Podpri delovanje neodvisnega raziskovalnega medija prava.si
Sami so si krivi!!!
Zakaj vsakokratna vlada pade na eno in isto finto akterjev omrežja grobarjev dela slovenskega pomorstva? Zakaj se ne upre temu nobena politična stranka, sindikati, organi pregona, FURS, KPK, osrednji slovenski mediji?!
prava .
Slovenija

Nedelja, 29. Oktober 2023 ob 14:11

Odpri galerijo

Borut Jamnik, Asta Vrečko, Robert Golob, Tanja Fajon, Janez Janša, Milan Kučan, Matej Tonin. (Foto: Posnetki zaslona- Robert Balen Večer, Wikipedia, družbeno omrežje X)

Spet smo priča političnemu cirkusu v preteklih dveh tednih. Niti malo se ne dajejo signali, da bi se to prenehalo. Vsakokratni politični cirkusi so isti kot ga spremljamo sedaj. Enak cirkus smo spremljali v vseh vladah od leta 2008 naprej. Kaj se obeta v prihodnje? Vidno je že z neba, da si je vsaka koalicijska stranka v trenutni vladi pod vodstvom dr. Roberta Goloba našla izgovor, da zapusti trenutno vladno koalicijo. Zelo verjetno bosta Levica in Socialni demokrati gradila svoj izhod iz koalicije, če bo Gibanje Svoboda vztrajala pri krčenju socialnih transferjev v višini 300 milijonov evrov. Trenutno največja vladna stranka Gibanje Svoboda pa si izgovor za teren razpad koalicije pripravlja s takoimenovano reorganizacijo vlade. Svoje so dodale še trenutne afere in besedni dvoboji med podmladki koalicijskih strank. Ironija usoda je, da vsi ključni politični, gospodarski in medijski akterji zelo dobro vedo, katero omrežje je tisto, ki služi na račun vsakokratnega političnega-gospodarskega cirkusa v naši državi? Mi smo že večkrat s prstom na podlagi dejstev iz preteklosti prst usmerili v gospodarsko-politično omrežje akterjev grobarjev dela slovenskega pomorstva. Njihov najbolj vidni predstavnik v javnosti je trenutno Borut Jamnik, prej zaposlen kot dolgoletni predsednik državne Modre zavarovalnice, sedaj pa predsednik uprave edine državne banke SID banka. Kaj dela Jamnik? Nič posebenga, medije vsakodnevno zasuje z zgodbami, da niso sposobni realnega razmišljanja. Kaj šele, da bi ugotovili, da jih ima nekdo za norca? Režiser je zrežiral vrhunsko komedijo. Jebiga, sami so si krivi!

Če je kul biti medij je to, da imaš zelo verjetno zagotovljen dostop do večine javnih dogodkov. Tako sem tudi sam spremljal lanskoletne aprilske parlamentarne volitve po sedežih različnih političnih strank in v medijskem središču v Cankarjevem domu. Ob dogajanju na slovenskem političnem prostoru v zadnjih dveh tednih že premišljujem, da si bom moral morebiti spet v kratkem urediti akreditacijo za morebitne predčasne parlamentarne volitve v bližnji prihodnosti.

V ponedeljek, 16.10.2023 smo v našem mediju objavili članek z naslovom Ekskluzivno! Na obrambno ministrstvo prihaja Anton Krkovič, za Šarca pa nam sporočajo: "Veseli december, prihaja Šarec!". Vse kaže, da so akterji politične scene opazili sporočilo "Veseli december, Šarec prihaja."

Foto: Prava.si

Za slaba dva dni, dne 18.10.2023 je eden najboljših slovenskih raziskovalnih novinarjev Bojan Požar v svojem mediju objavil članek z naslovom SANJA AJANOVIĆ HOVNIK JE ZANJU AMATERKA: ČRNČEC IN ŠAREC DALA 2 MILIJONA EVROV FIRMI BIVŠEGA SPECIALCA, KI SPLOH NE POSLUJE. V nadaljnih dneh je več slovenskih osrednjih medijev in Požareport razkrivalo nova dejstva o spornem razpisu Ministrtva za obrambo pod vodstvom Marjana Šaraca za resničnostni vojaški televizijski šov Vojak naj bo, ki bi slovenske davkoplačevalce stal malce manj kot dva milijona evrov. Med drugim se je tudi razkrilo, da so nameravali POL MILIJONA EVROV vložiti v PROMOCIJO!! Afera pa je zadala grd medijski udarec največji komercialni televiziji v Sloveniji POP TV/Kanal A. Kot kaže je medijski učinek dosegel minimalni učinek, saj so aktualni razpis razveljavili in bodo na ministrstvo za obrambo pripravili nov razpis na isto temo! Verjemi, kdor mora!

Foto: Posnetek zaslona-PozareportFoto: Posnetek zaslona-Pozareport

Največja komercialna televizija POP TV je morala nekako vrniti udarec. Tako so v nedeljo 22.10.2023 lansirali serijo "Dejstev" o čudnih poslih na Družbi za upravljanje s avtocestami (DARS). V njih se je znašel skrivnostni žvižgač, ki je povedal, da je plačal davčnemu strokovnjaku in lobistu ddr. Roku Snežiču 90 tisoč evrov za določeni posel na DARS-u, a ga ta ni dobil. Seveda je žvižgač povedal, "da misli, da je del denarja končalo pri stranki SDS." Še več, na posnetku je bil prikaz videokamere, kako ddr. Rok Snežič šteje bankovce v višini pet tisoč evrov. V prispevku pa se je pojavil še eden izmed vodilnih iz podjetja Žonta z Vranskega. Hitro se je izkazalo, da je v zgodbi veliko lukenj. Prva luknja je bila vloga žvižgača. Hitro se je ugotovilo, da je žvižgač v resnici zagrešil kaznivo dejanje in so ga iz žvižgača na POP TV spremenili v skesanca. Izkazalo se je tudi, da podjetje Žonta ni tako nedolžno kot se je predstavljalo v preteklosti. Mi pa smo pred družbenega omrežja X objavili tudi vloženo ovadbo ddr. Roka Snežiča proti neznanim storilcem zaradi nedovoljenega snemanja. Omenjeni posnetek je po naših informacijah prikazoval dogodek izpred nekaj let, ko je v podjetju Žonta dobil Snežič denar zaradi pokvarjene opreme od omenjenega podjetja.

Veliko hujša razkritja glede poslov z avtovlekami pa so razkrili v mediju Mladina. Le ti so v tiskani izdaji objavili članek Boruta Mekina z naslovom Mafija na slovenskih avtocestah. V njem so podrobno opisali nekaj primerov državljanov Češke in Poljske, ki so preplačali svojo storitev avtovlekam Žonta in podjetju v lasti Enesa Draganovića. Posredovali pa je moralo tudi poljsko veleposlaništvo. O tem pa so pred dvema letoma o podobnih težavah poljskih in čeških državljanov pisali tudi v Reporterju.

"Bistvo pri zadnji aferi je, da na Darsu na področju vlečne službe že vsaj 10 let dopuščajo pol mafijski sistem, ki je gojišče kriminala... Z nekaterimi poljskimi avtoprevozniki smo o tem tudi govorili. Številni so celo prepričani, da je v ta kriminal vpletena slovenska policija," so zapisali v članku Mafija na slovenskih avtocestah v Mladini. Ob teh besedah bi morali zazvoniti v vseh pristojnih institucijah alarmi!!!

Naslednji dan je kontra napad uprizorila televizija Nova24tv v oddaji Kdo vam laže s "svojim žvižgačem" o poslih znotraj podjetja Gen-I pod takratnim vodstvom sedanjega predsednika vlade in predsednika stranke Gibanje Svoboda dr. Roberta Goloba.

Dan za razkrito afero o DARS-u sta v eni izmed ustanovljenih parlamentarnih preiskovalnih komisij pričala Tatjana Bobnar in Boštjan Lindav. Oba sta pričela v trenutni Golobovi vladi kot notranja ministrica in v.d. generalnega direktorja Policije. A sta oba zaradi nesoglasij in političnih pritiskov predsednika vlade dr. Roberta Goloba morala zapustiti svoje položaje. O tem sta oba tudi konkretno še enkrat pred komisijo oba tudi povedala. Vsaj Lindav je razkril eno zanimivo informacijo, da mu je z medijskimi prispevki na POP TV grozil njegov podrejeni, direktor NPU Darko Muženič z Obale. Robert Golob pa je nekaj dni kasneje povedal, da sta Lindav in Bobnar se veliko zlagala in "halucionirala."

Novoustanovljeni spletni medij Preiskovalno.si pod vodstvom novinark Nataše Markovič in Barbare Pance podprt s kapitalom dinastije Odlazek pa je odkril afero glede nakupa 13 tisočih računalnikov, ki ga je izvedlo Ministrstvo za digitalno preobrazbo pod vodstvom ministrice Emilije Stojmenove Duh. Hitro sta obe novinarki ugotovili, da nihče izmed ostalih deležnikov o tem ni vedel nič in je verjetno resorna ministrica za digitalizacijo omogočila posel štirim podjetjem. Ali kot je povedal eden izmed mojih novinarskih sokolegov so to afero rabili le zato, da bo Golob imel lažji izgovor, da ukine ministrtvo.

Foto: Posnetek zaslona-Preiskovalno.si

Naslednji dogodek, ki je presenetil slovensko javnost je bilo dogajanje v največji vladni stranki Gibanje Svoboda. Javnost je izvedela le, da je aktualna predsednica DZ Urška Klakočar Zupančič zadržala svoj položaj v hramu slovenske demokracije, a se je zaradi osebnih razlogov umaknila z mesta podpredsednice stranke. Zaradi odtekanja informacij s stranke pa so izključili s stranke poslanko Mojco Pašek Šetinc in Roberta Pavšiča, nekdanjega poslanca LMŠ in sedaj zaposlenega v kabinetu predsednice DZ.

Veste kaj, bolj brezveznega izgovora si niso morali izmisliti. Malce pojdite pogledat prostor za "čik pavze" v stavbi Državnega zbora in lahko samo opazujete, kako poslanci sedanje koalicije veselo čivkajo informacije novinarjem dominantnih slovenskih medijev. Za kakšno uro pa se znajde že članek na N1 Slovenija. Vsaj to so moje izkušnje, ko sem v lani poleti več dni spremljal dogajanje v državnem zboru.

Slišali pa smo tudi informacijo, da so za trenutno generalno sekretarko Vesno Vuković sovražniki tudi tisti volilci, ki so jim lanskega aprila namenili svoj glas. Lepo število osrednjih medijev pa krivi za kolaps sedanje vlade prav Vukovićevo in Damira Črnčeca, sedaj zaposlenega državnega sekretarja na Ministrstvu za obrambo. Revija Reporter v lasti družinskih članov in sorodnikov dinastije Odlazek pa so v zadnji številki predstavili nekaj naključnih imen, ki se omenjajo kot nasledniki dr. Roberta Goloba v vlogi t.i. tehničnega mandatarja. A Golob je še vedno prepričan, da tega filma ne Janez Janša ne kdo drug ne bo videl, da bo odstopil z mesta predsednika vlade.

A ima sedanja vladna garnitura dve bombi, na kateri se lahko trenutni koalicijski partnerji razidejo. Vse kaže, da si vsaka izmed koalicijskih strank pripravlja teren, da bi najhitreje odšla s sedanje vlade. Levica in Socialni demokrati bi lahko verjetno zapustili vlado, če bo sprejeta odločitev o rezih v socialne transfere v višini 300 milijonov evrov. Napeto je tudi že med podmladki strank vladne koalicije. V zadnjih dneh se je javno najbolj izpostavil s svojimi kritikami na račun sedanje vlade predsednik podmladka SD- Mladi forum Luka Goršek. Na njihove kritike so odgovorili v vodstvu Gibanje Svobode mladi pod vodstvom mojega dolgoletnega černelavskega prijatelja Mateja Graha. Moj drugi dolgoletni černelavski prijatelj Tine Novak pa je poslanec GS.

Foto: Prava.si

Kaj bo sledilo? Portugalski scenarij, velika koalicija ali predčasne parlamentarne volitve?

Tudi Gibanje Svoboda si pripravlja prostor, da bo lahko v prihodnosti izvedla t.i. "portugalski scenarij." Aktualni predsednik vlade dr. Robert Golob bi moral s takšno večino v državnem zboru z lahkoto oddelati celotni štireletni mandat. Ne glede na to, kar mediji o njej pišejo in si o njej mislijo slovenski državljani. Vendar je Golob "na horuk" ugotovil, da bi bilo za njegovo vlado veliko bolje, če bi imela manj ministrstev. Govori se o številki dvanajst, dr. Robert Golob pa sanja švicarski model s sedmimi ministrtvi. Vsaj tukaj se dela teren, da bi lahko obe koalicijski partnerici zapustili vlado. Vendar to še vedno ne bi bil dovoljšnji alarm za predčasne volitve. Verjetno bi imeli manjšinsko vlado s 43 glasovi (41 GS plus dva narodnostna poslanca), za ostala dva glasova pa bi izpolnjevali "glasbene želje" Levice, Socialnih demokratov ali pa Nove Slovenije. Nihče izmed sedanjih poslancev enostavno ni tako nor, da bi si po dobrem letu in pol od zadnjih parlamentarnih volitev odžagal lagodni mesečni zaslužek na račun slovenskih davkoplačevalcev. Morate tudi vedeti, da so vsi predvidevali, da na lanskih aprilskih parlamentarnih volitvah ne GS in SDS ne bi morala sestaviti vlade s sorodnimi strankami. Edini logični zaključek je, da bi GS in SDS oblikovali veliko koalicijo.

Mogoče pa se bo zgodilo to v bližnji prihodnosti. Zarečenega kruha se največ poje. Zelo verjetno na takoimenovani levi sredini v tem trenutku nočejo, da se jim zgodi scenarij iz padle Šarčeve in Drnovškove vlade. Zelo dvomimo, da bi prišlo do predčasnih volitev. Tako se nam zdi še najbolj verjetno, da bomo verjetno spremljali manjšinsko "Svobodno" vlado, Socialni demokrati, Levica in Nsi pa bodo za potrebne glasove v državnem zboru "izdajali račune" za podporo. Če je Janša svojo zadnjo vlado odvodil s 38 koalicijskimi poslanci, bo elektro menedžer to uspelo z vsaj 43-glasovi.

Alja Brglez bo zelo verjetno odigrala ključno vlogo operativke ob morebitnem spreminjanju društva Platforma Sodelovanja v prihajajočo politično stranko. (Foto: Posnetek zaslona-Podcast s Suzano Lovec N1 Slovenija)

Je pa bil zelo zanimiv nastop ustanovne članice društva Platforma Sodelovanja Alje Brglez v zadnjem podcastu z novinarko N1 Slovenija Suzano Lovec. Kdor je pozorno poslušal Brglezovo, je hitro ugotovil, kakšni bodo nadaljni koraki prvega moža društva Anžeta Logarja, trenutno še vedno poslanca SDS in predsednika sveta stranke SDS.

Foto: Posnetek zaslona-Mladina.

Vesna Vukovič

O Vesni Vuković sta se pojavila dva zanimiva citata. Enega je zapisala v svoji kolumni novinarka spletnega medija Preiskovalno.si Nataša Markovič, drugega odgovorni urednik Medije Grega Repovž:

"Vesna Vuković, Golobova najboljša, najtesnejša družinska prijateljica pa do danes ni pokazala svojih pogodb z Gen-I jem. Gre za nagrajeno novinarko, ki bi vsem mlajšim morala biti zgled. Veste ,koliko črnila bi izlila kot novinarka, če nekdo ne bi pokazal pogodb? Tudi to so dvojna merila. Kot vse v Golobovi vladi. Kot je povedala novinarskim kolegom, je za honorarje iskala dolžnike Gen I-ja. Težko delo copy paste klikanja med ID številkami stavb, ki jih potem vpišeš v zemljiško knjigo!" (Nataša Markovič 18.10.2023)

Nataša Markovič je v svoji kolumni za spletni medij Preiskovalno.si razkrila, kaj naj bi dejansko počela Vesna Vuković za podjetje Gen-I pod vodstvom Roberta Goloba in zakaj je prejela z omenjenje družbe 103 tisoč evrov davkoplačevalskega denarja. (Foto: Posnetek zaslona-Preiskovalno.si)

"Še več: prav ta Črnčec je eden od glavnih oblikovalcev politike vlade Roberta Goloba. Kako je to mogoče? Pač je. In to zaradi najbližje svetovalke Roberta Goloba, danes generalne sekretarke stranke Vesne Vuković, ki se s Črnčecem že leta dobro ujame. Razmišljata namreč podobno. Če bi morali opisati Vesno Vuković, bi bil najboljši opis kar Damir Črnčec slovenskega novinarstva. Zarote, afere, predvsem pa ona vse ve. Vedno je res veliko vedela, a vse je bilo prepojeno s teorijami zarote. A če je za to njeno osebnostno značilnost vedela celotna novinarska srenja in jo jemala z rezervo, je bilo hecno nekaj drugega: smrtno resno so jo jemali slovenski menedžerji. Predsednik uprave Dnevnika Bojan Petan ji je vse verjel. Postavil ji je časopis znotraj časopisa – dokler Dnevnika njene intrige niso malodane uničile. A ni bil edini. Sem in tja se je tudi kakšen drug vrhunski menedžer pohvalil, da se dobiva z Vesno Vuković in je dobro obveščen. Resni novinarji se nismo mogli načuditi, kako lahko ti domnevno resni možje nasedajo tem teorijam in intrigam. In eden od njih je bil Robert Golob." (Grega Repovž, Svet je zarota, 27.10.2023)

Glavni urednik medija Mladina Grega Repovž je o Vesni Vukovič zapisal le to, kar majhna skupina slovenskih medijev o njej opozarja že nekaj časa. Ne smemo pa pozabiti, da se je Vukovićeve zaradi stanja v policiji lotila javno tudi že Eugenija Carl. (Foto: Posnetek zaslona-Mladina)

A oba citata le nakazujeta na to, kar o Vesni Vuković opozarjajo mediji, ki ne spadajo v družino MSM slovenskih medijev. Bojan Požar je že večkrat opozoril, da je Vukovićeva dolgoletna medijska operativka Boruta Jamnika. Mi pa smo o njej v članku Tandem Vukovič-Jamnik perverzna uničevalca slovenskega gospodarstva, političnega prostora, zasebnikov in intelektualcev!!! z dne 11. decembra 2022 zapisali sledeče:

"Sama pa je poskrbela za medijsko razvpitost, da so se državljani zgražali nad nič pridnimi tajkuni. Izraz tajkun v Slovenijo ni prinesel Janez Janša, ampak Vesna Vukovič. Ona je slovensko javnost bombardirala, kdo je tajkun in kdo ne. Na podlagi njenega delovanja se je v zapletenem procesu s pomočjo poslovnega omrežja Boruta Jamnika zgodila dobesedno kraja postkomunistične gospodarske srebrnine. S prevzemom le teh je večina najpomembnejših gospodarskih struktur postalo njihovo osrednje orožje za uničevanje motečih gospodarskih in političnih državljanov Slovenije."

Foto: Prava.si

SAMI SO SI KRIVI

Zgodba zadnjih dveh tednov ni ničesar novega. Eni smo vedeli, da se bo podoben scenarij zgodil že na dan lanskoletnih aprilskih parlamentarnih volitvah. Zakaj ni uspelo dokončati mandate kljub udobni začetni večini v državnem zboru Borutu Pahorju, Alenki Bratušek, Miro Cerarju, Marjanu Šarcu? Potrebno je vedeti, da sta dve Janševi vladi nastali kot "izhod v sili." Takšna je bila njegova vlada v letu 2012 in takšna je bila njegova zadnja vlada v letih 2020-2022.

V našem mediju že dlje časa opozarjamo na "fenomen" Obala in gospodarsko-politično omrežje akterjev grobarjev dela slovenskega pomorstva. Že večkrat smo razkrili tudi Boruta Jamnika, nekdanjega dolgoletnega predsednika Modre zavarovalnice, od letošnjega leta pa zaseda mesto predsednika uprave edine državne banke SID banka. Še več, prav Jamnik bi naj bdel nad skladom za obnovo, ko so v avgustu marsikateri slovenski dom prizadele poplave. Vse kaže, da Jamnik ne bo operiral s desetimi milijardami evrov, ampak verjetno s tremi milijardami, kot je na zadnji seje potrdila aktualna vlada. Kje vse se skriva moč akterjev iz poslovnega kroga Boruta Jamnika smo v naših člankih večkrat razkrili. Razkrila se je mreža ljudi, ki ni nikoli kandidirala na volitvah in nikoli ni dobila mandata, da odloča v našem imenu. Nič, enostavno se je vzpostavilo omrežje državnih uradnikov z obalnim pedigrejem. Zakaj se jih enostavno nihče ne loti, kljub temu, da vsi vedo, da politični cirkus in kaos najbolj ustreza prav njim. Odgovor je preprost. Vedno poskrbijo, da so v ospredju druge zgodbe, ne pa njihova. Dokler se jih nihče ne dotika je v državi mir. Naj samo eden državni uradnik pomisli, da bi lahko spodnesel del njihove omrežja, se bo slabo končalo za njega.

Se sprašujete, kaj počnejo sindikati? Zakaj se nikoli ne uprejo Borotu Jamniku? Že večkrat so se v javnosti pojavili informacije zelo verjetno nekaterih javnih uslužbencev, kjer so se razburjali in negodovali nad izplačili Modre zavarovalnice. V našem mediju smo že večkrat zapisali, da so prav javni uslužbenci financirali finančne operacije Modre zavarovalnice pod vodstvom Boruta Jamnika. Kaj hudiča se ima državna zavarovalnica iti turistični biznis v Izoli?! Zakaj najbolj vplivni sindikalni "leaderji" nikoli niso izpostavili omenjene problematike? Ker jih ima Jamnik vse pod kontrolo. Štruklja v Modri zavarovalnici, z ostalimi pa biznisira preko Skladov skladov v SID banki. Prav v tem skladu sodeluje tudi z Delavsko hranilnico, v katerem sedijo in imajo lastniške deleže vsi ključni sindikati v državi. Tako dolgo, dokler se sindikati ne bodo enkrat za vselej postavili za svoje javne uslužbence in bodo gledali pri belem dnevu vse rabote Boruta Jamnika jih z drugo besedo kot MEHKUŽCI žal ne moremo poimenovati. Prevzem Svobode in kontrolo nad stranko pa je Jamnik demonstriral prvi dan po volilni zmagi lanskega aprila, ko je v studio POP TV v imenu "sindikatov" prišel Branimir Štrukelj. Zaposlitev Vesne Vukovič v Svobodi je bila le še ena etapa v igri obalnih akterjev omrežja grobarjev dela slovenskega pomorstva. Že iz več različnih virov pa smo tudi slišali, da si lahko Vukovičeva obeta zaposlitev prav v SID banki, če bo šla Gibanje Svoboda v "maloro."

Ob tem je zelo lepo spremljati vse ključne slovenske medije. Vsi vedo, kdo vodi igro, a ga ne upajo javno izpostavljati. Le z besedno zvezo "eden najbolj vplivnih" gospodarskih igralcev. Zakaj se ga lotevajo zelo redko? Odgovor je preprost. Ker so ključni mediji v državi zelo odvisni od oglaševalskega denarja. Sami pa smo že v članku z naslovom DOSJE NOMAGO- Reševanje implozije vzporednega mehanizma po Yorkovi Savi se nadaljuje! zapisali sledeče:

"Po naših zanesljivih informacijah se tukaj rešuje parkirišče in obstoj družbe Media Publikum. Zakaj je Media Publikum pomemben v slovenskem prostoru? Odgovor je preprost, ker se je vzporedni mehanizem dogovoril, da se bo tja kanaliziralo in koncetriralo večino oglaševalskega medijskega denarja. Od tu se bo distribiturial denar točno določenim medijskim hišam. Višina prejemkov tega denarja je odvisna od gledanosti in poslušne uredniške politike. Bolj bo poslušna, več denarja dobi. Kdor pa ne, se lahko obriše pod nosom. Po domače povedano, od Voduškovega Topnews na dnu lestvice pa do POP TV, ki je na vrhu lestvice. Kdo so glavni igralci? To so Franci Zavrl, Borut Jamnik in Nikola Damjanič. Zaradi prihajajočega spornega nakupa Nomaga s strani Slovenskih železnic pa tudi sedanji generalni direkort SŽ Dušan Mes. Kdo je za kaj odgovoren? Franci Zavrl Delić je odgovoren za oblikovanje partijskih političnih misli in z jasnimi navodili glede avtocenzure in uredniške politike. Državni uradnik Borut Jamnik skrbi za nadzor nad vsemi podjetji (državnimi in nedržavnimi) preko mehanizmov kapitalskega in korporativnega obvladovanja, da usmerjajo svoja obveščevalska sredstva v ciljno družbo Media Publikum. Preko obvladovanja pravosodja poskrbijo, da tako tudi ostane. Neposlušne disidente pa procesirajo, poslovne konkurente odstranijo in jih korak za korakom tudi uničijo. Prav s pomočjo obvladovanja pravosodja. SDH so polupili za reševanje vzporednega mehanizma, ki se je zaplezal v Savi. Slovenske železnice sedaj lupi na polno vzporedni mehanizem, nasedel v Nomagu. Vse skupaj je absurd nad absurdom. Glavni protoganist je Dušan Mes, parkiran kot generalni direktor Slovenskih železnic. Mes ni zastonj dvakrat na teden na Obali, kjer dobiva prebliske in biznisuje s sinom generala Tatalovića."

Kako se lahko najlažje znebiš medijev, da o tebi ne pišejo kritično in se ne vtikajo v tvoje posle? Zelo preprosto. Zasuješ jih z zgodbami o svojih gospodarskih in političnih nasportnikih. Ste se kdaj vprašali, zakaj je nekdanja novinarska trojka Vukovič, Cirman in Modic tako bliskovito udarjala po finančni politični eliti globoke države vzporednega mehanizma? Da so ustvarjali prostor novi eliti sestavljenih iz dnevnih migrantov v Ljubljani z Obale. Večkrat se isto sprašujemo, čemu se ustvarjalci Tarče bojijo, da bi eno oddajo namenili

izključno poslovnim akterjem omrežja blizu sedanjega predsednika uprave SID banke.

Luka Perš

Galerija slik

Zadnje objave

Sat, 5. Jul 2025 at 21:22

1 ogledov

Milijon in pol za beneški stolp v Glemu: parkirišče za izbrance Čeferinove elite iz Zahodnega Balkana ali resen kupec?
Ali zgodba beneškega stolpa v vasici Glem v Mestni občini Koper dobiva novo poglavje? Vse kaže, da sta zakonca Daniel Vaughan-Whitehead in Mira Celin Vaughan-Whitehead oziroma globalistična organizacija Fair Wage, pod formalnim zastopstvom Urše Zajc — žene Luke Zajca, dolgoletnega tesnega sodelavca in bližnjega sorodnika predsednika UEFA Aleksandra Čeferina — sprejeli odločitev, da bodo nepremičnino v vasici Glem prodali.Cena za nakup znamenitega beneškega stolpa znaša milijon in pol evrov.Na tem mestu pozivamo vse tiste premožne ljudi v državi, ki jih nima pod kontrolo ostanek koroškega #vzporednegamehanizma, obalni hirajoči ostanki neformalnega omrežja Komandos, akterji in operativci, povezani s podjetjem Splošna plovba Portorož, grobarski bančniški klan, ki mu poveljuje nepomemben mali državni uradnik z ekipo operativcev blizu Luke Koper, ter vzporedni rdeči kapital iz Češke, Republike Srbske, Avstrije, Švice in še od drugod…Naj se ti posamezniki in podjetniki opogumijo, vložijo svoj denar in s tem uničijo t. i. parkiriščno operacijo stolpa v Glemu, s katero vsi zgoraj omenjeni akterji že leta zlorabljajo to nepremičnino za svoje prikrite igre. Če se to zgodi, se jim bo — brez dvoma — ZMEŠALO!V uredništvu #Prava smo povsem nehote začeli spremljati zgodbo o znamenitem beneškem stolpu v vasi Glem v Mestni občini Koper, na območju slovenske Obale. Zdi se, da gre za še eno nepremičninsko operacijo, a ko smo začeli brskati, so se zadeve hitro zapletle in pokazale politično-gospodarske povezave, ki so značilne za zakulisje slovenskega nepremičninskega prostora. Zgodba bi morda ostala spregledana, če ne bi novinar portala Domovina, Nenad Glücks, po naključju razkril povezave, ki so sprožile val vprašanj in preiskav.Foto: Posnetek zaslona- DomovinaKot je razkril Glücks, je bila v neposredni bližini stolpa večkrat opažena Barbara Čeferin, soproga predsednika UEFA Aleksandra Čeferina. Še bolj pa je dvignilo prah dejstvo, da je zastopnica švicarske družbe Fair Wage, trenutne lastnice stolpa, postala Urša Zajc — žena Luke Zajca, dolgoletnega sodelavca Aleksandra Čeferina.To odkritje je bilo dovolj, da smo se v uredništvu odločili raziskati ozadje tega vse bolj kontroverznega nepremičninskega posla.Aleksander in Barbara Čeferin. (Foto: Posnetek zaslona-Onaplus)Kako je Viljem Šantavec ostal brez stolpa?V preiskovalnih člankih, ki smo jih objavili v zadnjih mesecih, smo razkrili, kako je nekdanji lastnik stolpa, arhitekt Viljem Šantavec, pod nenavadnimi pogoji moral prodati svojo nepremičnino Mestni občini Koper. Kot je hitro postalo jasno, je stolp postal le še eno izmed t. i. »parkirišč« za nepremičninske manevre, povezane z vplivnimi posamezniki. Tokrat je domnevno vlogo odigrala globalistična mreža Fair Wage s sedežem v Švici.Foto: Prava.siProdaja Fair Wage-u je bila le prvi korak. V članku Kdo so ključni akterji globalistične mreže Fair Wage, ki stojijo za nakupom stolpa v Glemu? smo podrobno razkrili ključne slovenske in tuje akterje, ki stojijo v ozadju tega vprašljivega posla.V nadaljevanju, v prispevku [Ekskluzivno] Dokumenti zemljiške knjige: Zadeva Glem – Kako je Viljem Šantavec izgubil zemljišča v korist mreže Fair Wage, smo z uradnimi izpiski dokazali, kako neformalna mreža s poznavanjem zakonodaje in pravnih vrzeli spretno manipulira postopke in prevzema ključne nepremičnine. Glem je le eden izmed mnogih primerov v naši državi. Takšnih Glemov je v naši državi na stotine! Kje so naše neodvisne institucije !!!!!????????????Foto: Posnetek zaslona Prava.siPosebej pomenljivo je dejstvo, da je Mestna občina Koper pod vodstvom župana Aleša Bržana pred prodajo hitro in precej potiho izbrisala vse hipoteke, ki so bremenile nepremičnino. To je sprožilo val vprašanj o morebitnih zakulisnih dogovorih med občino, odvetniškimi omrežji in tujimi vlagatelji.Foto: Prava.siV člankih Ali je bila kupnina za stolp v Glemu cena, da Čeferinu Janez Štarman ne odvzame odvetniške licence? in »Zasebni biznis akterjev omrežja obalnega odvetnika Janeza Štarmana v zadevi Glem izrabilo Čeferina za svoje parkirišče?« smo analizirali, kako naj bi bil nakup stolpa del širšega politično-pravnega zavarovanja interesov določenih elit.Vse kaže, da je stolp le ena v nizu »parkiriščnih« nepremičnin — objektov, ki so formalno v lasti tujih ali nepovezanih podjetij, v resnici pa služijo domačim elitam za prikrite investicijske in politične manevre.Foto: Posnetek zaslona- Nepremičnine.netPresenečenje: Stolp naprodajOb nedavnem pregledu oglasov na portalu Nepremičnine.net smo presenečeno opazili tudi oglas za znameniti stolp v Glemu. Po slabih petih letih lastništva ga želi Fair Wage prodati — za kar 1,5 milijona evrov. V spletnem mediju Regional Obala so razkrili, da si globalistična organizacija Fair Wage obeta kar 900 tisoč evrov dobička. Leta 2020 so stolp v Glemu kupili za 625 tisoč evrov. (Foto: Posnetek zaslona-RegionalObala) Kot smo opazili na svetovnem spletu, je o tej novici prvi poročal obalni lokalni spletni medij RegionalObala z naslovom 'ČEFERINOV' STOLP V GLEMU IŠČE NOVEGA LASTNIKA: Švicarsko podjetje ga prodaja za 1,5 milijona evrov. Med drugim so razkrili, da si Švicarji v tem poslu obetajo več kot 800 tisoč evrov čistega dobička!, saj so ga leta 2020 kupili od Mestne občine Koper za ceno 625 tisoč evrov. Opis in telefonska številka prodajalca nepremičnine v Glemu. Pokličite jih in boste hitro ugotovili, ali so pripravljeni prodati nepremičnino komur koli ali pa gre le za eno izmed mnogih "nepremičninskih parkiriščnih" operacij? (Foto: Posnetek zaslona- Nepremičnine.net)V oglasu je navedena telefonska številka, za katero lahko z veliko verjetnostjo sklepamo, da pripada Urši Zajc, formalni zastopnici Fair Wage v Sloveniji in soprogi Luke Zajca, tesnega zaupnika Aleksandra Čeferina. Ali pa kateremu od zakoncev Whitehead Vaughn. Ta oglas potrjuje dolgoletne sume, da objekt nikoli ni bil kupljen z namenom trajnostne uporabe, ampak kot prehodna točka v kompleksnem procesu prenosa lastništva, čiščenja zemljiškoknjižnih zapisov in zakulisnega urejanja interesov.Primer Glem močno spominja na znano stavbo na Litijski 51 v Ljubljani, ki je po propadu podjetja Hermes dolga leta samevala kot »parkiriščna nepremičnina«, da je na koncu pristala v državni lasti.Pred letom 2019 je bil znameniti beneški stolp v vasi Glem v lasti priznanega arhitekta Viljema Šantavca. Leta 2019 je Mestna občina Koper izvedla izbris vseh hipotek, ki so bremenile nepremičnino, kar je omogočilo nadaljnje prodajne postopke. V istem letu je stolp prešel v last švicarske organizacije Fair Wage, ki se navzven predstavlja kot zagovornica pravičnega plačila in etičnih poslovnih praks.V obdobju od leta 2020 do 2024 je objekt sameval, v njegovi neposredni bližini pa so bile večkrat opažene osebe, povezane s slovenskim politično-pravnim omrežjem, med njimi Barbara Čeferin, soproga predsednika UEFA Aleksandra Čeferina, ter Urša Zajc, žena dolgoletnega sodelavca Čeferina in hkrati uradna zastopnica Fair Wage v Sloveniji.Junija 2025 se je zgodil nov preobrat — beneški stolp v Glemu se je pojavil v oglasih za prodajo, z izhodiščno ceno 1,5 milijona evrov.Izračun na spletni strani Nepremičnine.net, koliko bi plačevali na mesec, če bi za nakup stolpa v Glemu vzeli kredit za dobo dvajset let. (Foto: Posnetek zaslona-Nepremičnine.net)Zakaj bežijo "Švicarji"- zakonca Whitehead Vaugnh? Ali pa je globalistična organizacija Fair Wage opravila vlogo "dežurnega parkirišča" za neformalno kriminalno združbo, ki se hoče že od leta 2017 polastiti beneškega stolpa v Glemu?So Švicarji oziroma zakonca Whitehad Voughn dojeli/la, da so zgolj orodje v rokah slovenskih omrežij? Težko je verjeti, da bi izkušeni akterji, kot je Daniel Vaughan-Whitehead, sicer znan tudi kot eden vodilnih obrazov pri organizaciji Fair Wage Network, v Slovenijo vstopili brez natančne analize razmer.A praksa kaže, da je Slovenija s svojo specifično prepletenostjo politike, pravosodja, odvetniških omrežij in lokalnih interesov izjemno zapleten prostor za vsakogar, ki ni »domačin«. Sestri Maja in Mira Celin. Maja Celin se je v preteklosti pisala Markežič in je bila zaposlena v organizaciji Fair Wage, zdaj deluje v kadrovski službi SB Izola. Mira Celin je uslužbenka IFO, s katero pogodbeno sodeluje njen mož, Daniel Vaughan Whitehead, ustanovitelj globalistične mreže Fair Wage.Foto: Posnetek zaslona-XJe mogoče, da so švicarski lastniki po nekaj letih lastništva spoznali, da v tej igri nimajo dejanske avtonomije? Da so v resnici zgolj vmesna postaja, prehodna plast v dolgi verigi prenosa lastništva, pri čemer ključne niti vlečejo posamezniki, povezani s slovenskim odvetniškim, političnim in gospodarskim podzemljem?Če je odgovor pritrdilen, potem je jasno, zakaj želijo čim prej izstopiti iz projekta in se umakniti iz slovenskega prostora, ki je vse prej kot predvidljiv in pregleden.Je bil projekt že od začetka načrtovan kot prehodna postaja za prenakazovanje lastništva? V Sloveniji smo v zadnjih desetletjih že ničkolikokrat videli podobne scenarije.Kupci iz tujine, pogosto pravne osebe z domnevno visoko stopnjo ugleda, prevzamejo nepremičnino, ki nato nekaj let formalno sameva, medtem pa se v ozadju pripravljajo pravne, finančne in kadrovske spremembe, ki nepremičnino na koncu pripeljejo v »prave« roke.Je bil Glem točno takšen primer? Ali je Fair Wage s prevzemom stolpa v resnici zgolj omogočil slovenskim elitam, da so začasno parkirale lastništvo, počistile zemljiškoknjižne zapise, odstranile hipoteke in druge ovire, nato pa čakale na ugoden trenutek, ko se objekt lahko »legalno« prenese na končnega kupca?Če drži ta teza, potem prodaja danes ni presenečenje, temveč logičen zaključek zamaskiranega procesa, ki je trajal zadnjih pet let.Kdo bo novi lastnik stolpa – resen kupec ali nova izmišljena figura iz slovenskega omrežja? Je mogoče, da novi kupec ne bo neznanec, temveč zgolj nov člen v znanem omrežju, ki se vrti okoli obalnih odvetnikov, vplivnih posameznikov in politikov, ki že leta krojijo nepremičninsko dogajanje v tem delu Slovenije? Ne gre prezreti dejstva, da je Mestna občina Koper pred prodajo stolpa Fair Wage-u ekspresno izbrisala vse hipoteke, ki so bremenile nepremičnino. Takšni postopki sicer lahko sledijo zakonskim določilom, a hkrati odpirajo legitimna vprašanja o tem, kdo je iz tega izbrisa imel koristi.Koprski župan Aleš Bržan in nepoklicni podžupan, odgovoren za zemljiške in pravne zadeve in predsednik Odvetniške zbornice Slovenije Janez Starman. (Foto: Posnetek zaslona-EKoperCapodistria)Je župan mestne občine Koper Aleš Bržan v tej zgodbi zgolj formalni izvajalec občinskih odločitev svojega nepoklicnega podžupana in predsednika Odvetniške zbornice Slovenije Janeza Starmana ali pomemben člen v kompleksnem omrežju, ki je v ozadju dogajanja?Ali bo primer Glem postal le še eden izmed madežev globalistične organizacije Fair Wage, ki jo sicer skrbno gradijo skozi akademske prispevke, konference in kampanje?Foto: Posnetek zaslona-Prava.siProdaja stolpa v Glemu torej ni le običajen nepremičninski oglas. Je znak, da se nekaj v tem projektu premika – in to ne nujno zaradi tržnih razlogov. Preveč je sence, preveč neodgovorjenih vprašanj in preveč znakov, da gre za zapleteno igro interesov, ki presega običajne meje trga. Luka Perš

Thu, 3. Jul 2025 at 23:41

629 ogledov

Obrambni izdatki in politične igre: Ali Levica in SD res mislita, da so volivci naivneži in TOTALNE BUDALE!?
Leta 1991 je Slovenija postala končno samostojna država. Eden prvih ciljev mlade države je bil vstop v Evropsko unijo in zvezo NATO. Leta 2003 smo na referendumu z večino potrdili vstop v obe organizaciji.Popolnoma normalno je, da se po dvajsetih letih članstva v teh povezavah v Sloveniji pojavljajo — včasih utemeljene, drugič pa predvsem ideološke — kritike obeh mednarodnih organizacij.Če v Sloveniji še vedno prevladuje večinska naklonjenost Evropski uniji, pa je NATO že od prvega dne odlična tema za notranjepolitične spopade. Ni čudno, da že od vstopa poslušamo pozive, naj Slovenija izstopi iz zveze. A realnost je taka, da se je treba držati dogovorov. Tudi sam sem kot mladoleten fant nasprotoval vstopu v NATO, a dvajset let kasneje mi je jasno, da je treba mednarodne zaveze spoštovati — če želimo, da nas kdo resno jemlje.Foto: Posnetek zaslona- DomovinaSlovenija bi kot članica morala za obrambo namenjati dva odstotka BDP. A kot se spodobi za našo realnost, smo na obrambne izdatke v preteklosti več ali manj pozabljali. Zdaj pa nas je dohitela stvarnost.Foto: Posnetek zaslona-Info360Zaradi trenutne geopolitične situacije so vse članice v zvezi NATO sprejele odločitev, da bodo do leta 2035 povečale obrambne izdatke na kar pet odstotkov BDP. To pomeni, da bomo morali tudi v Sloveniji v bližnji prihodnosti nameniti približno tri milijarde evrov za obrambo. Za primerjavo — to je še vedno manj, kot zapravimo za našo »slavno« javno zdravstvo.Slovenija pa ne bi bila Slovenija, če tudi ta mednarodni dogovor ne bi postal del domačega političnega cirkusa. Predvsem v dveh ključnih, a manjših vladnih strankah — Socialnih demokratih (SD) in Levici — že teče znano sprenevedanje.Brez zamere, ampak ali res mislijo, da so njihovi najbolj zvesti volivci, oprostite izrazu — popolne budale? Kljub nekajdnevnemu izgovarjanju so novinarji N1 Slovenija v članku Ko ministri ne vedo, kaj potrjujejo, in ne glasujejo niti za lastne pobude jasno pokazali, da so bili vsi ključni ministri iz vrst SD in Levice seznanjeni z vsebino, ki so jo kasneje sprejeli na seji vlade.Po poročilu N1 so ministri SD in Levice povsem seznanjeni z vsebino, ki so jo na vladi sprejeli. Pa so se vseeno začeli izmikati kot v gledališču slabih izgovorov. Vrhunec pa je seveda izjava ministra za solidarno prihodnost Simona Maljevca, da ni glasoval, ker mu je začel dopust. Bravo, res prepričljivo! Kot da bi zaradi dveh ur dopusta kar pozabil podpisati svojo prihodnost.Foto: Posnetek zaslona-N1 SlovenijaTorej, dragi državljani, ali res pričakujejo, da bomo verjeli, da so ti “ključni” ministri tako zasedeni s svojimi počitnicami, da ne vedo, o čem glasujejo? Ali je morda res, da vladno vodstvo igra igro “Ne vidim, ne slišim, ne govorim”, da bi lahko zanikali svojo odgovornost?Foto: Posnetek zaslona- PožareportAli gre vse skupaj za popolno manipulacijo? Za dobro režirano predstavo, s katero skušajo zavajati svoje volivce in prikriti pravo motivacijo? Če nadaljujejo s tem cirkusom, potem me zanima — ali si res zaslužijo, da jim še kdo zaupa?Ali pa gre za še preprostejšo razlago: morda SD in Levica nasprotujeta povišanim obrambnim izdatkom zgolj zato, ker bodo ključne odločitve o milijardah sprejemali drugi — konkretno, morebitno novo državno podjetje za vojaško-obrambno industrijo.Naj spomnim še na en detajl: nekdanji državni sekretar za obrambo Damir Črnčec je končal kot svetovalec za korporativno varnost v upravi SDH. Glede na to, da bo v prihodnjih letih na voljo velik kapital, je jasno, da bi SD rad imel prste zraven. Ker očitno niso del te igre, zdaj gledamo to predstavo nasprotovanja.Ne bo nas čudilo, če bo naslednja slovenska vlada vstopila v svojo verzijo afere Patria. Večinski mediji že zdaj testirajo teren — zgodbe o trgovini z orožjem iz časa osamosvojitve se očitno vračajo kot politično orodje.Zato bo tematika obrambnih izdatkov deležna še veliko pozornosti. Pričakujte afere. Pričakujte oddaje Tarča. Pričakujte kolesarje na ulicah. Saj vemo, kaj to pomeni: da bo na naslednjih volitvah zmagale tiste politične sile, ki jih tranzicijska levica najbolj prezira in ideološko sovraži.Foto: Posnetek zaslona-Nova24tvZakaj sem zapisal tako provokativno tezo? Preprosto. Ker se tranzicijska levica že od osamosvojitve dalje uspešno izognila odgovornosti v dveh ključnih krizah, medtem ko se njihove sprte frakcije med seboj borijo za oblast, stroške pa vedno nosi desna vlada z levim političnim priključkom, ki mora le opraviti vlogo raka. Tako bo, kot kaže, tudi tokrat. Nekdanji podnajemnik pri moji praprababici že nekaj časa pravi, da tokrat golo sovraštvo do desnice preprosto ne bo dovolj za zmago levega političnega pola. Bomo videli, kdo bo imel prav. Najkasneje marca ali aprila 2026.Luka Perš

Wed, 2. Jul 2025 at 21:36

1041 ogledov

Bo Nataša Pirc Musar res pokleknila pred nepomembnim malim državnim uradnikom v bitki za funkcijo guvernerja Banka Slovenije?
Leto 2022 ni bilo zgolj politično prelomno. Bilo je leto, ko se je pokazalo, kdo v tej državi res vleče niti. Poleg parlamentarnih in lokalnih volitev smo dobili tudi novo predsednico države, dr. Natašo Pirc Musar. A že takrat smo tisti, ki gledamo dlje od uradnih naslovnic, vedeli — zadaj so omrežja, ki so si Slovenijo že zdavnaj razdelila.V našem mediju smo že takrat razkrili, kaj se skriva za nasmehom nove predsednice in imenom Pirc Musar. Spomnimo samo nekaj naslovov, ki so odmevali:Sodbi Vrhovnega sodišča ob rob! Kdo je Nataša Pirc Musar in kakšen tranzicijski tandem tvorita s soprogom Alešem Musarjem.[DOKUMENTI 15 SPORNIH SODB!!!] Ali je Nataša Pirc Musar oškodovala državo za 800 tisoč evrov in vedela za ponarejanje SODB?!ŠKANDAL! Nataša Pirc Musar ZAVESTNO KRŠILA odvetniški kodeks! Zaščitena, ker jo varuje ODVETNIŠKA AURA POMORSKEGA GROBARJA!!!Razkrivamo primera, zakaj sta zakonca Musar varna pred roko pravice! Nataša, ne pozabi, kdo te je iz OBALE LANSIRAL na RTV SLO!Spoštovana Nataša, Obala te je ustvarila. Obala bi te znala uničiti! Spoštovani bralci, kdo je naročil analizo?!Produkt OBALE in PRIVATIZERKA OSEBNIH PODATKOV! Natašina INFOHIŠA posluje z rusko SBERBANK in vključno z JAMNIKOVO HOBOTNICO!O drami glede tega, kdo bo novi guverner ali guvernerka Banke Slovenije, smo v našem mediju pisali že oktobra 2024 v članku z naslovom Ali se Tone Rop zaveda, da je le kmet na šahovnici na smrt skreganih dveh obalnih klanov v bitki za prevlado Slovenije?. V tem članku smo med drugim zapisali sledeče:»Komandosi pa tudi niso pozabili, kam na Obalo sta hodila Pirc Musar in Tone Rop. … Zdaj sta umrla tako nekdanji dolgoletni direktor Splošne plovbe Portorož Aldo Krejačič kot nekdanji dolgoletni predsednik uprave Luke Koper Bruno Korelič. Že večkrat je bilo v medijih razkrita povezanost med dolgoletnim državnim uradnikom Borutom Jamnikom in Koreličem. V Slovenskih novicah in tudi v srbskih medijih so Jamnikovo omrežje označili za grobarje slovenskega gospodarstva. Verjetno je večina že pozabila, da je bil Rop odgovoren za koordinacijo v osrednji Sloveniji v omrežju akterjev okrog Petra Rigla. Le-ta je pred mnogimi leti umrl nenadno v čudnih okoliščinah 'naravne smrti'. Rigl je bil eden redkih, ki se ni pustil in ni podlegel Obali. Po njegovi smrti pa je Obala kot maligna rakava tvorba podivjala. Na žalost se Slovenija s tem še vedno sooča.«Foto: Prava.siIn danes? Zgodba se še vedno ni premaknila z mrtve točke. Ste se vprašali, zakaj že več kot pol leta ne morejo najti skupnega kandidata? Zakaj vse skupaj postaja zakulisni obračun brez primere?Ključ je preprost — neznana državna banka. In kdo jo vodi? Nepomembni dolgoletni državni uradnik. Ime, ki že desetletja obvladuje milijarde preko mesečnih vplačil javnih uslužbencev, pokojninskih skladov, turističnih projektov. In zdaj, prek državne banke, cilja še višje.Foto: Prava.siPred dnevi je Info360 nehote razkril novo poglavje poslovnega modela nepomembnega dolgoletnega malega državnega uradnika: ustanovili so dve novi hčerinski družbi in že naredili poslovni minus v preteklem letu. Ustanovljeni z enim namenom — da se po potrebi razredčijo zakonski nadzori, skrijejo sledi in še lažje dostopa do državnega in evropskega denarja preko svetovalnih in drugih pogodb, ki jih bodo imeli zmagovalci razpisov, podpisanih z banko.Po nekaterih informacijah prek teh družb čakajo na upravljanje več kot milijarda evrov. Denar, ki naj bi bil namenjen »razvoju«. Razvoju česa? Parkirišč za denar, ki bo izginil v svetovanjih, izobraževanjih in projektih, kjer nikoli ne bomo izvedeli, kdo je res imel korist.Foto: Prava.siProblem? Banka Slovenije teh dovoljenj ne izda. Zato panika. Zato pritisk. Zato kadrovski spopad. Prava Slovenija to vidi. Prava Slovenija ne bo tiho.Kdo se skriva v tej igri? Nepomembni mali dolgoletni državni uradnik, ki si že leta iz ozadja gradi svoj vpliv in ob tem, kot pravi analitik Miran Videtič, obvladuje klan bankirjev. Foto: Prava.siNjegov načrt je preprost — prek svoje kandidatke zasedejo še mesto guvernerja Banke Slovenije. Prvič bi to bila ženska? Lepo. Politično korektno. A zadaj? Stara obalna omrežja, ki so ugrabili koroški kapital vzporednega mehanizma.Zakaj predsednica države tega (zaenkrat) ne podpira? Ker pozna to igro. Ker jo vlečejo na isti Obali, kjer je nekoč prisegla zvestobo. Ker ve, kaj se zgodi, ko Obala pod nadzorom hirajočega omrežja Komandos, Kučanovi kadri in pidovski kapital začnejo diktirati tempo.Saga o guvernerju traja, ker se bije resen spopad za nadzor nad milijardami. Na eni strani predsednica, ki še išče kandidate. Na drugi strani omrežje nepomembnega državnega uradnika, ki brez dovoljenj Banke Slovenije ne more realizirati svojih načrtov znotraj državne banke. Brez dovoljenj ni parkirišč za denar. Brez parkirišč ni projektov. Brez projektov? Ni provizij. Ni vpliva.Vprašanje, ki ostaja, je enako kot ob volitvah 2022: ali bo predsednica države pokleknila pred starimi omrežji? Ali bo, kot vedno, odločil denar? Ali bo na koncu guverner postal prav tisti, ki jo je javno rušil in ji že takrat jasno povedal prek svojih zvestih medijev: »Bolje bi bilo, da ne postane predsednica države.«?Kako bo reagirala predsednica države, če se res zgodi, da bo nepomembni dolgoletni mali državni uradnik v njeni predsedniški palači se predstavljal kot kandidat? Ali pa si bo po pilatovsko umila roke in povedala, da tako o kandidatu odločajo predstavniki ljudstva.Luka Perš

Tue, 1. Jul 2025 at 18:32

824 ogledov

Dragan Šolak trdi, da ga je britanski sklad BC PARTNERS IZRINIL zaradi 200- MILIJONSKE TOŽBE IN MILIJARDE EVROV V GOTOVINI!
BC Partners čez noč odstavil ustanovitelja United Group. Sodna preiskava, tožbe v dveh državah, blokirane dividende in vprašanje: kdo danes v resnici nadzoruje občutljive podatke milijonov uporabnikov v EU?Amsterdam / London, 25. junij 2025 – Kar se je začelo kot korporativni konflikt, zdaj dobiva vse značilnosti visokoprofiliranega notranjega obračuna, ki se bo razreševal v sodnih dvoranah Londona in Amsterdama. Dragan Šolak, ustanovitelj in dolgoletni obraz skupine United Group, trdi, da je bil iz podjetja izrinjen brez opozorila, ker si je upal – tožiti.Po njegovih besedah ne gre le za razrešitev, temveč za maščevalni manever večinskega lastnika, britanskega sklada BC Partners, ki mu očita, da želi "pospraviti" tiste, ki jih ne more več nadzirati.Odstavitev brez razlage – sodna vojna v Amsterdamu in Londonu16. junija letos sta bila Šolak in izvršna direktorica Victoriya Boklag razrešena z vseh funkcij v United Group – brez obvestila, brez sklepa skupščine, brez pojasnila. Nekaj dni kasneje je Šolak vložil zahtevo za sodno preiskavo na Gospodarsko zbornico pritožbenega sodišča v Amsterdamu, sklicujoč se na člen 2:345 nizozemskega civilnega zakonika. Sočasno zahteva tudi začasno zamrznitev vodstvenih sprememb, dokler se ne razčistijo okoliščine razrešitve. Njegova obtožba: BC Partners je posegel v vodstvo brez soglasja ključnega manjšinskega delničarja – in to takoj po tem, ko je Šolak proti njim sprožil 200-milijonsko tožbo v Londonu.Foto: Posnetek zaslona- Vreme.comV ozadju: 200 milijonov evrov, tožba in izginula dividendaŠolak je aprila letos v Londonu vložil tožbo, v kateri trdi, da mu BC Partners dolguje več kot 200 milijonov evrov pogodbenih bonusov, vezanih na spektakularno prodajo srbskih telekom podružnic za 1,5 milijarde evrov.Od takrat je – po njegovih besedah – vse zamrznjeno: 1,1 milijarde evrov gotovine, pridobljene iz prodaje, še vedno leži na računih podjetja. Dogovorjena dividenda? Izginila. Vodenje podjetja? Prevzeto.To so vodilni ljudje v britanskem skladu BC Partners. (Foto: Posnetek zaslona- BC Partners)BC Partners: to ni maščevanje – to je strategijaNa drugi strani britanski sklad BC Partners, ki ima v lasti 55 % družbe, odgovarja, da gre za strateško reorganizacijo. Menijo, da je bila menjava vodstva nujna, saj naj bi United Group potreboval bolj "evropsko strukturirano vodstvo", da bi postal privlačnejši za nove vlagatelje.V grških in bolgarskih medijih se že govori o "de-balkanizaciji" podjetja – torej odstranitvi kadrov, ki so povezani z "regionalno identiteto", in njihovi zamenjavi z vodstvom iz držav "jedrne EU".To bi naj bil sedež sklada BC Partners v tujini. (Foto: Posnetek zaslona- Loopnet.net)Zakaj to skrbi tudi Slovenijo?United Group prek Telemacha nadzira ključni del slovenske telekomunikacijske in podatkovne infrastrukture. To vključuje mobilna omrežja, širokopasovne povezave, TV-vsebine in platformo EON. Kdo odloča o vsem tem? Kdo upravlja podatke? In kaj pomeni, če se vodstvo menja čez noč – brez vednosti manjšinskih lastnikov ali lokalnih regulatorjev?To so vprašanja, ki zdaj zadevajo tudi slovensko javnost – in regulatorje.Šolak: »Borimo se proti tihemu prevzemu«V izjavi za javnost je Dragan Šolak dejal:»Ne gre za spore o egih. Gre za to, da je nekdo, ki je podjetje zgradil, iz njega odstranjen brez razlage – potem ko je zahteval spoštovanje pogodbe. Če to dopuščamo danes, bomo to jutri dopuščali vsem – tudi v drugih strateških sektorjih.«Kdo bo vodil United Group – in s kakšnim namenom?Medtem ko sodišča tehtajo pravno podlago razrešitev, trgi in analitiki spremljajo, ali bo spor razkril globlje težave v razmerju med ustanovitelji in velikimi skladi, ki so v zadnjem desetletju prevzeli številna evropska podjetja.Kaj bo ostalo, če bo v tej bitki prevladal kapital brez zavor? In kaj bo, če bo manjšinski solastnik vendarle dokazal, da ga ni mogoče kar črtati iz lastne zgodbe?Spletni raziskovalni portal Prava.si bo razvoj dogodkov spremljal še naprej – ker gre za primer, ki lahko določi, kdo ima v resnici zadnjo besedo v podjetjih, ki upravljajo s ključno evropsko infrastrukturo.Luka Perš

Mon, 30. Jun 2025 at 23:21

2086 ogledov

Mafijsko podzemlje, politični vplivi in tuji interesi: Ljubljana pod pritiskom balkanskega kriminala in poslovnih mrež!???
V središču Evrope, v Sloveniji, državi članici Evropske unije, kjer bi pričakovali transparentno upravljanje in spoštovanje pravne države, se odvijajo zaskrbljujoče zgodbe, ki mešajo meje med politiko, gospodarstvom in organiziranim kriminalom. Ljubljana, prestolnica, ki bi morala biti simbol urejenosti in varnosti, se vse bolj izpostavlja kot stičišče balkanskih mafijskih skupin, vplivnih političnih elit in tujih, predvsem srbskih, interesov. Ta kompleksni preplet ustvarja resne izzive za slovensko družbo, pravno državo in evropske vrednote.Foto: Posnetek zaslona- Portalplus1. Janković: Politični magnet in ključni igralec balkanskega vplivaZoran Janković, župan Ljubljane, že dolgo ni več zgolj lokalni politik. Postal je pomemben gospodarski igralec, ki preko svojih številnih poslovnih in političnih povezav deluje kot most med slovensko prestolnico in vplivnimi balkanskimi krogi. Njegov vpliv sega daleč onkraj Ljubljane, z močnimi povezavami do Srbije in Republike Srbske.Po poročanju novinarja Bojana Požarja, ki že leta spremlja Jankovićeve povezave, naj bi župan že načrtoval prestop v Beograd, kjer naj bi prevzel ključno vlogo pri Expo 2027, kar bi mu dalo upravljanje s približno 12 milijardami evrov srbskih državnih sredstev. To bi pomenilo, da se njegov vpliv ne bo omejil le na Ljubljano, ampak bo segal čez meje Slovenije. Zdaj pa mu je dovoljenje za delo svetovalca dovolila pod »posebnimi pogoji« še KPK.Tako imenovani kum Aleksandra Vučiča in novi poslovni igralec v Ljubljani, srbski poslovnež z dvomljivo poslovno prakso NIkola Pertrovič. (Foto: Posnetek zaslona-Blic)Janković velja za enega izmed tistih političnih akterjev, ki lahko neposredno vplivajo na slovensko državno politiko, o čemer pričajo tudi njegove izjave in omembe, kot je tista Požarja: "Janković bo tudi tisti, ki bo Golobu nekoč rekel, Robi, zdaj pa res moraš oditi." Ta stavek ni zgolj retoričen – kaže na neformalno, a močno mrežo vpliva, ki jo gradi že desetletja. A vse kaže, da tega stavka sedanji predsednik vlade Robert Golob z ust Jankovića ne bo slišal. Pa tudi sam dolgoletni ljubljanski župan je z izbiro Goloba več kot zadovoljen, saj sedanja vlada lepo skrbi za posle prosto po Miranu Videtiču »profit-partizane«. Lastnik KPL in Stožic, eden najbogatejših tajkunov iz Republike Srbske Mladen Milanović Kaja. (Foto: Posnetek zaslona- Sloboda Vaskovič Sa druge strane)2. Republika Srbska in strateški kapital v LjubljaniInvesticije, ki prihajajo iz Republike Srbske, niso naključje. Milorad Dodik, kontroverzni predsednik Republike Srbske, znan po svojih političnih in gospodarskih ambicijah zunaj meja BiH, intenzivno širi vpliv preko svojih ljudi in povezav. V Sloveniji so po informacijah iz različnih virov najpomembnejši poslovni projekti, kot so Stožice, povezani z njegovimi zavezniki.Podjetje KPL, ki je lastnik Stožic, je pod vplivom Mladena Milanovića Kaje, enega najbogatejših tajkunov Republike Srbske. Njegov vpliv skupaj z Jankovićevimi povezavami ustvarja močno balkansko gospodarsko-politično mrežo, ki ni omejena zgolj na posle, temveč sega tudi v politično sfero.Energijski sektor je še ena izmed strateških panog, kjer Dodikovi ljudje in njihovi slovenski partnerji krepijo svoj vpliv. Gre za občutljivo področje, kjer tuji vplivi lahko ogrozijo nacionalno varnost in energetsko neodvisnost Slovenije.Filip Korač, še eden izmed zloglasnih balkanskih kriminalcev. (Foto: Posnetek zaslona- Blic)3. Ljubljansko mafijsko podzemlje: Balkan v srcu SlovenijeLjubljana ni zgolj mesto s političnimi igrami, ampak tudi prostor, kjer delujejo balkanske mafijske skupine, ki so trdno zasidrane v vsakdanjem življenju mesta. Novinarka Katarina Keček je z raziskavami že pred leti za revijo Reporter razkrila, da je trgovina z mamili v središču Ljubljane razdeljena med albanske, srbske in črnogorske kriminalne skupine, ki so si območja razdelile do hišne številke natančno.Naslovnica revije Reporter, kjer je novinarka Katarina Keček razkrivala mafijsko podzemlje v Ljubljani. (Foto: Posnetek zaslona- Reporter)Nevarnost ni abstraktna – po njenih besedah se kriminalne grožnje in nasilje pojavljajo redno. Nekateri taksisti in nekateri dostavljavci hrane omogočajo preprodajo drog z dostavo na domove, kar priča o zelo sofisticiranih metodah in globoki infiltraciji kriminala v mestno tkivo.Odziv policije je pogosto pomanjkljiv, kar vzbuja dvome o povezavah med organi pregona in politično-ekonomskimi mrežami. Tišina oblasti je v tem primeru še bolj zaskrbljujoča kot sam kriminal. To kaže na širši geopolitični kontekst, kjer balkanski vplivi niso lokalna težava, ampak del širše strategije.Te razkritja opozarjajo na resne ranljivosti slovenske demokracije in pravne države. Ljubljana ni več zgolj slovenska prestolnica, ampak simbol širših izzivov, s katerimi se soočajo manjše države EU, ki so lahko tarče vplivov tujih politično-poslovnih in kriminalnih interesov.Andrej Vučić, eden ključnih "stricev iz ozadja" v Srbiji in sedaj ena najmočnejših političnih in gospodarskih oseb na področju Zahodnega Balkana. (Foto: Posnetek zaslona-Blic)Ko mafijske skupine in politični vplivi delujejo praktično brez odziva organov pregona, se rušijo temelji pravne države. Medijska svoboda, ki je ključna za demokracijo, je ogrožena zaradi strahu in groženj. Slovenija se mora temeljito soočiti s temi izzivi, saj je njen položaj v EU odvisen od močnega delovanja institucij in transparentnosti.Zgodbe o Jankoviću, vplivih Republike Srbske, balkanski mafiji in nezadostnem odzivu državnih organov niso zgolj lokalni incidenti. So simptom širših težav z vladavino prava, političnimi mrežami in kriminalnimi vplivi v Evropi. Slovenija se zdaj sooča z izzivom, kako ohraniti svojo suverenost, pravno državo in status zaupanja vredne članice Evropske unije. Potrebne so temeljite, neodvisne preiskave, transparentno delo institucij in močna medijska svoboda, da se zaščitijo temelji demokracije in prepreči nadaljnje prodiranje kriminalnih in političnih interesov v srce prestolnice.Luka Perš

Sun, 29. Jun 2025 at 22:13

13976 ogledov

PETROL: PRDCI, NEČAKI IN VZPOREDNI MEHANIZEM — KDO PADA V #TROŠARINSKOIMPL0ZIJO?
"Mogoče je pa šef enega od nadzornikov Petrola ta isti Petrol obljubil nekomu v tujini?! In zdaj so na potezi Golob, mediji v koaliciji in provladni nevladniki, da odigrajo igro zbijanja cene!" Tako je najnovejši spor med vlado Roberta Goloba in družbo Petrol na družbenem omrežju Facebook komentiral analitik Miran Videtič. V nadaljevanju članka razvijamo tezo, ki jo je – po našem laičnem mnenju – med vrsticami nakazal Videtič.Gre dobesedno za farso in VELEKAPITALISTIČNI, POHLEPNI PRESTIŽNI BOJ: kdo je močnejši – »stari prdci«, odpadniki UDBE, kot jih opisuje dr. Rado Pezdir v knjižni uspešnici Vzporedni mehanizem globoke države, in njihovi nečaki, ki so od leta 2008 prevzeli ključne položaje v finančnem sektorju države. Prav to se danes dogaja v Petrolu. Ker v novi nadzorni svet niso prišli določeni kandidati, zdaj užaljeni »modri uradnik«, danes strokovnjak za evropska sredstva, s pomočjo zvestih operativcev in 60-odstotnimi maržami načrtno uničuje Petrol.Kaj je cilj?Uničiti finančno stabilnost Petrola do točke, ko se niti parkiranemu kapitalu vzporedno-mehanističnih fantov ne bo več splačalo vztrajati pri investiciji – in bodo podjetje raje prodali. Morda je res napočil čas, da se »stari prdci« vzporednega mehanizma spet odpravijo na obisk k državnemu bankirju. Ne bi bilo prvič. Bomo videli ...Že nekaj dni spremljamo v Sloveniji dobesedno medijski in vladni pogrom nad Petrolom. Povod za spor med Petrolom in vlado pod vodstvom dr. Roberta Goloba je povišanje trošarin s strani države. To so, pričakovano, zapakirali na ministrstvu za finance in ministrstvu za gospodarstvo, turizem in šport.Obe ministrstvi trmasto vztrajata pri višjih trošarinah, kot da gre za zapovedi s katerega svetega hriba. Petrol je kot povračilni udarec elegantno razgalil resnico: vsak kupec goriva financira predvsem državo. Jasno so povedali – od vsakega plačanega litra bencina država pobere kar 60 %.Foto: Posnetek zaslona-Petrol.Poleg tega so razkrili, da se je trošarina v primerjavi z letom 2023 povečala za neverjetnih 42 %. Po trenutnih cenah država pobere kar 0,85571 evra na liter goriva. Cena litra bencina se razdeli na tri dele: marža, nabavna cena bencina in – davčni pohlep države. Petrol iz tega prejme pičlih 5 %, kar znaša borih 0,07928 evra na liter. Iz teh " ubogih drobižkov" mora družba pokriti vse stroške poslovanja.Petrol pa se ni ustavil le pri besedah. V povračilni potezi so »korporacijsko« zaprli nekaj svojih črpalk po državi. A bumerang se je hitro vrnil. Večinski mediji so jih nemudoma začeli prikazovati kot zlobne kapitalistične pohlepneže, simbol izkoriščanja.Foto: Prava.siVrhunec farse je dopolnil še minister za kohezijo in lokalno samoupravo dr. Aleksander Jevšek, ki je predsedniku uprave Petrola Sašu Bergerju napisal pravcato pismo, kot kakšen zaskrbljeni starš. Človek se vpraša – od kdaj je naloga ministra pisati pisma predsedniku uprave gospodarske družbe? Ali nimamo v tej državi institucij in zakonodaje? Ali gre le za še en gledališki nastop, kjer se igra na čustva ljudi?Farso dopolnjujejo tudi civilnodružbeni aktivisti, z Niko Kovač na čelu, ki s svojimi izjavami dodatno podžigajo ogorčenje nad Petrolom.A vse, kar spremljate v zgodbi Petrola – kar vam vsiljujejo večinski mediji, kar z odrov sporočata predsednik vlade in prva dama nevladniškega aktivizma – je le dimna zavesa. Zavesa, ki skriva resnične ekonomske koristi neformalnih združb, ki v tej državi že desetletja delujejo po principu vzporednega mehanizma tako imenovane globoke države.Foto: Prava.siPETROL – VOJNA MED ODSLUŽENIMI PRDCI VZPOREDNEGA MEHANIZMA IN NJIHOVIMI NEČAKI, KI SE IMAJO ZA ŠEFE SLOVENSKIH PODJETIJ, V RESNICI PA SO NJIHOVI GROBARJI!Družbo Petrol smo na našem mediju že večkrat kritično obravnavali. A bodimo jasni: tokrat ne gre zgolj za Petrol. Gre za ekonomijo. Za kapital. Za spopad različnih interesnih skupin.Družba Petrol je že od leta 2008 podvržena zakulisnim igram akterjev vzporednega mehanizma globoke države in njihovih vajencev – grobarjev slovenskega gospodarstva.Foto: Prava.siKazenska odgovornost?Seveda bi morali najprej začeti pri tistih, ki oblikujejo davčno politiko. Družba Petrol nima popolnoma nič z višino trošarin. To ni delo trgovca. A očitno je, da ko nisi dovolj »kooperativen« pri kadrovskih igrah, ti politika omeji maržo. To ni več politika – to je zloraba položaja. To je napad na gospodarstvo.Še huje, to je napad na zdravo pamet. Če bi kraljica vseh postopkov – tožilstvo – opravljala svoje delo, bi kazenske ovadbe morale leteti kot sneg v januarju. In to ne le na izvršilne pomočnike, kot so posamezni ministri in predsednik vlade, ampak predvsem na tiste, ki iz ozadja dejansko vlečejo niti in naročajo takšne nezakonite poteze.Če ta oseba že dve desetletji s svojim vplivom kadruje, disciplinira in sesuva slovensko gospodarstvo, je skrajni čas, da ga spravimo tja, kamor sodi – pred pravosodne organe. Da se končno začne proces demokratizacije Slovenije. Kajti to, kar spremljamo danes, je učbeniški primer ugrabitve države – state capture.Foto: Bralec Prava.siZakaj želi »druščina iz hriba Jamnik« s posebnimi tehnikami uničenja Petrola doseči, da tudi Petrol pride pod njihovo dokončno lastniško kontrolo, da bodo spet lahko izvedli EKSPERIMENT IMPLOZIJE?Struktura lastništva v Petrolu je kristalno jasna. Prav tako so očitne povezave med posameznimi lastniki. Povsem se strinjamo z vsebino članka, objavljenega na Zanima.me, z naslovom Vladna vojna s Petrolom – Golobovi zamolčani interesi, ki jih plačamo z vsakim litrom goriva, avtorja Mirka Mayerja. Tam je jasno razvidno, kdo so ključni igralci v lastniški sestavi Petrola in kako so povezani z interesnimi skupinami.Češki kapital? Točno tisti, o katerem je v knjigi Vzporedni mehanizem globoke države pisal dr. Rado Pezdir. Hrvaški pokojninski skladi? Tisti, ki jih je nekdanji predsednik države Milan Kučan v intervjuju za Reporter odkrito pohvalil. Poglejmo si prevzeme, kjer so ti skladi sodelovali – Panvita in drugi primeri. V resnici gre za en in isti kapital, ki se kot kameleon pojavlja pod različnimi zastavami, a s povsem enakim ciljem – obvladovanje slovenskega gospodarstva.V članku na Zanima.me je izpostavljeno, kako je predstavnik hrvaških pokojninskih skladov Goran Kralj skupaj s češkimi lastniki, Daretom Južno in določenimi zaposlenimi v nadzornem svetu, ključni pri upravljanju Petrola. Zdaj pa dodajte k tej druščini še novoizvoljene člane nadzornega sveta, ki prihajajo iz kroga blizu predsednika UEFA Aleksandra Čeferina. In kar naenkrat je slika popolna.Tukaj je novinar Mirko Mayer v svojem članku razkril, kdo je kdo v sedanjem nadzornem svetu Petrola. (Foto: Posnetek zaslona-Zanima.me)Kaj se v resnici dogaja?Klasična zgodba. Uporaba posebnih tehnik, manipulacija z javnostjo, izkoriščanje ljudstva kot kulise, da se Petrol prikaže kot najhujšega kapitalističnega zlobca.A najbolj žalostno je, da lahko nekdanji drugouvrščeni na osnovnošolskem tekmovanju iz matematike v nekdanji totalitaristični državi danes, s pomočjo svojih pomočnikov na ministrstvih, dejansko sesuva eno ključnih gospodarskih družb v Sloveniji. To ni več hec.To je nevarno. Tudi mi ne gojimo simpatij do stare ekonomske garde. Vsi vemo, kdo so postkomunistični ostanki z Obale, Koroške, iz vrst nekdanje Službe državne varnosti. Prevzeli so varnostni sektor, stečaje, energetiko, sodstvo, policijo, tožilstvo. A na drugi strani imamo zdaj nove »junake«, nepomembne državne uradnike, ki se iz ozadja igrajo grobarje slovenskega podjetništva.Vprašanje, ki se postavlja, je jasno:Kaj žene te ljudi, da hočejo imeti odločilen vpliv v vsakem strateško pomembnem podjetju? Ali jim ni dovolj, da so izrinili Yorkov kapital in ga poslali v hrvaške pokojninske sklade? Očitno ne.Zato se ne čudite, če bo »druščina iz hriba Jamnik« aktivirala proti Petrolu sindikate, nevladne organizacije in večinski medijski prostor. Kaj to pomeni? Sporočilo starcem vzporednega mehanizma je jasno: Vse smo vam že ugrabili. Zdaj prihajamo še po Petrol.V tej igri ima premier dr. Robert Golob dvojno vlogo. Po eni strani se slika s postkomunistično staro gardo in jim obljublja nebesa. Po drugi strani pa dopušča, da nepomembni državni uradnik iz hriba Jamnik s svojo ekipo operativcev na ministrstvu za finance načrtno uničuje Petrol.Ali bo druščina iz hriba Jamnik uresničila načrt ter zaradi medsebojnih bojev znotraj družbe finančno uničila družbo? (Foto: Posnetek zaslona- https://www.kroddoma.si/pot-na-jamnik)Ali si res želimo, da staro gospodarsko družbo sesujejo zaradi političnih iger?Ali ni dovolj, da spremljamo boj med klanoma Čeferin – Jamnik na vseh področjih? Tudi predsednik največje opozicijske stranke SDS, Janez Janša, je v intervjuju za Uro resnice vsaj delno potrdil, da gre za spopad teh dveh vplivnih krogov predvsem na področju ekonomije. Novinar, kot je Bojan Požar, analitika Peter Gregorčič in Miran Videtič, so v eni izmed oddaj Ura resnice opozarjali na to. Videtič je bil eden redkih, ki si je upal javno povedati, da so v tem boju »Jamnikovi bankirji« močnejši.Foto: Posnetek zaslona-Facebook profil Miran VidetičZato ne nasedajte tej umazani igri. Če že institucije, kot sta SOVA in tožilstvo, molčijo, naj bodo vsaj državljani tisti, ki ne nasedejo zavajanju. Kajti kar spremljamo danes, je načrtno uničevanje samostojnega slovenskega gospodarstva. In to je še enkrat – NO GO!Luka Perš
Teme
BorutJamnik BorutJamnikimavsezabedake GibanjeSvoboda janezjanša levica MatejTonin nsi poptv RobertGolob RokSnežič sd sds TanjaFajon VesnaVukovič msm

Zadnji komentarji

Prijatelji

NAJBOLJ OBISKANO

Sami so si krivi!!!