše zakone in reže kruh? Primoža Cirmana in Vesne Vuković z dne 4. julija 2018? O čem sta problematizirala v članku? Verjetno noben Slovenec ne ve, kaj bi lahko pomenil Zakon o tonaži. To pa zelo dobro vedo ostanki omrežja Komandos, ki so že v prejšnjem stoletju prevzeli ključne akterje okrog podjetja Splošna plovba Portorož. Že dlje časa si akterji prizadevajo, da bi trenutni spisani zakon doživel še dodatne spremembe v korist. To so tudi s pomočjo tedanjega državnega sekretarja na MF Tilena Božiča tudi načrtovali. Le ta je bil državni sekretar na MF v času sedanje vlade, a je odstopil s položaja zaradi slabo skomunicirane predstavitve sprememb na področju davčne zakonodaje. V letu 2018 je bila vladajoča Cerarjeva koalicija tik pred tem, da zakon v tretjem branju potrdijo. A so si pred tretjim ključnim branjem premislili v SMC in SD in je zakon padel. Pri tem še 56-letna smrklja z Obale z začetnim imenom na A in prvo črko priimka na S se že dlje časa trudi, da bi preostanek denarja v višini 140 milijonov evrov iz tujine prekanalizirala nazaj v Slovenijo. Edina rešitev, da sredstva pridejo nazaj je sprememba zakona o tonaži. Baje da se je parlamentarna preiskovalna komisija ustanovila izključno zaradi nje, ker bi radi izvedeli kje vse so jo zasačili. Vsi drugi očitki, skupaj s kraljico postopkov- tožilstvo so distrakcija in služijo samo zavajanju javnosti. Mogoče se sprašujete, kaj v tej zgodbi počne Tone Rop, nekdanji vidni politik LDS, finančni minister, premier in podpredsednik Evropske investicijske banke? Nič, tokrat bo vlogo kmeta v igri šaha igral Rop med obalnima klanoma Komandos in grobarji slovenskega gospodarstva in politikov vseh ideoloških vrst.Luka Perš

Tue, 17. Sep 2024 at 23:37

692 ogledov

Izrek sodbe opravilna številka I K 66593/ 2023

Tue, 17. Sep 2024 at 23:37

884 ogledov

Izrek sodbe opravilna številka I K 66593/ 2023
Teme
Zakon o pravosodnem izpitu 1972 branko masleša tviterašica Fajonka

Prijatelji

NAJBOLJ OBISKANO

Zakaj Branko Masleša ne bi smel nikoli postati sodnik? Razkrivamo ključni zakon o pravosodnem izpitu iz leta 1972!