V prvem delu privatizacijske vojne v (para)državnem Stelkomu ste lahko prebrali, kako je potekalo izčrpavanje Stelkoma. Prebrali ste lahko tudi, kaj vse je lastnik, švicarski državljan Benny Ingemar Iggland. V drugem delu naše trilogije vam bomo poskušali prikazati, katero omrežje v Sloveniji sumimo, da stoji za kapitalom tega Švicarja. Imena in akterji, ki se pojavljajo v tej zgodbi, nam dajejo sum, da gre v resnici le za dober, stari kapital iz Švice, operativno voden iz švicarskega Zuga, ki so ga znali uporabljati že akterji vzporednega mehanizma globoke države. Živimo v času demokracije in pravne države in zato pač rabiš odvetnike, da lahko "pravno" pride denar v prave roke. V preteklosti se je že večkrat omenjalo v javnosti, da so za takšne vrste kapitala v Sloveniji zelo koristne delovne izkušnje trnovskega YES odvetnika, ki ga odlično pozna nekdanja notranja ministrica Katarina Kresal v Pahorjevi vladi. Isto se je omenjalo tudi za Janija Soršaka v tesni povezavi z njim. Prav Soršak je odigral eno ključnih pravnih vlog, da je švedska Metrima postala 40-odstotna lastnica Stelkoma. Zato nas sploh ne čudi, da so SAVA BOYS ponoreli, ko so ugotovili, kam se v resnici denar iz družbe Stelkom steka in so ostali brez plena.
Zelo zanimiva se nam zdi vloga nekdanjega direktorja Stelkoma Igorja Maherja. Na eni izmed spletnih strani smo našli, kje vse je bil zaposlen Maher v preteklosti. Bil je zaposlen v podjetjih Micromedia d.o.o., mSIMT d.o.o., Metalka, Razvojna agencija Koper, Igea, Informatika in Stelkom. Bil pa je tudi nekdanji član nadzornega odbora javnega piranskega podjetja Okolje Piran. Slovenska javnost se ga še najbolj spominja, ko je moral zaradi domnevnega črnograditeljstva zapustiti svoj ministrski položaj po treh dneh.
Foto: Posnetek zaslona- Regional Obala
Ali je Igor Maher bil v preteklosti povezan s Službo nekdanje varnosti?
V svojih uradnih pričetkih kariere se Maher zelo rad predstavlja kot policist. A kot smo prebrali na spletu, naj bi bil Maher tudi tesno povezan s predstavniki službe nekdanje varnosti.
Na svetovnem spletu smo prebrali, da Igor Maher ni bil le “navaden miličnik”. Bil je zelo verjetno predstavnik UDBE, in da se ga baje še nekateri domnevno živeči sodelavci UDBE zelo dobro spominjajo.
Ne pozabimo še na dejstvo, da se je Šišakovič ukvarjal s prodajo medicinskih pripomočkov v podjetju DENTA MED, katerega je bil tudi dolgoletni lastnik. Ve se, da je imel takrat še vedno ključno besedo pri izbiri posrednikov Janez Zemljarič. Poleg tega pa je vzporedno opravljal posel s postavljanjem infrastrukture za telekomunikacijsko omrežje s podjetjem Masterline. Leta 2012 je izstopil iz družbe Masterline in od Videta odkupil majhen delež v podjetju Mi-Line in postal kasneje tudi njen večinski lastnik družbe. V njej pa opravlja vlogo direktorja.
Zdaj pa so našli še tako imenovane "Švede" kot največje posamezne lastnike Stelkoma. Vendar lahko zdaj že domnevamo, da se za Metrimo skriva švicarski kapital. Na svetovnem spletu smo našli podatek, da je podjetje Metrima vredno med 6 in 7 milijoni evrov, letni promet pa znaša pol milijona evrov.
Ne pozabite, da je eno ključnih vlog s svojimi odvetniškimi storitvami odigral Jani Soršak, nekdanji varuh konkurence in "preganjalec tajkunov" (ala Bavčar, Šrot, Kordež itd.). Vendar smo v našem mediju že večkrat izpostavili, da je šlo le za šok terapijsko akcijo akterjev modrega dečka, ki se zdaj ukvarja z državnim bančništvom.
Spomnite se samo našega članka Tandem Vukovič-Jamnik: perverzna uničevalca slovenskega gospodarstva, političnega prostora, zasebnikov in intelektualcev!!!, objavljenega v našem mediju dne 11. decembra 2022.
Foto: Prava.si
Kasneje so slovenski mediji razkrili, da je bil Soršak tesno povezan z delovanjem odvetnika trnovskega odvetnika. Že v preteklosti smo v slovenskih medijih zasledili več medijskih razkritij, ki so trnovskega odvetnika povezovali s švicarskim in skandinavskim kapitalom.
Poslovna mreža švicarskega državljana Bennyja Ingemara Igglanda, največjega posamičnega lastnika paradržavne družbe Stelkom. (Foto: Posnetek zaslona-Northdata)
Ali so "Švicarji" le skriti operativci "starega kapitala vzporednega mehanizma globoke države", skritega v švicarskem kantonu Zug?
Se še spominjate Švedov iz DUTB? Zdaj se spet pojavlja švedsko podjetje z domnevnim švicarskim kapitalom. V zgodbi je eden osrednjih akterjev nekdanji odvetnik in varuh konkurence Jani Soršak. Spet se pojavlja skandinavsko podjetje. Izkaže se, da se za Skandinavci skrivajo Švicarji.
Mi tukaj sumimo na nekaj nemogočega, a v naši državi je res vse možno. V preteklosti se je vedelo, da je trnovski odvetnik imel zaščito s strani Boruta Šukljeta. V našem mediju smo že večkrat zapisali, da je imel Šuklje dlje časa v ozadju operativno nalogo, koga bodo organi pregona preganjali na področju gospodarskega kriminala.
Kaj tukaj sumimo, ko skupaj seštejemo UDBA, Švicarje, pripadnike starega odvetniškega lobija, švedsko podjetje z domnevnim švicarskim kapitalom, Švicarja z razvejano mrežo podjetij, ki se je odločil, da bo kupil zadolženo nepremičninsko obalno podjetje in se preusmeril v posle s kabli za telekomunikacijsko omrežje in nepremičninske posle v Ljubljani? Pri tem so želeli zgraditi velikansko omrežje, položeno s svojimi kabli od Sofije do Beograda v projektu Balkan Ring.
Na vse povezave močno sumimo, da v resnici za ključnim Švicarjem stoji stari čisti kapital, opran v Švici. Celotna zadeva nam zelo smrdi, saj se daje videz prispodobe, da za Švicarjem stoji akterjevo omrežje iz Zuga. Ne pozabite, tudi eden najbogatejših Slovencev, Igor Lah, je svoj kapital preselil v švicarski Zug.
To sploh ni naključje. Že dlje časa se ve, da so iz švicarskega Zuga že akterji vzporednega mehanizma globoke države imeli vzpostavljeno družino s slovenskimi koreninami, ki je skrbela za dotok čistega denarja v Jugoslavijo, zdaj pa v Slovenijo.
V preteklosti so omenjeno omrežje obvladovali akterji pripadnikov službe nekdanje varnosti. V času demokracije in pravne države pa rabiš odvetnike, da lahko denarni tokovi s "pravilno pravno podlago" pristanejo v pravih rokah. Ste mogoče že kdaj slišali za živečega Slovenca v Zugu, Roka Weissenwolfa Sonnega?
Foto: Posnetek zaslona- Northdata
Foto: Posnetek zaslona- Northdata
Foto: Posnetek zaslona-Moneyhouse
Foto: Posnetek zaslona-Moneyhouse
Foto: Posnetek zaslona-Moneyhouse
Vendar je verjetno prav projekt Balkan Ring sodu izbil dno. Kot smo videli na spletu, bo na področju telekomunikacij in postavljanja kablov za optična omrežja ter drugih projektov namenjeno 1,2 MILIJARDE EVROV s strani Evropske unije za območje Zahodnega Balkana. Zelo verjetno bi se kar nekaj milijonov evrov iz Evropske unije porabilo za ta projekt.
Robert Nikolič je kot kaže eden ključnih operativcev SAVA BOYS v paradržavni družbi Stelkom. Poleg tega pa je direktor srbske družbe Conexio pod lastniško strukturo razvpitega sklada York. (Foto: Posnetek zaslona-Linkedin)
Lastništvo srbskega podjetja Conexio razkriva, da so pod lastniško strukturo razvpitega sklada York SAVA BOYS ustvarili "vzporedni mehanizem" s posli na področju kablov za telekomunikacijska omrežja!
Maher pa je, kot kaže, igral na več strani, a se verjetno sploh ni zavedal, da je že v začetku igre podpisal pogodbo s hudičem. Eden izmed zaposlenih v podjetju Stelkom je tudi Robert Nikolič, tudi znan kot sorodnik Stojana Nikoliča, nekdanjega direktorja Holdinga slovenskih elektrarn. Robert Nikolič pa je tudi direktor srbskega podjetja Conexio.
Podjetje Conexio ima zelo zanimivo zgodovino. Z drugimi besedami, na primeru tega podjetja lahko vsak opazi, kako so akterji in operativci krogov blizu sedanjega predsednika SID banke Boruta Jamnika uničili akterje in prevzeli kapital vzporednega mehanizma globoke države na območju postavljanja kabelskega omrežja na območju Zahodnega Balkana.
Kot direktorja srbskega podjetja Conexio sta zapisana Robert Nikolič in Aleš Škoberne. Prokurist družbe pa je Dejan Rajbar, skrbnik sklada York za področje Slovenije. (Foto: Posnetek zaslona-Companywall)
Originalno ime Conexio se je imenovalo Targo Telekom. Kot prvotna lastnika podjetja sta bila navedena Franc Frelih in Jože Ceglar. Podjetje je bilo prodano podjetju Nuba v lasti Patrika Ceglarja in Rastota Tomažiča. Vendar je kasneje likvidirana Factor banka v primežu takratnih odločevalcev na DUTB zahtevala stečaj podjetja. Kot delni lastniki tega podjetja pa so se po podatkih Companywall bili še DUTB, Termoplasti -Plama, Plasta d.o.o. in PV Naložbe.
Kot smo izvedeli po objavi našega članka sta bila prvotna lastnika Targa Telekoma po znanih podatkih bila Rasto Tomažič in Patrik Ceglar. Kasneje je v lastništvo podjetja vstopil Franc Frelih in dokapitiliziral srbsko podjetje z osem milijon evrov.
Ceglarjevi in Frelihovi pa so povezani že od prej. Jože Ceglar je stric Patrika Ceglarja in je bil direktor Frelihovega podjetja v Iliriski Bistrici Plama-pur, ki je tudi svoj kapital vložil v srbski Targo Telekom. Prav v podjetju Plama-pur je v preteklosti potekala poslovna gospodarska vojna med akterji Freliha in sedanjega soproga predsednice RS Aleša Musarja. Na koncu je moral posredovati baje celo sam Igor Bavčar, ki je bil kasneje "svetovalec" pri Frelihu.
Sprememba dinamike podjetja se zgodi v letu 2019. Na pogorišču starega Targa Telekoma zraste novo podjetje Conexio s sedežem v Srbiji. Njen uradni lastnik postane Madison Debt Holdings S.a.r.l. Kot direktorja podjetja sta bila navedena Aleš Škoberne in Robert Nikolič, dolgoletni tesni sodelavec Maherja. Kot prokurist družbe je bil naveden Dejan Rajbar.
Družba Madison Debt Holdings je bila registrirana in ustanovljena 13. decembra 2018. Njihov prvi naslov je bil Boulevard Royal 26, od leta 2021 pa domujejo na naslovu Place d'Armes 1. Kot direktorji družbe oziroma predstavniki lastnikov Madison Debt Holdings so navedeni britanski državljan Akbar Abdul Aziz Rafiq, John Joseph Fosina in Sonia Baldan.
Foto: Posnetek zaslona-Northdata
Foto: Posnetek zaslona-Northdata
V katero globalistično finančno omrežje spada vsaj John Joseph Fosina? Z nekaj kliki ugotovimo, da je John Joseph Fosina eden izmed višjih uslužbencev ameriškega sklada York.
Na profilu Linkedin osebe Johna Fosinne je jasno vidno, da gre za višjega uslužbenca sklada York. (Foto: Posnetek zaslona-Linkedin John Fossina)
Zanimivo je opazovati, kako kapital iz Yorka spreminja gospodarsko-politično dogajanje v naši državi. Tako smo na spletu naleteli na odločbo Javne agencije za varstvo konkurence iz marca 2019, ki je obravnavala lastniške spremembe v poslovnem imperiju Adventura Holdings Darka Klariča.
Podatki ustanovljenega sklada York v Luksemburgu. (Foto: Posnetek zaslona-Northdata)
Uradni zastopniki sklada York za območje Evrope. (Foto: Posnetek zaslona- Northdata)
V odločbi se pojavi podjetje Publius, ki je imelo naslov na Boulevard Royal 26. Kot predstavniki podjetja se pojavijo isti direktorji kot v družbi Madison Debt Holdings. Še več, v odločbi je zapisano, da je ustanovitelj podjetja Publius sklad York. V njej pa je kot predstavnik podjetja Bidigital tudi Andrej Prah. Zanimov, Andrej Prah je takrat bil tudi član nadzornega sveta Agencije za varstvo konkurence. Konflikt interesov, KPK????
Foto: Posnetek zaslona-E-bonitete
Odločba Javne agencije za varstvo konkurence iz leta 2019, ki razkriva, da je Andrej Prah del poslovnega imperija Darka Klariča močno povezan s skladom York. (Foto: Posnetek zaslona-Odločba varstva konkurence)
V tretjem delu trilogije Stelkom bomo predstavili članek z naslovom III. DEL STELKOM:SAVA BOYS s pomočjo »vzporednega podjetja v Srbiji« v lasti sklada York bo UNIČILA IN PRIVATIZIRALA STELKOM?
V njem bomo prikazali, da gre za umazan boj med istimi akterji, ki so se v preteklosti že spopadali v zgodbah o Merkurju, Savi in Hypo itd, in itd.....
Luka Perš