Ali ste presenečeni glede zakulisnih igric v slovenski policiji? Notranja ministrica Tatjana Bobnar je kot pridna šolarka "počistila" 150 kadrov svojega predhodnika, ministra za notranje zadeve v zadnji Janševi vladi Aleša Hojsa. Pri tem ji je pomagal v.d. GPU Boštjan Lindav. Glej ga zlomka, za "nagrado" Lindav ni dobil mandata generalnega direktorja policije. Zakaj ne? Nič posebnega, v ozadju poteka "NE BOJ, MESARSKO KLANJE" za zapuščino letos umrlega po dolgotrajni bolezni "naravne smrti" Boruta Šukljeta. Nekdanji notranji minister v Drnovškovi vladi (1999-2000) in dolgoletni diplomat je bil tista oseba, ki je v ozadju sugeriral, dajal napotke medijem in sodelavcem organov pregona in bil osrednji režiser medijskih-policijskih akcij proti t.i. motečim poslovnim konkurentom njegovih naročnikov. Tako v gospodarstvu kot v politiki. V osrednjih vlogah se pojavljajo po informacijah Požareporta in Dnevnika sedanja piarovka Gibanje Svobode Vesna Vukovič, državni sekretar na ministrstvu za obrambo Damir Črnčec in neformalni svetovalec za varnost predsednika vlade Roberta Goloba Miloš Njegoslav Milović. Časnik Delo pa že namiguje, da bi bil lahko naslednik Bobnarjeve Boštjan Šefic, dolgoletni prvi operativec Boruta Šukljeta. Spletni medij Domovina pa namiguje na Damira Črnčeca. Vse kaže, da hoče obalno omrežje grobarja dela slovenskega pomorstva panično na novo postaviti svoje omrežje z kadri, ki so sedaj obljubili zvestobo njim.
Takoimenovana slovenska tranzicijska levica ne more iz svoje kože. Levosredinska vlada pod vodstvom Roberta Goloba bi morala z lahkoto odvoditi sedanji mandat vlade do 2026. Stranka Gibanje Svoboda ni enotna stranka, ampak je nastala kot produkt starih levih političnih strank ter različnih struj s področja gospodarstva, sodstva, tožilstva in policije. Gibanje Svoboda ni nič drugega kot DEMOS, ki je klavrno propadel. Tako se bo v bližnji prihodnosti zgodilo tudi s Svobodo.
Še več, kot smo v našem mediju že večkrat ugotavljali, so v stranki Gibanje Svoboda struje, ki že desetletja med sabo bijejo t.i. državljansko vojno. V njej se že desetletja spopadata t.i. obalna struja s prvim operativcem predsednikom Modre zavarovalnice Borutom Jamnikom in koroška struja starih obveščevalnih sil nekdanje službe državne varnosti sedaj že hudo dementnim Janezom Zemljaričem.
Če si želite predstavljati, kako funkcionirajo nekdanji pripadniki službe državne varnosti si poglejte srbsko serijo Tajkun in opazujte lik Balše. Lik Balša je vse tisto, kar poimenujemo pod izrazom vzporedni mehanizem. Balšo pa z lahkoto lahko zamenjate s slovenskim resničnostnim likom kot je Dragan Isajlovič, sedaj ponosni gradbinec novih nepremičnin v Ljubljani.
S to vojno enostavno t.i. večji del slovenske desnice nima nič. Razen tistih, ki pripadajo omrežju fantka vatikanskega kardinala Franceta Rodeta. Dobro veste, kdo so tile fantki na spomladanskem polu. Zelo dobro se ve kakšna je sprega med Rodetom in vsemogočim tožilstvom. Poznavalci pa zelo dobro vedo, kako "neodvisno" dela tožilstvo.
Nekaj dni po zmagoslavju leve sredine na predsedniških volitvah in sedaj še na referendumu bi vsak pričakoval, da bodo vladali mirno in brez pretresov. Predvsem ob dejstvu, da so do njih servilni tudi večinski mediji v naši državi. A vse kaže, da gre spet za račun brez krčmarja.
Dvojec Vuković-Črnčec želita spodnesti notranjo ministrico Tatjano Bobnar! Medija Požareport in Dnevnik prišla do podobnih imen, ki rušijo Bobnarjevo! Tatjana, si mogoče pozabila, kdaj si se zamerila obalnemu omrežju grobarja dela slovenskega pomorstva?!!!
Več slovenskih medijev je poročalo, da na zadnji seji vlade niso hoteli trenutnemu v.d. generalnega direktorja GPU Boštjanu Lindavu podeliti mandat generalnega direktorja GPU. Vzrok za to naj bi bil, da je sedanja ekipa notranjega ministrstva pod vodstvom nekdanje dolgoletne višje uslužbenke policije Tatjane Bobnar premalo odločna pri čiščenju nekdanjih policijskih in kriminalističnih kadrov iz pretekle Janševe vlade.
Janšo zelo radi etikirajo dominantni mediji s "fašistom" in "diktatorjem." Pa čeprav niti približno nikoli zares ni obvladoval policije, še manj pa je imel možnost nastavljati t.i. svoje kadre!!!
Vendar v obsežni izjavi ministrstva za notranje zadeve je jasno zapisano, da so prečistili z vsemi "problematičnimi" kadri t.i. nekdanje oblasti in jih odstranili z odločanja.
"Politika se mora končati pred vrati generalnega direktorja policije," je dejala sedanja notranja ministrica Tatjana Bobnar. Pri čemer pa z veliko verjetnostjo lahko zapišemo, da sploh ni lagala. Saj to obvladujejo postkomunistične struje tranzicijske levice. Najmanj pa politika.
Sama pa je tudi zatrdila, da so premestili znotraj policije že 150 kadrov, ki so jih nastavili v času zadnje Janševe vlade.
V nadaljevanju pa je tudi povedala, da bo vztrajala z Lindavom kot svojim kandidatom za generalnega direktorja Policje. Ali bo v tej bitki zmagala Bobnarjeva, bomo videli.
Eden najbolje obveščenih novinarjev v državi Bojan Požar je v seriji člankov ( Izpoved specialca: Milović je žul, začeli smo na Catch the cash, za Jankovića ven metal Rogovce, a pri Golobu gre predaleč, Najbolj prikrivano ozadje Golobove vlade: Vojak, agentka pod krinko novinarke in specialec, Vodovodarji: Negola, Golobov neformalni svetovalec za varnost proti direktorju Sove, Kako si plačujejo novinarje: Golobovih 103 tisoč evrov samo za eno novinarko s portala Necenzurirano in Pri Golobovih hud boj za oblast: Vukovičeva in Črnčec rušita kar štiri ministre: Bobnarjevo, Loredana, Brežana in celo Kumra) razkril, kdo nosi hlače v Gibanju Svoboda.
Jasno je, da je to predvsem ena osrednjih dolgoletnih medijskih operativk Boruta Jamnika in nekdanja novinarka Dnevnika, Siola in Necenzurirano Vesna Vukovič, sedaj formalno zaposlena kot vodja stike z javnostjo v Gibanju Svoboda.
Poleg nje pa se v člankih Požarja kot osrednja protoganista pojavljata še Damir Črnčec in Miloš Njegoslav Milović. Vloga Milovića v Gibanje Svoboda je predvsem razjezila sedanjega predsednika UEFA Aleksandra Čeferina. To pa zaradi nerazščičenih računov med (postkomunističnimi strujami) Čeferinom in Milovićem v preteklosti.
Zanimivo je tudi to, da je Dnevnik v lasti poslovneža Bojana Petana( njegov poslovni imperij "za jajce drži" postkomunistična kolaterala zloglasnega sklada York) v članku z naslovom Tatjana Bobnar vrgla rokavico Robertu Golobu novinarjev Zorana Potiča in Petra Lovšina Kaj Golob "(ovi)" sporoča "(jo)" Bobnarjevi in policiji zapisali sledeča dejstva v obeh člankih.
"Po zamenjavi oblasti so v policiji zamenjali skoraj vse problematične policijske vodje in jih nadomestili s kompetentnimi kadri. Ukinili so tudi Hojsovo upravo avtocestne policije, števec vseh premestitev pa naj bi se bližal številki 150. Vedno več naših sogovornikov je tako prepričanih, da je v ozadju obračuna z Bobnarjevo in vrhom policije zgolj boj za vpliv na policijo in informacije, s katerimi razpolaga." (članek Tatjana Bobnar vrgla rokavico Robertu Golobu)
V nadaljevanju se razkrije ista informacija kot v člankih Bojana Požarja. Osrednji vpliv na aktualnega premiera slovenske vlade Roberta Goloba glede policijskih zadev imata Damir Črnčec, sedaj državni sekretar na Šarčevem ministrstvu za obrambo in neformalni svetovalec Goloba Miloš Njegoslav Milović.
"Kot smo že poročali, so bili v policiji in njenem centru za varovanje in zaščito postavljeni pred dejstvo, kdo in kako bo varoval Goloba, pri čemer je morala policija vladi prepustiti policiste, ki jih je odbral vodja Golobove skupine, nekdanji specialec in Milovićev kolega Robert Kešpert," so zapisali v Dnevniku.
Mogoče je na prvi pogled presenečenje, da se v člankih Dnevnika pojavljajo identična imena kot jih je prej v svojih člankih razkril Bojan Požar. V resnici ne. Le obalni obveščevalci Bojana Petana so se spet znašli na stranskem tiru v sedanji vladi Roberta Goloba ali pa jih takoj razkrijejo drugi osrednji slovenski mediji, če se dogovorijo za kakšno službo v (para) državnih podjetjih.
Tudi v našem mediju smo že večkrat zapisali, kdo ima glavno besedo pri postavljanju ključnih kadrov v slovenski policiji, tožilstvu in sodstvu. V resnici gre predvsem za obalno omrežje grobarja dela slovenskega pomorstva. Se čudite, zakaj so v javnosti morali nekaterih resnih očitkov o njunem spornem delovanju očistiti tako sedanjega direktorja NPU Darka Muženiča in njegovega obalnega prijatelja in kriminalista Deana Juriča.
Boštjan Šefic, prvi operativec Boruta Šukljeta! Umrli diplomat in nekdanji notranji minister v Drnovškovi vladi po dolgi bolezni "naravne smrti" Šuklje bil dolgoletni režiser za specialne medijske-policijske akcije proti motečim igralcem slovenskega gospodarstva in politike!
Zanimivo, v članku z naslovom Kdo bo svetoval predsednici in kdo ne v časniku Delo z dne 3. decembra 2022 novinark Barbare Eržen in Suzane Kos je ob koncu članka zastavljeno vprašanje nekdanjemu svetovalcu za naciolano varnost Boštjanu Šeficu v kabinetu odhajajočega predsednika države Boruta Pahorja. Med drugim piše, da se Šefic v zakulisju pojavlja kot naslednik ministrice Bobnarjeve, a te izjave Šefic ni želel komentirati. Spletni medij Domovina pa namiguje, da bi lahko bil naslednik Bobnarjeve kar sam Damir Črnčec.
Mogoče je pa res čas, da se po dolgih letih razkrije, kdo je bil dlje časa angel varuh obalnih grobarjev na eni strani in režiranje policijskih akcij na t.i. moteče akterje v slovenski politiki in gospodarstvu na drugi strani. Kdo je bila ta oseba? Letos umrli Borut Šuklje, nekdanji notranji minister v Drnovškovi vladi (1999-2000). Šukljetova smrt pa bi lahko dali v isto skupino "naravnih smrti in delovnih nesreč" kot so v preteklosti svojo življensko pot končali poslovneža Peter Rigl in Robert Rotar in kriminalist Simon Golub.
Eden vidnejših operativcev Šukljeta je bil Boštjan Šefic. Z njim se je večkrat sestajal na različnih lokacijah po Obali. To nas niti ne čudi, če na kratko pogledamo kariero Boštjana Šefica.
Od leta 2000 je bil dlje časa zaposlen v Sovi in je skrbel za črni fond denarja SOVA-e v podjetju Webs. Zaradi tega se je pred leti znašel v hudi aferi. Kasneje je s Sove odšel v službo nekdanjega agenta SDV Zorana Debeljaka v podjetje ECOSEC, poslovno svetovanje, d. o. o.
Od leta 2013 do 2020 pa se je gibal na različnih položajih po ministrstvih. V preteklosti je Svet24 v članku z naslovom Utrujen kakor Šefic: njegova tajna preteklost novinarja Simona Rojca zapisali, da Šefic velja za odličnega prijatelja nekdanje premierke, sedaj morebitne bodoče ministrice v Golobovi vladi Alenke Bratušek in nekdanjega krta stranke SAB Iztoka Puriča. Sedaj so se spet vsi znašli v stranki Gibanje Svoboda. Naključje?!!!
Šefic je bil državni sekretar na notranjem ministrstvu od leta 2013 do 2018. V času obrambne ministrice Katičeve v Šarčevi vladi je bil od septembra 2018 do do marca 2019 njen svetovalec. V aprilu 2020 pa je v tretji Janševi vladi prevzel naloge sekretarja v kabinetu ministra za notranje zadeve Aleša Hojsa za področje problematike migracij. Novembra 2020 pa je postal svetovalec za nacionalno varnost pri predsedniku države Borutu Pahorju.
V preteklosti "prijatelji", sedaj smrtni sovražniki! Vse le zato, kdo bo zmagovalec Šukljetove zapuščine!!
V enem izmed naših člankov smo razkrili, kdo so ključni strici t.i. nečakov sedanje Golobove vlade (DOSJE STRICI NEČAKOV GOLOBOVE VLADE: Razkrivamo strice Požarjeve sedmerice, ki vladajo s slovenskimi MILIJARDAMI!!!). Kot se dogaja poslednja bitka na področju upravljanja z milijardami v lasti slovenskih (para) državnih družb, se isto dogaja na področju policije.
Potrebno je vedeti, da so v preteklosti bili v simetriji moči slovenske policije, tožilstva in sodstva povezani nekdanji agenti SDV, omrežje grobarja dela slovenskega pomorstva in vatikanski vpliv kardinala Rodeta predvsem na slovensko tožilstvo. Težava je nastala, ker se je z zmago Gibanje Svoboda popolnoma izgubila moč nekdanjih fantov službe državne varnosti. Okrepili pa sta se predvsem obe drugi struji. Niti ena od njih ne mara liderja desnice Janeza Janšo, ker je preko Boruta Petka pod prevelikim vplivom Boruta Jamnika. Zato vas naj ne čudijo zadnje poteze stranke Nova Slovenija.
Kaj se sedaj dejansko dogaja? Nič posebnega, le to, da v živo spremljamo "NE BOJ, MESARSKO KLANJE" za postkomunistično nasledstvo Boruta Šukljeta. V razvejani mreži Boruta Šukljeta se pojavljajo tako imena nekdanjih predsednikov/ podpredsednikov Odvetniške zbornice Slovenije (predvsem tistih, ki so bili poslovno povezani z obalnima podjetjema Splošna plovba in Luka Koper), odvetnikov vidnih političnih predstavnikov na t.i. levici in desnici, vidnih policijskih funkcionarjev v oddelkih za gospodarski kriminal, pranje denarja na GPU in "medijskih morilcev" v osrednjih slovenskih medijih. Nič, en odvetnik (ica) pa je tudi zaradi brezveznega FUKANJA zakuhal(a) padec ene izmed slovenskih vlad v preteklosti. Jebiga, se zgodi!!!
Težava se je zgodila, da je "nenadoma" Šuklje po dolgotrajni bolezni umrl "naravne smrti." Z drugimi besedami, trenutnim akterjem se je ponudila življenjska priložnost za zasedbo prestola. Seveda kot v vsaki zgodbi v bitki za prestol se je tudi tukaj zgodilo, da naslednik noče biti eden, ampak jih hoče biti več. Podobno kot se je dogajalo po nenadni "naravni smrti" Petra Rigla.
Potrebno je vedeti, da prestolonaslednik lahko postane nekdo iz Obale oz. tisti, ki bo vestno izpolnjeval ukaze omrežja grobarja dela slovenskega pomorstva. Eden osrednjih igralcev tega omrežja je nekdanji vodja SK PU Koper Ljubo Volmut. Njegova dolgoletna protežiranca sta trenutni manj sposobni in konfliktni direktor NPU Darko Muženič in po neuradnih, a zanesljivih informacijah Nova24tv sveža delovna interventna pomoč na NPU obalni kriminalist Dean Jurič. NPU in vodstvo policije pa te informacije do sedaj še nista zanikala.
Ne smemo niti pozabiti niti na nekdanjega pretendenta za prestol SDS, ki se je preveč približal Urški. Po informacijah Bojana Požarja pa je Črnčec s svojimi prebranimi ciljnimi podatki navdušil tudi trenutnega naivnega predsednika vlade Roberta Goloba.
Za Črnčeca se ve, kar smo v našem mediju že večkrat zapisali, da se je v mandatu Šarčeve vlade spustil v vojno z grobarjem slovenskega gospodarstva v podobi modrega dečka z Dunajske 119 v Ljubljani. Seveda neuspešno, ker je prehitro odnehal!!! Črnčec pa je po porazu zmotno spoznal, da je bolje z Obalo sodelovati kot pa iti z njo v brezpredmetno vojno. Kaj se sedaj dejansko dogaja? Nič posebnega, le to, da v živo spremljamo "NE BOJ, MESARSKO KLANJE" za nasledstvo vpliva na policijo Boruta Šukljeta. Po vzoru vojne, ki še traja za prevzem vpliva v gospodarstvu in energetiki Petra Rigla. Prav Rigl je bil tvorec elektro lobija v naši državi.
V času epidemioloških razmer v zadnji Janševi vladi pa je potekala tudi t.i. načrtna spreobrnitev Črnčeca v poslušnega izvajalca nalog obalnega omrežja grobarja delnega slovenskega pomorstva.
Po zelo zanesljivih informacijah se je Črnčec pol leta nahajal v eni izmed hiš v naselju Jagodje blizu Izole. Še več, prebival je v objektu, katerega je bil lastnik eden izmed izvršnih direktorjev DUTB-a Aleksander Lozej. Lozejeva žena pa je seveda sodnica v Kopru. Poznavalci vedo o njenem sojenju veliko povedati.
Zato nas ne smejo presenetiti informacije zaradi nepodaljšanja mandata sedanjega v.d. direktorja GPU Boštjana Lindava. Spoštovani državljani, ste že pozabili, da sta Lindav in Tatjana Bobnar v preteklosti dolgo desetletje zasedala pomembne vodilne funkcije v slovenski policiji? Vprašajte se, v imenu koga?
Vse bolj se dozdeva, da sta Bobnarjeva in Lindav bili le še eni figuri v preteklih režijskih policijskih akcijah Boruta Šukljeta. V resničnem življenju ali pa v hollywoodskih filmih in serijah se dogaja vedno en in isti modus operandi. Po smrti mafijskega šefa v krvavem boju njegovi nasledniki velikokrat počistijo za njegovimi najožjimi sodelavci.
Zelo verjetno je, da hoče Šefic v ozadju svojega novega pridobljenega položaja odstraniti Bobnarjevo, Lindava ter še druge igralce v policiji, ki predstavljajo brez svojega mesije potencialno nevarnost kot sneta sekira.
Na koncu bomo z veliko žalostjo ugotovili, da ne gre za nič drugega; kako najbolj učinkovito obdržati protipravno pridobljene premoženjske koristi in njihovo davčno učinkovito repatriacijo iz davčnih oaz v Slovenijo. Policija ni v lasti t.i. levih in desnih kot pravi Bobnarjeva. V tridesetih letih pa je že vsem jasno, da gre za spopad postkomunističnih kriminalnih struktur za prevlado v policiji. Nič, čaka nas NE BOJ, MESARSKO KLANJE!!!
P.S: Kaj bosta v tej situaciji naredila tandem Gregor Golobič in Bojan Petan? Ali imata sploh še kaj prave moči!!!
Luka Perš